Bu siteden bir stat dolusu insana tebliğ yapabilirsiniz!

Yazmak pek meşakkatli bir iş olduğundan yazarların çoğu hassastır. Çünkü ortaya konmuş büyük bir emeğe karşılık önemsenilmemek tatsızdır. Tabii buna benzer emek harcanan başka işler de vardır. Misal, annemiz koca gününü harcamış bize yemekler hazırlamıştır. Akşamleyin yemeği beğenilmezse veya eve tok gelinirse, bize küsmesi doğaldır. Aynı şekilde, anne ve babamız bizim için emek sergilemişler bizi büyütmüşlerdir ve tarafımızdan önemsenilmediklerini farkederlerse bu onları oldukça rahatsız eder.


Allah’a çok şükür ki, herkesin bilgisayarı var, interneti var, böyle güzel bir site kurulmuş ve çalışan insanlar bile evlerine geldiklerine din adına güzel şeylerden burada bahsedebiliyorlar. Yararlı olmak istiyorlar. O nedenle 21. 000 hayranı olan bir sitedeki yazılara daha fazla önem verilmesinin daha iyi olacağı kanaatindeyim. Bütün yazılara ayrı ayrı değer verelim. Okumadan geçmeyelim. Okuma alışkanlığımız yoksa edinmeye çalışalım. Her yazılan yazıdan bir ayet okusak, bir bilgi edinsek bizim kârımızadır.

Her yazımızda stadyum dolusu insana tebliğ yapmış oluyoruz. Elimizdeki imkanın büyüklüğüne bakın. Cuma hutbesinde bile hoca vaazını kaç kişiye dinletebilir ki? Hadi 1000 diyelim, ama biz buradan yazdığımız güzel bir yazıyı bu rakamın onlarca katı kişiye tebliğ yapabiliyoruz çok şükür. Tabiki güzel güzel yazılar yazmanın altın kuralı da daha çok Kuran okumaktan geçmekte. Bu sitede emeği geçen kardeşlerime teşekkürler Allah razı olsun hepinizden.

Yazar : Orhan Evirgen

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Leave a reply

Name (required)

Website