ALLAH’ IN VARLIĞININ KESİN BİR ŞEKİLDE İSPATI


Selamın aleyküm size kolayca ve herkesin anlayacağı tarzda bir ispat ortaya koyacağım konumuz ise Allah varmıdır yokmudur varsa nerdedir ve hangi şekle şemaya girer bunları sizlere dilimin döndüğü müddetçe anlatmaya çalışacağım.

Bir iğne ustasız olmaz, bir köy muhtarsız olmaz, bir harf bile kâtipsiz olamaz iken şu koskoca bir dünya sistemli ve düzenli bir şekilde hava boşluğunda asılı ve dengeli bir şekilde nasıl döner ve kendi kendini nasıl çevirir.

Örnek1: bir uçak ve kuş düşünelim hayal dairemizde, bu uçak ve kuş ortak özelikleri havada uçmak ve gökyüzünde süzülüp kendilerine verilen görevleri yerine getirmektir. Yalnız bu uçak ve kuşların ustaları varmıdır yokmudur varsa nedir yoksa nasıl kendiliğinden meydana gelmiştir biraz bakalım gel gelelim uçağın yapımına şimdi biz bütün uçak yapımı için gerekli olan bütün malzemeler, teçhizatlar ve a dan z ye ne varsa bütün gerekli olan her şeyi bir meydana koyduk ve bide proje çizip malzemelerin yanına koyduk ve malzemelere dedik ki kardeşim sen bize bu projeye göre ve projede ne çizilmiş ise bize bir uçak yap ama işin garip noktası malzemelere söylüyoruz neyse malzemelere talimatı verdik malzemelerde düşünüp taşınıp ve insanların havada uçması için ve insaların vucud yapısına göre oturma şekilleri, kullanım şekillerine vücuda getirip önümüze koydu ama tabii uçak vücuda gelirken hiçbir şekilde insan yardım etmiyor, uçak mühendisi olmadan vücuda geliyor. Şimdi sesiniz duyar gibiyim bu amma ahmakmış bir usta olmadan mühendis olmadan uçak kendiliğinde meydana gelir mi diye doğru söylüyorsunuz usta olmadan mühendis olmadan malzemeleri montaj edecek bir mühendise ihtiyacımız vardır. Kuşun yapımına gelelim uçak göre kuş çok ve çok marifetli yani yeme, içme, uçma, sindirim sistemi, solunum sistemi, yemek sistemi ve havada uçarken kiminin dost kimin düşman olduğunu biliyor ve anlıyor ona kaçıyor veyahut onu yemeye çalışıyor mesela bir şerce kuşu kartalın yanına gidemez ama bir solun canın yanına gider neyse bu kadar muhteşem ve güzel bir şekilde vücuda gelen kuş sizce ustasız olur mu eğer ki uçak çok basit ve adi yapımı olan kuşa göre uçak ustasız meydana gelmez iken şu ay, güneş, yıldız, uzay ve kâinat gece gündüz karıştırmadan güneş doğacağını bir gün unutmadan nasıl bunlar nasıl ustasız olur ben anlamıyorum.

Ya şu dünyamızı ele alalım bugün ki bilim diyor ki dünya yuvarlaktır ve hava boşluğunda dönüyor ya elime ben bir top alıyorum havada durduramıyorum bakın küçüçük bir top havada kendi kendine durmuyor hemen yere düşüyor ama dünya içinde milyarlarca insan 4000 nebatat ve milyonlar canlı cansız varlık var bunları bir arada tutan top şeklinde ki dünyamız nasıl havada kendi kendine döner ve sistemli bir şekilde durur.

Allah’ in şekli şemalı nedir sorusuna gelirsek bizler Allah in şekli vücudunu bilemeyiz hayal dahi edemeyiz burada akıllar tıkanıp kalır çünkü onu hayal edecek kadar kapasitemiz yoktur. Nasıl ki sevgi, nefret, kin, aşk, gibi duyguların şekli şemalı ve vücuda gelmiş maddi tarafı yoktur Allahında şekli şemalını dusunemeyız ve bilemeyiz bunu inşaalah cennette görecegız bu konuda ısrar eden arkadaşlarımız olacak bende onlara soruyorum mantıklı olarak bana da aşkın ve sevgını şeklinı vucuduna veyahut şemalını tarıf edın neye benzer elmayamı agacamı dunyayamı bu soruya cevap vermek için e-mail adresim mahmut_bezginnnhotmail. com

Yazar : mahmut

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (8)
 • Avatar

  uğur Feb 29 2012 - 15:53 Reply

  kardeşim çabanı takdir ediyorum fakat bir kaç noktayı düzeltmeden edemeyeceğim. birincisi dünya hava boşluğunda değil uzay boşluğunda duruyor zaten havanın olduğu yere boşluk denilemez. ikincisi ‘ben bir topu bile durduramıyorum demişsin’ dünyada bunu yapamazsın tabi ki. ama uzaya çıkardığın bir nesneyi bıraktığın zaman öylece durduğunu görürsün. çünkü yerçekimi yoktur. yörüngede ki uydular bu sayede yeryüzüne düşmeden durabiliyor. ayrıca mıknatıslar aracılığıyla metal bir topu havada asılı tutabilirsin. unutma ki bütün gezegenler ve yıldızlar devasa birer mıknatıs hükmündedir.

