SİTE KURALLARI

Siz de kendi yazdığınız veya beğendiğiniz yazıları sitemizde yayınlayabilirsiniz…

Yazınız gönderildikten sonra site editörleri tarafından incelenecek ve Dini Yazılar websitesi yapısına ve kurallara uygun olması durumunda yayına alınacaktır.

DİNİ YAZILAR WEBSİTESİ KULLANIM KURALLARI

1. Yazılarınız çok uzun olmamalı. Eğer uzun ise bir kaç parçaya bölebilirsiniz. Daha önce gönderilmiş uzun yazılara bu nedenle onay veremedik.

2. Yazılarınız, yorumlarınız Kuran’ı Kerim ile %100 uygunluk içermeli. Aksi durumlarda onay verip vermemek Site Yöneticisi’nin kararına bağlıdır.

3. Yazılarınız ve/veya yorumlarınız siyasi konularla kesinlikle ilgili olmamalı, reklam içerikli olmamalı. Aksi durumda Site Yöneticisi tarafından yayınlanmayacaktır.

4. Yazılarınız yorumlarınız kesinlikle diğer üyelerimizi ya da 3. Şahıs ve kişileri aşağılayıcı ifadeler, hakaret içermemelidir. Aksi durumda Site Yöneticisi tarafından yayınlanmayacaktır.

5. Yazılarınızın tamamı büyük harfle yazılmamış olmalı.

6. Türkçe yazım kurallarına uygun olarak yazılmış olmalı.

7. Yazılarınızda ayetleri yazarken hangi yazarın meali olduğunu belirtmelisiniz, doğru bilgiyi insanlara iletmek önemli.

8. Birden ona kadar olan sayıları ayet numarası gibi özel durumlar haricinde harf ile yazınız. Ayetleri koyu ya da italik özel karakterlerle işaretleyiniz.

9. Özel isimlerin baş harflerini büyük yazınız. Ör. Hz. Muhammed

10. Allah ve Kur’an gibi dini anlam içeren ve önem verilen kelimelerin baş harflerini büyük yazınız. Sitemizin tüm üyelerinin aynı görüşlere sahip olamayacağının bilincinde olunuz ve genel-geçer kurallara saygı gösteriniz.

11. Yazılarınız içeriğine uygun gördüğünüz telif hakkı olmayan 1-3 arası fotoğrafı da yazılarınıza ekleyebilirsiniz, eklemenizi öneriyoruz. Aksi takdirde Site Yöneticisi uygun gördüğü resim ya da resimleri ekleme hakkına sahiptir.

12. Gönderdiğiniz yazıların sitemizde, Facebook ve Twitter hesaplarımızda, email ile üyelerimizle paylaşılmasını, kitabımızda yayınlanmasına veya Kuran Araştırmaları Grubu insiyatifinde herhangi bir projede yayınlanmasına (adınızla beraber) izin vermiş  oluyorsunuz. İleride herhangi bir telif hakkı talep etmeyeceğinizi kabul etmiş oluyorsunuz.

13. Telif hakları ile korunan size ait olmayan yazıları göndermediğinizi, gönderiyorsanız paylaşıma izin verilen yazılar olduğunu kabul ediyorsunuz.

14. Sitemizde yer alan yazıları herhangi bir dini platformda kullanabilirsiniz. Ancak www.diniyazilar.com’a referans vermeniz gerekmektedir. Aksi durumda hakkımıza gireceğinizi belirtmek istiyoruz.