Demokrasi

Bismillahirrahmanirrahim


Şu millete öyle şaşırıyorum ki:

“Bizi ALLAH yarattı” diyorlar. Sonra “ALLAH her şeyi bilir” diyorlar. Ama iş kanunlara gelince; “ALLAH bilmez (hâşâ) biz daha iyi biliriz” diyorlar. ALLAH ki yeri ve göğü yarattı. Her şeyi eksiksiz yarattı. İnsanı yarattı. Ona öfkeyi, merhameti verdi. Peki, bunları yapan ALLAH (hâşâ) insanın zorluklardan nasıl kurtulacağını, adaletin nasıl olacağını bilmez mi? Hadi bu millet bunları düşünemedi? Onu anlarım. Ama hiç bakmazlar mı kendilerine? Hiç haberleri izlemezler mi? Soruyorum bu millete:

Hangi gün haberlerde cinayet haberini görmediniz? Hangi gün tecavüz görmediniz? Hangi gün haberleri izlerken “bunlar insanlıktan çıkmış” demediniz? Hangi gün sokakta “birisi gelip bana zarar verecek” korkusuyla yürümediniz?

Ben daha canınız sıkılmasın diye en iyilerinden bahsediyorum. Devam ediyorum sorulara:

600 yıl boyunca Osmanlı’da bu saydıklarımdan hangisi yaşandı? Osmanlı’nın topraklarında 11 milyon Türk varken 250 milyon insan değişik ırktandı. Arada bu kadar uçurum varken nasıl Osmanlı bu kadar sene yıkılmadı? Peki, bugün en son ne zaman Türk-Kürt savaşını görmediğinizi hatırlıyor musunuz?

Hayır hatırlamıyorsunuz. Çünkü şeytan sizi öyle bir kandırdı ki, ALLAH sizin kalplerinizi mühürledi, gözlerinize perde çekti. Bu yüzden gerçekleri göremiyorsunuz.

Bugün sokakta yürürken nerde bir dindar görürseniz hemen korkup “terörist” diye kaçıyorsunuz? Peki, hangi gün bir dindarı hırsızlık yaparken gördünüz? Hangi gün bir dindar haksız yere adam öldürdü? Hangi gün “dindar adam kadına tecavüz etti” yazılı haber okudunuz?

Peki, bu kadar masum insanlardan neden kaçıyorsunuz? Cevabını da ben vereyim:

Çünkü o kadar ALLAH’TAN uzaklaştınız ki sonunda şeytan sizden ayrılmaz bir dost oldu. Sizi hiç bırakmadı. Şeytan da tabi ALLAH dostlarını gördü mü hemen kaçar. Onlardan korkar. Bu yüzden siz dindarların yanına gittiğinizde şeytan sizinle gelmez. Tabi bu kadar güzel bir dostluk böyle kolay son bulmamalı. Şeytan hemen çağırır sizi yanına. Siz de hemen o dindarın yanından kaçarsınız. Hiç dikkat ettiniz mi? Böyle kişiler dindarların yanına gidince ALLAH’TAN, dinden konuşur. Başkalarına “merhaba” der dindarların yanına gelince “esselamu aleyküm” der. Çünkü şeytan yanında değildir ve ona vesvese veremiyor.

İşte siz öyle yapa yapa dinden çıktınız ama asla farkında olmadınız. Çünkü şeytan işini iyi yapıyor. Peki; sizleri, bizleri tüm bu topraklarda yaşayan insanları bu hale ne getirdi? Bu kez gerçekleri söyleyin. Cevap:

“DEMOKRASİ CANAVARI”.

Peki, bizleri bu hale getiren demokrasiyken; bu soruna çözümü siz yine demokrasiyle mi yapacağınızı sanıyorsunuz? Hayır, bu böyle çözülemez. Demokratik açılımla hiçbir şey yapamazsınız. Yapsanız bile her şeyi halledemezsiniz. Bu çözüm de sınırlı olur ancak. Bu sefer de siz sorun “Çözüm nerde?” diye. Cevap:

“ALLAH’IN BİZE İŞTE BUNLAR İÇİN GÖNDERDİĞİ MEKTUPTA. YANİ KUR’AN’DA. LÜTFEN O MEKTUBU AÇIP OKUYUN VE ANLAMAYANA KADAR BIRAKMAYIN. ”…

Yazar : Serdar

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (1)
 • Avatar

  Gökhan Mar 5 2012 - 08:23 Reply

  Gözlemleriniz için teşekkürler bende şunları gözlemledim,

  -Osmanlıda aşırı derecede zevk-i sefa durumları var, aşırı ayrıcalıklar, haremler vs..
  -Aşağı soy/sultan soyu kavramı var (taht varisi/halk geçemez o kim!)
  -Padişaha ve vezirlere ters söz söyleyemezsiniz ya da söylersiniz ancak Allah’ın hüküm vermediği şekilde katledilirsiniz mesela şimdiki saltanatı sağlayan hadisler yoktur deyin hele.

  Eminim daha bir çoğu vardır Osmanlı padişahlığı bir kez değil birden çok kez parçalara ayrılmıştır, batarken dahi zevk’i sefa sürmüş bir devlet ancak iyi yönetildiği de olmuş, kötü de ama konunun özüne bakarsak Allah’ın takdirini görüyoruz bu da kaçınılmaz son dur.

  Dindardan kastınız temizliğine dikkat eden, tıraşını olan sakal,saç kesmek haramdır demeyenleri işaret etmediniz sanırım. Bir de dindar adamın yanında bulununca şeytanlar yanına giden kişiden uzaklaşır demişsiniz böyle bir olayın gerçekleştiğini ıspatlamanız gerekir. Kur’an da inananlar sadece inanlar ile evlensinler der eğer böyle olsaydı siz istediğinizle evlenin o insan iman edecek demez miydi? Bu inanışlar hacı/hocacılık tezgahına destek olan batıl inanışlardır.

Leave a reply

Name (required)

Website