Şeytanın En Hain Aldatma Biçimi…

Bakıyorum da lafa gelince Türkiye’de herkes Müslüman.

Bir Müslümanın müslüman olabilmesi için aklıyla mantığıyla Eşhedü demesi lazım.Eşhedü demek gözümle görmüş gibi elimle tutmuş gibi şahidim demektir Allah nezdinde. Adama şimdi soruyorsun elhamdulillah Müslümanım diyor.

Bir kere olsun Kur’an-ı anlayarak okudun mu diye soruyorsun, yok diyor. E e neye göre Müslümansın diye soruyorsun, cevap veremiyor. Türkiyede yaşıyoruz müslüman ülkesinde deyip, sırf anası babası öyle öngördüğü için, çevresinden bu şekilde duyduğu için Müslüman olduğunu zannediyor.

Bakın arkadaşlar bugün bir mahkeme salonunda şahit olarak duruşmaya girseniz, hakimin size ilk sorusu olayı gördün mü? sorusu oluyor. Sen bu soruya görmedim ama duydum dediğin zaman senin şahitliğini o bile kabul etmediği halde, sen nasıl Allah’ın senin kulaktan duyma Eşhedü demeni yani şahitliğini kabul edeceğini düşünebiliyosun.!

Bir insan asla ve asla Allah’ın indirdiği ve yarattığı ayetlerini okumadan, kesinlikle ve kesinlikle (Elhamdulillah Müslüman’ım) demesi, asla mümkün değildir. Bu Allah azze ve cellenin ilgili ayetleriyle gayet açıktır. Böyle yaparak sadece kendimizi kandırırız Türkiye’li arkadaşlar. Bakın dünkü kliseli Kâfir bile, bugün Allah’ın dinine girerken, araştırarak ve sırf onu içinde hissederek giriyor. Ama soruyorum size bugün hanginiz neye inandığını araştırdı ve sorguladı.? Hala çoğumuz sırf etrafı yada anne babası öyle uygun gördüğü için Müslüman’ım diyor.

Hani biz sadece Allah’a kul olacaktık.! Soruyorum sana şuan: Sen kime kulsun kardeşim, Allah’a mı? yoksa sırf kulaktan duyma müslümanlık inancıyla sırf çevren böyle uygun gördüğü için ÇEVRENE Mİ.? BU SORUYU NE OLUR HERKES KENDİNE BİR SORSUN VE KENDİ MÜSLÜMANLIĞINI KENDİ TASTİKLESİN. EĞER TASTİKLEYEBİLİYORSA SORUN YOKTUR ZATEN..

Türkiyede yaşamak inanın bir Amerikada yaşamaktan daha korkunç. Çünkü ölürken çoğumuz sırf bu kulaktan duyma Müslüman’ım yanılgısıyla belkide Kâfir olarak öleceğiz.. Bu yazıyı yazarken inanın hiç üşenmedim. Bu sayede birçok kişi şeytanın onu bu şekilde aldatmasına izin vermiycek belkide.! Yaa Kâfir ölüp Cehennemde ebedi kalmaktansa, Müslüman ölüp Allah’ın affına sığınmakdan daha güzeli ne olabilir ki.! Rabbim’iz Kur’an yolunda, etraftan duyup da değil, gerçekten görüp kendi tercihimizle inanarak seçimimizi tamamen kendimiz yaparak Müslüman’ım demeyi bizlere nasip etsin inşAllah.. (sizde paylaşmaya üşenmeyin) SELAMUN ALEYKÜM

 


About the Author
Author

cihan67

Comments (3)
Leave a reply

Name (required)

Website