Kur`an`dan başka her şey yalan…

“…Biz bu Kitap`ta herhangi bir şeyi ne eksik bıraktık, ne fazla yaptık…”(En`am suresi, 38.ayet)Kur`an`dan başka hiç bir söze değer vermememiz için sadece bu ayet bile yeter. Allah`a teslim olmak için mutlaka müslüman bir ülkede doğmak veya yaşamak gerekmez. Allah, ışığını dünyanın herhangi bir yerinde olan herhangi bir insanın gönlüne/aklına düşürebilir. O bahtiyar insan, hiç bir kişiye/mezhebe müslüman olduğuna dair kayıt yaptırmak zorunda değil. Yüce Allah; abdest, namaz, oruç, hac, zekat ve Allah`a teslim olmak için gerekli olan tüm bilgileri, hem de bütün ayrıntılarıyla Kur`an`da anlatıyor. Ben artık iyice emin oldum ki, dünyanın her yerinde, Allah`ın istediği şekilde müslümanlığını yaşayan bir çok insan var. Ve onlar belki müslüman olduğunu zanneden ülkelerdeki insanlara göre çok daha şanslı. Çünkü kafalarını karıştıracak ulema bozuntuları oralarda yok.

Yazar : Safa Gökçe

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (1)
 • Avatar

  G. Feb 28 2012 - 11:38 Reply

  Allah’ın her işinde bir hayır vardır. Allah dünyayı gerçek olarak yarattı, yalan denilen şeyleri de öyle. Şimdi herkes çıkıp yalan dünya, yalan kitap derse kitaba ters düşer. Ve hatta dinler arası diyaloglarda ırkçılık oluşur hadisçilerden farkınız olmaz. Seçim ise bizim kendimizi ne kadar düşündüğümüzü gösteriyor.

  İsra 53:
  Kullarıma de ki: “En güzel olan sözü söylesinler; çünkü şeytan aralarını gıcıklar; zira şeytan insana açık bir düşmandır.

  Peygamberimize böyle buyurulmuştur, sözlerin en güzel olanı ise Kur’an da olandır.

Leave a reply

Name (required)

Website