Kabe’deki, Hacerü’l-Esved Taşı…

HACERÜ’L-ESVED: Kâbe’nin güney doğu köşesinde yerden bir buçuk metre yüksekliğinde, yumurta biçiminde hafif kırmızı ve otuz cm. çapında oldukça parlak siyah bir taş.

Hanbel 1/307.. “Hacerül Esved cennettendir. O kardan daha beyaz idi ve müşriklerin günahı onu kararttı.
peygamberimiz şöyle buyurmuştur:

“Şüphesiz Allah kıyamet günü Haceru’l-esvedi -gören iki gözü, konuşan bir dili olduğu halde (mahşer meydanına) gönderir; o da kendisini hakkıyla selamlamayanların lehinde şahitlik yapar. selamlayanlara ve dokunup öpenlere şefaat eder“(Kenzu’l-Ummal, h. no:34748).

Rivayete göre Hacerü’l Esved kıyamet gününde Kabe’yi tavaf edenlere şahit olacak,Halk arasında hacdan gelenlerin avuçlarının içinin öpülmesi hacca gidip tavaf edenlere Hacerü’l Esvedin şahitliği bir de ya öperek ya da dokunarak veya
UZAKTAN ELLERİNİ AÇARAK Hacer-i Esved ile temas kurmaları sebebiyledir.

Hz ibrahimden, peygamberimize kadar,kabe sadece Allaha özgülenen dinin duanın ibadetlerin mescididir, Dönem dönem müşriklerin eline geçmesiyle tahrif edilmiş yakılmış yıkılmış, Peygamber efendimiz döneminden sonra ise ,kendilerini Allah ile insanlar arasında ara kablo olarak şefaatçi,mezhepçi, tarikatçi, cemaatçi,olarak gören tağutlara karşı savunma kalesidir.

Peygamberimizden sonra kurana ve islama ihanet edenler,müslümanları müşrikleştirme çabasıyla, Halife Mutî’ Billah döneminde 970 yıllarında kabenin kenarına yerleştirilen mineral alışımlı parlak bir taşı, uydurulan hadislerle kutsallaştırılmış,ve

Bu taş, Allahın elidir,

Bu taş, cennetten gelmiş,

Bu taş, ahirette şefaat edecek,

Bu taş, kardan daha beyaz idi ve müşriklerin günahı onu kararttı.

( ALİCE HARİKALAR DİYARINDA ) çocuk masalı gibi  hurafelerle müslümanlara, puta tapınma olayını farz olarak kabullendirilmiş, müslümanların en kutsal ibadeti olan hac görevini HACERÜ’L-ESVED taşını öpmeden elini sürmeden hac kabul olmaz,hurafesiyle HEM peygambere iftira atılıyor hemde ibadet şirk ile tamamlanıyor ve hacılar bu taşa dokunmak için izdiham içinde birbirini eziyor….

Herşeyi düşünen araştıran insanın elinde Allah’ın kelamı KURAN VARKEN konu asılsız rivayet olunca , neden , akıl devre dışı kalıyor…?

ALLAH’A İMAN ETMİŞ BİR MÜSLÜMAN ,rivayetlere dayanarak, bir taşa ALLAH’IN ELİ diye tapınıyorsa, bir taşa BU CENNETTEN GELMİŞ diye tapınıyorsa, bir taştan ŞEFAAT bekleyip tapınıyorsa , cahiliye dönemindeki MÜŞRİKLE ne farkı kalıyor.

TAHRİM
6…. Ey iman edenler! Kendinizi ve çoluk çocuğunuzu cehennem ateşinden koruyun ki, onun yakıtı insanlar ve TAŞTAN YAPILMIŞ TÜM PUTLARDIR. O’nun başında görevli olarak bulunan melekler sert ve kuvvetlidirler. Allah’ın buyruğuna karşı gelmez, kendilerine emredilen herşeyi yaparlar.

TAHRİM
7..Ortak koşanlar ve inkâr edenler! O gün özür beyan etmeyin. Siz sadece yapmış olduğunuz şeylerin karşılığı olarak cezalandırılacaksınız.

kynk. kuranmeali.org

…………………..merdaliderindüşünce……………………

 


About the Author
Author

merdalice

Comments (4)
Leave a reply

Name (required)

Website