HÂLÂ EVRİME İNANIYOR MUSUNUZ!!???

Son derece basit ve kısaca yazacağım. (Hakikat öyle bir şeydir ki, eğer hakikatse, bir çocuğun anlayabileceği basitlikte anlatılabilmelidir. )


Yüksek çözünürlüklü, yeni çıkmış bir bilgisayar oyunumu bitirdim. Oyunun sonunda, oyunu yapanların listesi yazı olarak akmaya başladı. Bu akış 7 dk kadar sürdü ve yaklaşık 1000`e yakın insanın oyunda emeği geçtiğini gördüm. bilgisayar oyunu oynayanlar bu gerçeği bilirler.

Düşünün, böyle bir oyun evrenini 1000`e yakın insan bir kaç yılık emekle ancak oluşturabiliyorsa, acaba şu EVREN, materyalistlerin tesadüf iddiaların gereğince nasıl kendi kendine oluşur?!!!

Bu insanlar, evreni çoook haiffe alıyorlar, çok ! Yaratılışını bire bir görmedikleri için, “nasıl olsa var işte, bir şekilde var. ” deyip ötesini düşünmüyorlar.

Göremedikleri Allah`a inanmak yerine, ne görebilecekleri ne de ispatlayabilecekleri saçma sapan bir tesadüf masalının peşinde gidebiliyorlar. Bu, Allah var demenin ters şeklidir. “Yok doğa şunu yaptı yok doğa bunu yaptı” ne doğaymış bu ama!!! Bu tıpkı, bilgisayarın kendi kendine oyunlar yaratmasını iddia etmek gibidir. “Hayır, bir insan yok, oyunlar, bilgisayarın yazılım kurallarınca kendi kendine var olurlar. ” Ne saçmalık ama!

Evren bu kadar mı hafife alınır!

Basit bir bilgisayar oyunu bile 1000`e yakın insanın çabasıyla oluşmuşken (elbette 1 insan da bir oyun yapabilir, ama konumuz bu değil, anlayan anladı) şu koskoca everen eğer kendi kendine var olduysa, bu hipotezi gidin de ders kitaplarına değil çocuk masalları kitabına koyun. Bir de Prof. Prof. konuşmayın, derim.

Kur`an`da Allah ne diye soruyor insana: “Hiç aklınızı kullanmaz mısınız?!!!!!!!

Yazar : onur

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Leave a reply

Name (required)

Website