HZ. AİŞE ve Hadisler

Hz: Aişe


Sahih olduğu kabul edilen hadislerde Peygamberimizin hz. Aişe ile 6 yaşında evlendiği ama 9 yaşında gerdeğe girdiği yazar. bu Buharide ve Müslümde ve bir kaç hadisçide yazılıdır güya bunlar 7 şahit getiren yazıcılardır. Günümüzde düşünün 50 yaşında bir adam 9 yaşında kızla ilişkiye girse ne olur? Belki linç edilir ve kanunen de büyük suçtur ve gerçekten çok cezalar alır. Biz bu hadisleri inanırsak ne olur: Peygamberimizi sapık ve Allah`ı da bu sapıklığa izin vermiş bir Yaratıcı olarak kabul etmiş olmaz mıyız?

Hz. Muhammedin ölümünden 200 sene sonra yaşamış Buhari ve Müslim bunları nerden biliyor. peygamberimiz ise Aişe 9 yaşına girdiğinde onla ilşkiye girdim diye yanındakilere bildirmiş mi yani? peygamberimiz 9 yaşında Aişe ile cinsellik yaşadığını o 7 şahide mi anlatmış? dünya üzerinde kim anlatır ben karımı küçük yaşta aldımda eh 9 yaşına gelince cinsellik yaşadım diye. bu akıl almaz yalana nasıl inandığınızı ve bu hadislerin bile diyanetin sahih olarak kütüphanesinde durmasına dayanamıyorum. Bakın hz. Muhammede dair resimler yok neden oysa aynı dönem yaşamış hz. Alinin resimleri yok mu günümüze gelen? hz. Muhammedin ölümü ve aradan geçen 200 yılda ne olmuş da herşey gizli kalmış? ?

nedeni şu: Hz musa ve hz. İsaya Allahlık payesi verdiler ve şu an bile hz İsaya Tanrı diyen milyonlarca hristiyan var. Aynı hatalar son peygamberde de yaşanmasın ve onu da çok yüceltemesinler diye ona ait mezarıda dahil tek bir düğmesi kalmamacasına her şeyi imha ettiler. ve hz Muhammedin ölümünden sonra halifeler dönemi ve 4 halife de öldürüldü ve sonra savaşlar karışıklıklar ve aradan geçen zaman herşeyi unutturdu. sonraki yüzyıl gelen insanlar da hep hz. Musa`nın mucizeleri ve hz. İsa nın insanları diriltmesinden bahsettiler. hiç anlatacak bir şey bulamayan bazı güya iyi niyetli müslümanlar. tahminlerini yazarak bir çok şey ürettiler. ama o kadar yalanlar ürettiler ki. bir ara 2 milyon hadis toplatıldı? düşünebiliyor musunuz Allahın dinine güya yardım ettiğini düşünen hadisçiler hz. Muhammed`i SAPIK durumuna düşürecek yalanlar söylediler. lütfen sadece KURANı yani Allahı hayatınıza sokun. Allah defalarca söylüyor. Onlar peygamberden başka bir şey değildi. HZ. Muhammedin size şefaati falan Allah izin vermedikçe bunlar da yalan. sebebi şuki. Kuranı okuyun orda hz. Nuh ve Lutun karısı kurtarılmadı ve hz Nuhun oğlu da kurtarılmadı ve helak oldular yani o peygamberlerin ne oğullarına ne karılarına yetecek şefaatleri yoktu. her insan kendi yaptıklarından sorumlu. iyi insansanız ve sadece Allaha yöneliyorsanız kimsenin şefaatine ihtiyacınız yok. lütfen bunları araştırın ve körü körüne yalan hadislerin peşinden gitmeyin. şunu hep sorun neden peygamber öldükten 200 sene sonra hadisler yazılmaya başlandı? o iki asırda ne olmuştu?

yarın ahirette Allah size hesap sorarken derse ki: demek ben hz Muhammedi 9 yaşında bir kızla cinsellik yaşayacak sapıklığa alet ettim ve ben sessiz kaldım sizin ithamlarınıza göre. yani siz o kadar ahmaksınız ki bunlara inandınız derse. ve o yalanı uyduran o güya hadisçileri huzura getirse ve dese ki itiraf edin bakalım ve onlar da dese ki bizim kötü bir amacımız yoktu sadece Allahın dinine yardımcı olsun diye bunları dine ekledik. Allah da dese ki Allahın dinini yayması için yalancılara mı ihtiyacı vardı ve onlara cezalarını verecek ya sizler inanarak nasıl suç işlediniz sizde akıl yok muydu derse? ben herkesin aklını başına almasını ve doğru olan neyse ona inanmalarını ama inanılacak tek kaynağın bozulmayan ve korunan KURAN olduğunu söylüyorum.

Yazar : metin duralı

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (1)
Leave a reply

Name (required)

Website