BİR REPÇİNİN AKIBETİ

İnternette ve televizyonda repçi bir kardeşimizin videoları dönmeye başladı. Kendisi oldukça meşhur, gençliğin büyük bir kısmı tarafından takip edilen biri idi. Bu kardeşin videosunu izledim ve üzüldüm doğrusu. Doğru yol diyerek gitmiş yanlış yola yapışmış ve Türkiye’ye öğütler yağdırıyor. Budizme şirk diyor fakat hadisleri Kuran’la yarıştırmanın da şirk olduğunu unutuyor. Bilim adamlarına hakaret ediyor, hem de Müslüman din adamlarına.


Bence kardeşimiz yol yakınken eski haline dönsün. Emin olsun ki, eskiden söylediği şarkılarda, verdiği mesajlarla, kendisini dinleyenleri düşünmeye, sorgulamaya davet ederek, şimdikinden daha doğru yoldaydı.

Dindarlık, takva, bunlar şahısları ilgilendiren şeyler. Herkes bunu bilmek durumunda değil. Evinde güzel güzel takvaya sarılabilirsin. Ama illa naklen yayın yapacaksan, bırak da bunu Kuran Müslümanlarından biri yapsın. Ne kendin sap, ne de başkasını saptır. İnşaallah, kılavuz diye kendisine bu repçiyi seçmiş bulunan kardeşlerimiz de akıllarını kullanırlar da onun peşi sıra sürüklenmezler.

Lukman 6. İnsanlardan öylesi vardır ki, Allah yolundan bilgisizce saptırmak için hadis eğlencesi satın alır ve onu alay konusu edinir. İşte böylelerine rezil edici bir azap vardır.

7. Ayetlerimiz ona okunduğunda, böbürlenerek yüzünü çevir. Sanki onları hiç işitmemiştir, sanki kulaklarında bir ağırlık vardır. İşte böylesini, korkunç bir azapla muştula.

Mümin 83. Resulleri onlara açık-seçik beyyineler getirdiklerinde, onlar, yanlarındaki bilgiyle sevinip övündüler. Ve alay edip durdukları şey kendilerini kuşatıverdi.

84. Hışmımızı gördüklerinde, “Allah`a, yalnızca O`na inandık, O`na ortak koştuğumuz şeyleri inkâr ettik. ” dediler.

85. Ne var ki, şiddetimizi gördüklerinde, ettikleri iman kendilerine yarar sağlamadı. Allah`ın, kulları hakkında işleyip duran yolu-yöntemidir bu. İnkârcılar orada hüsrana uğradılar.

selamlar

Yazar : hande kalyoncu

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (2)
Leave a reply

Name (required)

Website