Kur’an’ı Kerim Üzerine “UYDURULAN” Hurafeler…

Kur’an’ı Kerim Üzerine “UYDURULAN” Hurafeler…

Aşağıdaki eylem ve söylemler Kur’an’a muhalif olmasına rağmen hayli yaygındır…

1- Abdestsiz, cünüp ve adet halinde elle tutulup okunamayacağını iddia etmek…
2- Ölülere okumak, ruhlara hediye olarak göndermek…
3- Bazı vakitlerde okunamayacağını sanmak…
4- Ayetlerin manalarını düşünmeden sadece Arapça tekrarlar yapmak…
5- Falan sure “şu kadar okunursa şuna iyi gelir” sanmak…
6- Suya, yemeğe okumak sonra da bunlardan şifa geldi sanmak…
7- Kur’an’ı yükseklere asmak insanları ondan uzaklaştırmak…
8- “Sen Kur’an’ı anlamazsın” Sözü zaten şeytanın parolası!
9- Ücret karşılığı Kur’an okumayı meslek hale getirmek, bu kişilere para vermek..
10- Kur’an’ı fal, büyü kitabı olarak kullanmak…
11- Mananın derinliklerini girmeyip sadece güzel ses ile okumaya önem vermek…

Bu konudaki hurafeler sayılamayacak kadar çoktur, kısaca sizi Kur’an’ın içeriğinden uzaklaştıran her hareket ve anlayış aslında Kur’an’a karşı bir hakaret ve Kur’an’dan uzaklaştırma eylemidir…


About the Author
Author

yasar

Comments (2)
 • Avatar

  Salih A. Oct 14 2013 - 07:03 Reply

  Merhaba. Abdestsiz ve cünüp hallerde elle tutup okunamayacığını iddia etmenin yanlışlığına itiraz etmemekle beraber, namaz kılmadan önceki gibi güzelce abdest alıp o şekilde Kur’an a yaklaşmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Namazda olduğu gibi Kur’an okurken de Allah’ı zikrediyor ve bilinçli-bilinçsiz tefekkür ediyoruz. Bu tefekkürde tertemiz olmak elbette cünüp olmaktan iyidir diyorum.

  Adet hali bambaşka bir olay zaten. Allah’ın da dediği gibi bu durum rahatsızlıktır. Bunun Allah’ı zikretmeye, Kur’an okumaya engel olmasını asla kabul etmiyorum. Elbette tertemiz olmak, Allah huzuruna en temiz şekilde çıkmak daha iyidir o başka.

  Saygılar…

 • Avatar

  Tarık Bingöl Oct 14 2013 - 11:49 Reply

  Şu yazılanları görünce , gönlüm gerçekten derin bir huzur buluyor.Diyorum ki bak aynı.aynı anlam.Buda aynısını anlamış.Yalnız değilsin çok şükür.Demek ki azlığa rağmen biz haklıyız.Evet.Neredeyse tüm islam alemi yanlış veya çok eksik ibadet ediyor.Kuran yok.Din yok , islam nedemek bilmek yok , affedilmek yok…”Sizin şefaatçınız bu Kurandır!” Gözleri görmüyor bu ayeti de Allah tan zalimce ümit kesip , peygamber veli şefaatı peşinde koşuyorlar.Hamdolsun Alemlerin Rabbine ; selam olsun onun hak elçilerine , dost edindiklerine , Cebraile Mikaile ve Rabbimi hamd ile tespih eden tüm meleklere,selam olsun zikir ehline , iyiliği özendirenlere , cihat edenlere , Kuranı ulaştıranlara…Selam olsun bana ve Size..Hamdolsun geleceğinde hiç kuşku bulunmayan din gününün Sahibine.!
  Siz daha önce organ nakli ile ilgili ikinci yazımı yayınlamadınız , sebep sordum cevap vermediniz de ben öfkeyle kuran ehli değilsiniz demiştim.Allah beni affetsin , özür dilerim.
  Bunun sebebi ehil olduğunuza kanaat getirmiş olmam değil , bu yazıları insanlara ulaştıran sizlere saygısızlık etmemek istememdir.Hayırlarınız bol olsun…

Leave a reply

Name (required)

Website