MİSTİK ÖĞRETİLER-RUHÇULUK


Eğer Ruhçuluğu mistik öğretilerden kaldırırsanız elde var sıfır kalır. Dayanak noktaları kalmaz.

Mistik öğretilerde geriye, Atalar kültüne, doğru yapacağımız her araştırma bizi ya Panteizime ya Politeizime götürecektir.

İslama girmiş bu akımlar da ya vahdet-i vucuda ya vahdet-i şuhuda götürecektir.

Rabbimizin Kudretini anlayamayanlar eski ve yeni Teorileri SIFIR NOKTASI ALANI teorisiyle(Vakum teorisi-Esir teorisi)anlatmaya çalışarak yaratılmış kainatı Haşa Cenab- Allah`ın gölgesi durumuna getirmektedirler. Tevrat`taki Yaradılış bölümünden “Tanrı insanı kendi suretinde yarattı“mantığını Hadis yöntemiyle Mistik öğretimiz haline getirdiler.

Dünyada Best selller olan Popüler kitaplar aracılığıyla da bu iddialarını insanlığın bilgisine sunmaktadırlar. Yerli ve yabancı yazarlar bunun için seferber olmuş durumdalar.

Dan Brown kitaplar dizisinin son halkasında Şu anda Best seller olan KAYIP SEMBOL Bunu aleni yapmaktadır. Yazarın Yeni Kitabında Barnabas İncilini anlatacağını da Televizyon aracılığıyla bidirmeyi ihmal etmemesi Hiristiyanlık aleminin Tanrı İsa`dan Beşer İsa`ya dönüşünü mü gerçekleştirecekler sorusunu akla getirmektedir. Yeni dünya düzeni mistik düzen üzerinde mi kurulmaktadır?

Peygamberlerimize Bildirilmeyen Yaradılış sırlarını Astral alemlerde yürüyen kahinlere ya da kutsal ışıkla (ruhla)kun olmuş ermişlere-Velilere bildirilen sırları nedense herkesin anlayamayacığını da söylemeyi ve bu Allah katındandır demeyi de ihmal etmeyerek Antik çağlardan günümüze içi aynı dışı farklı süslü paketlerde sunmuşlar..

Rabbimizin Kuran`ın anlaşılması çok kolay bir kitap olduğunu üstüne basa basa bildirmesini işlerine gelmediği için örtmüşler. Yaradan böyle bir öğretiyi yarattığı tüm insanlardan mı gizleyecek? Bize bahşettiği İRADEMİZLE lütfen bir düşünelim. Yoksa Cennet-cehennemin. İyilik -kötülük gibi kavramların hiçbir anlamı kalmaz. İyiliği kendimizden, kötülüğü Allah`tan mı biliyoruz. Tek bozulmayan Kitabımıza Elçimize bildirildiği şekliyle mi AMEL EDECEĞİZ yoksa ciltlerle dolusu kitapları mı sırtlanacağız eşşek gibi. Kendiniz karar verin.

Bir çok ayetinde Atalar Kültüne inanmamamızı-Bize hakikat bildirildikten sonra artık geriye bakmamamızı- bildiren Rabbimizi bırakıp Mistik yazıların peşine mi takılalım. Oysa bu kitaptan-Kuran`dan sorumlu olduğumuzu bile bile. Biz nereden bilelim Atalarımızın doğru yolda olup olmadığını…. .

Onlara, “Allah`ın indirdiğine uyun” dendiğinde: “Hayır!Biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız. ” Derler?Peki, ataları bir şeye akıl erdiremiyor, doğruya ve güzele ulaşamıyor idiyseler!… 2 Bakara -170

Onlara, Allah`ın indirdiğine ve resule gelin dendiğinde şöyle derler: “atalarımızı üzerinde bulduğumuz şey bize yeter. ” Peki, ataları hiçbir şey bilmiyor, doğru yolu bulamıyor idiyseler de mi? 5 Maide-104

Şirke batanlar şöyle diyecekler: “Allah dileseydi, ne biz şirke sapardık ne de atalarımız. Hiçbir şeyi haram da yapmazdık. ” Onlardan öncekiler de azabımızı tadıncaya kadar bu şekilde yalanlamışlardı. De ki: “Yanınızda, önümüze çıkaracağınız bir ilminiz var mı? Zandan başka bir şeye uymuyorsunuz. Sadece saçmalıyorsunuz siz. ” 6 Enam-148

Bir iğrençlik yaptıklarında şöyle derler: “atalarımızı bu hal üzere bulmuştuk. Yani Allah emretti bize bunu. ” De ki: “Allah, edepsizliği/iğrençliği emretmez. Allah hakkında, bilmediğiniz şeyler mi söylüyorsunuz?” 7 Araf-28(bkz 70-71)

Şunların kulluk etmekte oldukları şeyler yüzünden bir kuşku içine girme. Daha önce atalarının kulluk ettikleri gibi kulluk ediyorlar, hepsi bu. Biz onların da nasiplerini hiç eksiltmeden elbette vereceğiz. 11 Hud-109

“O`nun yanında nelere kulluk ediyorsunuz? Sadece bir takım isimlere ki, adlarını siz ve atalarınız koymuştur. Onlar hakkında Allah, hiçbir kanıt indirmemiştir. Hüküm yalnız Allah`ındır. O, yalnız ve yalnız kendisine kulluk etmenizi emretti. Eskimez ve pörsümez din işte budur. Ama insanların çokları bilmiyorlar. ” 12 Yusuf-40

Hamd olsun Allah`a ki kulu (Muhammed`e), Kitab `ı indirdi ve ona hiçbir eğrilik koymadı. 18 KEHF-1(2-3-4-5)

Bunlar o ayetlerden sadece birkaçı. Kitabımız DAHA BİRÇOK AYETTE BİZİ UYARMAKTADIR.

Bırakalım onlar akıllılar gibi inansınlar Biz akılsızlar gibi inanmaya devam edelim İNŞALLAH

Yazar : Muzaffera Cigal

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (1)
Leave a reply

Name (required)

Website