Kuran`a Dayalı İslamiyeti Savunanlara Atılan İftiralar

Kuran`a dayalı islamiyeti kendilerine hayat felsefesi edinenler, Kuran`ın dinin tek kaynağı olduğunu ve başka hiç bir söze, geleneğe, kültüre gerek olmadığını savunurlar. Kendilerini Allah`a beğendirmek ve O`nun rızasını kazanmak en önemli yaşam nedenleridir. Diğer insanların kendileri hakkında ne dediklerine önem vermezler çünkü onlar için önemli olan Kuran ayetleri ve Allah`ın yoludur. Bu yüzden başlarına gelecek hiçbir şey, uğradıkları hiç bir iftira onları yollarından çevirmez. Dünyada tek dostları bile kalmasa, yanlarında kimse bile olmasa onlar için farketmez çünkü enbüyük dost Yaratıcılarının onlarla birlikte olduğunu bilmeleri ve bunu hissetmeleri onlar için inanılmaz ve değeri hiç bir şeyle değişilmeyecek olan bir duygudur. Hal böyle olunca ateistin onları bilime ve mantığa uzak görmesi(ki ateist gerçek dini bilse belki inanır ve böyle düşünmez), Allah`a inanan fakat kulluk vazifelerini yapmayanların; “yahu bunlarda dini kolaylaştırıyorlar, modernleştiriyorlar din bu kadar kolay mı olur” demeleri (ki Kuran`ı okusalar dinin ne olduğunu oradan öğrenseler böyle demezler), dini yaşadığını zanneden ama sadece atalarının kültürünü ve arap geleneğini yaşayan gelenekçi kesimin “bunlar siyonist, israilli, hıristiyan propogandası yapıyorlar, sapıklar, peygamberi sevmiyorlar, peygamberle Allah`ı karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar, dinde kargaşa yaratıyorlar, kafirler, dini bölmeye çalışıyorlar gibi daha birçok iftiralarına maruz kalmaları, KURAN`a dayalı İslamiyeti savunanları hiç etkilemez çünkü onlar bilirler ki ALLAH onlarladır, O herşeyi görmekte ve herşeyin hesabını ahirette soracağına dair KURAN`da söz vermektedir. Kuran okumayan veya O`nu yetersiz görenlere bir duyurudur bu.

Yazar : KEMAL TARSUSLU

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (3)
 • Avatar

  enes Mar 5 2012 - 14:41 Reply

  Nisa
  (80) Kim peygambere itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur. Kim yüz çevirirse (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik.

  (12) Allah’a itaat edin, peygambere de itaat edin. Eğer yüz çevirirseniz, bilin ki elçimize düşen sadece apaçık bir tebliğdir.

  (59) Ey iman edenler! Allah’a itaat edin. Peygamber’e itaat edin ve sizden olan ulu’l-emre (idarecilere) de. Herhangi bir hususta anlaşmazlığa düştüğünüz takdirde, Allah’a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resûlüne arz edin. Bu, daha iyidir, sonuç bakımından da daha güzeldir.

  (151) Şüphesiz, Allah’ı ve peygamberlerini inkar edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkar ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler var ya;işte onlar gerçekten kafirlerdir. Biz de kafirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır

  Enam
  (112) İşte böylece biz her peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman kıldık. Bunlar aldatmak için birbirlerine yaldızlı laflar fısıldarlar. Rabbin dileseydi bunu yapamazlardı. O halde onları iftiralarıyla baş başa bırak.
  kurana dayalı islamiyet diye bişey yok islamiyet tektir bu soruyu sen bir vicdanına sor önce..acaba hadislerin, alimlerin, evliyaların yardımını niye reddediyorum diye..cevabını da ben veriyim sana niye böyle yapıyorsun..çünkü nefsin sana diyorki sende bir insansın kendin gibi insan olanların sözünü niye dinliyorsun senin onlardan ne farkın var sen de direk gayet de direk kurandan hüküm çıkartabilirsin diyor..sen de gururundan kibirinden inanıyorsun çok yazık sana valla Allah a inanıp Kurana inanıp da yanlış yola sapmak çok acı bir durum.

  • Avatar

   G. Mar 5 2012 - 18:31 Reply

   Gerçek inanan insanlar aracıya ihtiyaç duymaz Kuran yeter çünkü Kur’an eksiksiz bir kaynaktır. Din sömürme tahtlarının ve o tahtların varislerinin kökü Allah’ın izni ile kesilecektir.

  • Avatar

   Kerim Polat Mar 12 2018 - 07:28 Reply

   Enes kardesim silkelen ve kendine gel. Alimlerin kelami mi yoksa Allah’in kelamlari mi ? Evliyaymis da bilmem neymis bak bak ! Dinde tek kaynak kurandir. bize nefsine duskun dersin ama asil nefsine duskun olan sensin. cunku sen sadece anan babandan gordugun dini yasarsin, arastirmazsin, islamin akil degil nakil dini oldugunu dusunursun. peki soruyorum sana ya israilde dogup yahudi biri olsaydin ne olucaktin? ben soyliyim: hirsli, nefsine duskun, kan dokmeyi seven, dinini geleneksellestiren bir siyonist olacaktin belki ! dogrusunu Allah bilir

Leave a reply

Name (required)

Website