 • Avatar

  mustafa Jun 25 2012 - 23:43 Reply

  sevgili uğur kardeşim yazarımızın örneklerindeki yanlışları bulup bilim ışığında ortalığı aydınlatmışsın tebrik ederim. bilimle ilgili bir şey sormak istiyorum sana ; şu anda varoluşumuzun başlangıcı ile ilgili en geçerli kanı bigbang (ki kanıtlandı) .bigbang in başlangıcı nedir yani sonsuz yoğunluk 0 (sıfır) hacimi harekete geçirip ucu bucağı bilinmeyen evrenin oluşmasına ne sebep oldu? yine bizi aydınlatırsan sevinirim.

 • Avatar

  semih Jul 2 2012 - 05:08 Reply

  Ellahmdullilah musluman’im, ama diyelim ki bir ateist bu soruyu soruyo.. “her sey sebepsiz yaratilmamis, ama Allah’ nasil var oldu ?”sorusuna cevap ver bilirmisiniz lutfen, çok tesuku ederim

 • Avatar

  yusuf Aug 25 2012 - 02:20 Reply

  Semih Bey sorduğunuz soru insan aklının ve sınırlarının dahilinde olan sığ bir soru?o aklı ve beyni yaratanı kavrayabilmek için bunun ötesine geçmek gerekir.mesela Allah nasıl var oldu? sorusu zaman kavramının beyne yerleştirdiği bir sorudur.Zamanda big bang la yaratıldığına göre zaman kavramının ötesine geçerek yaradanın varlığını kavrayabiliriz ama şuan için insan aklı Allah’ı kavrayacak derinlikte değildir.

 • Avatar

  ahmetayvaz Feb 14 2014 - 19:16 Reply

  akşam namazda aklıma geldi .bir türlü beynimden atamıyordum bu düşünceyi ama anladımki O ezeli ve ebedi bu O nun nasıl var oldugu artık benim için önemli değil .biz zamanın ne oldugunu ve zaman yaratılmadan önce ne vardı bunu kavrayabilmemiz imkansız tek gercek olan ezeli ve ebedi olması.bu bana büyük mutluluk verdi sebebini anlamama ragmen..kalın saglıcakla…….

 • Avatar

  korhan Dec 27 2014 - 16:28 Reply

  Bencede bir yaratici vardir fakat bu demek olmuyor ki dinler dogru olsun. Kutsal denilen kitaplarsa o kadar celiski var ki. En basitinden ornek veriyorum gunes ay bi yorungede gider der ay gider ama gunes gitmez araplar dunya sabit gunes doner der kuranda da boyle yazar daha yuzlerce sey var turkce kuran okuyun kendiniz gorun

 • Avatar

  sonerizgi Dec 30 2014 - 07:45 Reply

  Korhan bey güneşin bir yörüngede gittiğini bilimsel olarak bir araştırın isterseniz aşağıdaki linkte bulunan videoyu izleyin. Arapların dediğini boşverin Kuran’ın dediğine bakın.

  http://www.youtube.com/watch?v=RCUhm63ioCU

  36. Sure (Yâsîn Suresi), 39. Ayet
  Ayın dolaşımı için de konak yerleri belirledik. Nihayet o, eğrilmiş kuru hurma dalı gibi olur.
  21. Sure (Enbiyâ Suresi), 33. Ayet
  O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratandır. Her biri bir yörüngede yüzmektedirler.
  31. Sure (Lokmân Suresi), 29. Ayet
  Görmedin mi ki Allah geceyi gündüzün içine ve gündüzü de gecenin içine sokuyor. Güneşi ve ayı da koyduğu kanunlara boyun eğdirmiştir. Her biri belli bir zamana kadar akar gider. Şüphesiz Allah işlediklerinizden hakkıyla haberdardır.
  36. Sure (Yâsîn Suresi), 40. Ayet
  Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzmektedir.
  55. Sure (Rahmân Suresi), 5. Ayet
  Güneş ve ay bir hesaba göre hareket etmektedir.

 • Avatar

  Srdr May 22 2015 - 21:59 Reply

  Ateistler Allah nasıl var oldu Allahı kim yarattı gibi saçma sorular sorarsa onlara verilebilecek en uygun cevap şudur

  Su herşeyi ıslatıyorsa suyu kim ıslatıyor?

Leave a reply

Name (required)

Website