Hz. Muhammet ve Türkçe İbadet.

Rahman ve Rahim Olan Allah`ın Adıyla;


Hz. Muhammet Ana diliyle İbadet Ederdi.
Okuduğunu çok iyi anlardı.
İşte ayrılığa düştüğünüz ana dilde ibadet için size bir rehber.

Şekle bakmayın manaya bakın. Boş işlerle uğraşmayın Allah`tan korkun, Allah`a sığının Adaletli olun, Allah hakkında bilmediğiniz şeyleri Söylemeyin, Kuran`da dayanağı olmayan ve kulaktan dolma bilgilerle edindiğiniz konular hakkında Allah adına hüküm vermeyiniz, Kimseyi yargılamayınız, İbadetlerinizi başa kalkmak ve üstünlük aracı olarak görmeyin, Kimseyi kınamayın, Kimsenin ayıbını aramayın, kimseyle alay etmeyin, elbetteki imandan sonra fasıklık kötü bir isimdir, O nedenle geçmise tövbe edip kendinize çekin düzen verin. Dedikoduyu bırakın, Zannı bırakın, Saf ve temiz olarak Yüzünüzü Allah`a dönün.

Türkçe ibadet kabul olmaz diyen Allah korkusuzları! Kabul Makamı Siz misiniz? Allah mı? Yoksa Allah`tan vahiy geliyorda O`na bakarak mı konuşuyorsunuz? Öyleyse getirin delillerinizi? Allah`ın azabı yalancıların üzerinedir.

Bak ne kötü hüküm veriyorlar!

Yazar : Nazlı Can

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (4)
 • Avatar

  Fikret Arman Aug 30 2012 - 13:22 Reply

  Gönlüne sağlık Arkadaşım… Kuran’ı özetlemişsin. Keşke bunları yapabilsek! Ama şeytan hepimizi her an dürtüyor ve ne yazık ki yapmamız gereken yazdıklarınızı yapamıyoruz.
  Selam ve Dua ile,

 • Avatar

  Orhan Güngör Oct 17 2012 - 09:59 Reply

  Harika bir özetleme.. Tebrikler ve teşekkürler. Allah adına hüküm vermekten korkmayanların yaptığı tahribat, bilerek ve isteyerek İslam’ ı yozlaştırmak isteyenlerin yaptığından hiç de az değildir.

 • Avatar

  Sarla Sep 10 2013 - 09:27 Reply

  Aklınıza sağlık! Bu ne kadar güzel bir özet!

 • Avatar

  tugrul Sep 12 2013 - 09:30 Reply

  Çok önemli bir konuya değinmişsiniz ve son mesaj yazan arkadaş vesilesiyle bende okumuş bulundum. Bu konu açılınca aklıma hep ”sarhoşken ne dediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın” ayetinde ki ”ne dediğinizi bilinceye kadar” uyarısı gelir. Muhakkak ki yanlış bir şey söylememe kısmı vardır bu uyarının ama sanki ne dediğini bilmekte önemlidir değil mi? Allahuekber dışında ne dediğini bilmediği için yıllardır okuduğuna konsantre olamayan ve ”hocam namaz kılarken aklıma hep maddi konular, dünyevi işler ve hatta olmadık işler geliyor, benim durumum nedir” diye soru soran insanları duyarsınız. Hocalarda, surelerin genel olarak manasını öğrenin, rükûda secdede ne dediğinizi bilin, daha kolay konsantre olursunuz demek yerine en olmadık cevapları sıralar genelde.

Leave a reply

Name (required)

Website