Asansörde 5 Dakika

Konu Allah,din olunca mangalda kül bırakmayız.Herşeyi tam tamına yaptığımızı sanırız.Artık olduk havalarına gireriz.Sanki herşeyi bitirmişizde cenneteki yerimizi düşünürüz.Aslında hiç de öyle değil.

Ben kendimi öyle zannediyordum,günlük işlerden başımı kaldıramadığımdan Allah`ı ne kadar az andığımı farkında değildim.Aslında her zaman namazlarımı kılarım,zekatımı veririm,orucumu tutarım ama Allah`ı anmak çok başka birşey.Tamam insan tabii ki namaz kılarken ,ezan sesi duyduğunda falan Allah`ı hatırlıyor ama O`nu her daim anmak çok başka birşey.Benim bunu anlamam için bir asansörde mahsur kalmam gerekiyormuş.(Allah daha kötü bir ortamda da imtahan edebilirdi.)Ben o asansörü kullanırken ,bozulana kadar Allah`ı anmadım.O`nun bize verdiği bu nimetin farkında değildim çünkü istediğim katın düğmesine basmakla oraya gidebiliyordum.Olayların içinde hiç Allah yokmuş gibi davrandım taki asansör bozuluncaya kadar.Asansörün bozulmasıyla birlikte sanki otomatik olarak Allah`ı anmaya başladım,dışarı çıkana kadar da dua ettim.Kurtarıldıktan sonrada Allah`a karşı utandım çünkü O`nu normal hayatın akışı içinde değilde başım sıkışınca daha çok anmıştım.Sonra 23 senemin hesabını yaptım da,ben O`nu gerçekten hep darda kaldığımda daha çok andığımı farkettim ve bundan çok üzüntü duydum.Kendimin de bir an ,hani Kuran`da ,azgın dalgaların arasında kalınca Allah`ı hatırlayan ve sonra oradan kurtulunca yine O`nu unutan insanlar gibi olduğumu düşündüm ve gerçekten bu iğrenç durumdan çok utandım.Allah kimseyi benim gibi utandırmasın,bunun için O`nu herzaman ve heryerde analım.

Yazar : Ayşen Budak

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (1)
  • Avatar

    Gökhan Apr 5 2012 - 08:37 Reply

    Allah’ı ve doğruları(Kuran’ı) düşünerek yaşamak bizi aşırılıktan ve yanlışlıktan koruyacaktır inşAllah güzel bir örnek vermişsiniz.

    Özellikle bineklere binerken Allah’ın adını anın diyor Kuran. Anmalıyız ve anmayı sürdürmeliyiz aklınızdan sınavı çıkmayın sabırlı ve hoşgörülü olun. Çok önemli trafik kazaları oluyor günümüzde peki öncesini unutuyormuyuz? Eğlence kaza olmadan önce her şey güzel diyoruz peki sonra ne diyoruz peki?

    Trafikte araç kullanmak çok sinir bozucu olabilir insanlar bencilleştikçe trafik çekilmez insan Allah’ı aklından çıkarında ise sadece birey olarak kendisini şeytanın vesvesesine açık etmiş olur çünkü Allah’ı anıp ondan yardım dilemez istek Allah’ta bize şeytanı musallat eder işte o da bizi kandırıp “yoldan çıkarır”..

Leave a reply

Name (required)

Website