ALLAH MI KANKAN MI 2

Bir buçuk sene kadar bir zaman önce buradaki ilk yazımda en samimi iki dostumdan Allah için ayrıldığımı yazmıştım. Biri ateist, biri yobaz. Çünkü artık onlarla bir işim kalmamıştı, ayrı dünyaların insanlarıydık. Konuşacak bir şeyimiz de kalmamıştı. İkiyüzlülüğe mahal vermeden yollarımızı ayırmıştık.

http://77.79.79.180/~diniyazilar/oku.asp?hid=1135&aks

Geçen zaman diliminde Allah karşıma hediye gibi insanlar çıkardı. Bunun böyle olacağını hiç tahmin etmemiştim. Pırlanta gibi insanlarla Allah’ın lütfu sayesinde tanıştım, kaynaştım. Yani onlarla tanışmam tamamen benim çabalarımın ürünü olmadı. Resmen Allah onları bana armağan etti. Hepsi aşırı kafa dengi çıktı. Hepsi birbirinden takvada. Hepsini çok seviyorum. Umarım bu arkadaşlık sonsuza kadar devam eder.

Nitekim, Hz. İbrahim de babası ve onun müşrik toplumundan uzaklaşınca Allah da ona İshak ve Yakub’u bağışlamıştı(meryem 49).

Allah razı olsun internet icat edildi de tahmin ettiğimizden fazla insanın gerçek din arayışı içerisinde olduğunu gördük. Önceden bu yola çok çok az kişinin baş koyduğunu düşünürdük. Artık önemli olan birbirimizi yemememiz, birbirimize üstünlük sağlamaya çalışmamamız. Efendi olalım, akıllı olalım, samimi olalım, af dileyelim, Allah’a yönelelim… İyilikten önce kötülüğü istemeyelim…

Sâlih dedi: “Ey toplumum! İyilikten önce kötülüğü istemede aceleniz niye? Merhamet görebilmeniz için Allah`tan af dileseniz olmaz mı? ”
Neml 46

Yazar : orhan evirgen

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Leave a reply

Name (required)

Website