Şeyhim dikkat! Cehennem yanıyor… !

Şeyh çoşmuş, öyle bir çoşmuşki… Diyesinki Cennetin anahtarı kendinde..
Şeyh eliyle ayırıyor ” Sen münkirsin sen cehenneme!, sen Müminsin sende cennete”… eee tabi nede olsa koca Şeyh, bu kadarda yapacak artık..
ilgimi çekdiğinden değilde, gıcıklık olsun diye soruyorum. Acaba Şeyh bu anahtari nerden almış?

El Cevap
– Şeyhimiz bilir!
– Yok anahtar sevdalısı olduğumdan değilde, Cennete girmek için basit yol arıyorum, o bahımdan sorduydum!
– Şeyhimiz bilir!
– Peki bu anahtar hangi fabrikada üretiliyor, bari onu söyleseniz?
– Şeyhimiz bilir!
… ….

Mübarek şeyhin kerameti felaket, mübarek herşeyide nasıl biliyor, hayret edilesi doğrusu… Öylede bir keramet sahibi ki, Cennet Anahtarını yanlışlıkla hristiyanlar yahudiler almasın diye, fabrikasınıda kendi zaptına geçirmiş, kimseye vermiyor anahtarı! Tabiki tarikatindakilere anahtar var, onlar ayrı efendim.. Onlar Şeyhe tapıyor ( Pardon seviyorlar olacaktı, dilim sürçmüş).

Soruyorum: – Peki ALLAH, su yetmiş üc firkaya ayrılmişlardan bazılarını Cennete sokmak isterse nolacak?
Cevap: – ALLAH onları cennete Sokmaz…

Büyük bir gelişme, şeyhimiz bilir sözü burda son buluyor, burdan ötesini, yani kimin cennete girip girmiceğini, tüm Tarikat üyeleri de biliyor. Yanlış anlamayın sakın, ALLAH dan vahy aldıklarindan değil, şeyhleri söylemistir! ( gerçi o edepsizliğide yapdılarya, neyse) Yoksa tövbe ALLAHDAN birşey bekledikleri yokdur, nasıl olsa cennet anahtarını almışlar, daha ne beklesin adam..

Cenneti de şeyhimiz öyle bir süslemişki, ( pek affedersiniz) kerhaneden farkını birakmamiş….

Efendim erkek başı kırk huri, artı Hanımı, artı öteki Hanımı, artı öteki Hanımı, artı öteki Hanımı, artı öteki Hanımı, artı öteki Hanımı…. ( ha durun bu yanlış, Bu şeyhin durumuydu). yeniden alalim hesabı

Tarikat üyelerin her birine kırk huri, arti 4 hanımları, her sevap için bir arsa, artık arsa üstünde her bir sevap için koca bir köşk ( nasıl hepsinde oturacak, orasını pek düşünmemişler zaar) artı altın, artı mücevher ( bunları orda napacaksa, süpermarket mi var acaba? tövbe tövbe… ) artı ben saymakdan usandım….

Şimdi şu soruyu sorarsanız Şeyh kızar, tarikat üyeleri de kızar…. bizim köyün Muhtarı da kızar, abileri de kızar, dedesi de kızar, dedesinin dedesi bile kızar…

Efendim Erkeklere kırk huri, peki Yenge hanımada Kırk gılman verecekler mi acep?
Bak Şeyh kızdı, haşa haşa diye söyleniyor…
Ne hikmet ise, Yenge hanıma zınnık yokdur cennetde.. Onun namazı, niyazı, tüm ibadetleri sanki boşa gitti gibi… Şeyh kendisi kırk huri ile alem yaparken, yenge hanıma tek bir gılman yok ( cennetdeki gılmandan kıskanıyor zaar, yenge hanıma yazık ya)!

Oysa kuranı açıp okusaydı, anlicakdı ki Erkek için ne verilecekse kadınada aynen o vardır.. Ama dedikya, kuran okumazlar, okusalarda okutmazlar, illada Kafirlikde inat ederler.. ( doğuda eşşek inadı derler, benzetmiş gibi olayım.. )

Müslüman erkekler, Müslüman kadınlar, mümin erkekler, mümin kadınlar, itaat eden erkekler, itaat eden kadınlar, özü-sözü doğru erkekler, özü-sözü doğru kadınlar, sabreden erkekler, sabreden kadınlar, korunup sakınan erkekler, korunup sakınan kadınlar, sadaka veren erkekler, sadaka veren kadınlar, oruç tutan erkekler, oruç tutan kadınlar, ırzlarını koruyan erkekler ve ırzlarını koruyan kadınlar, Allah’ı çokça hatırlayan erkekler ve Allah’ı çokça hatırlayan kadınlar; bunlar için Allah bir bağışlanma ve büyük bir ödül hazırlamıştır.

33-Ahzab Suresi 35

burdan ötesine de ben dayanamıyorum, YUH sana Şeyhim! Bu mudur senin Kurandan anladığın? Bu mudur ALLAHIN kelamından öğrenebildiğin? Insanları tağuta bağlamak mıdır kurandan anladığın? Seni iblis yandaşı, seni…. O cennet anahtarı dediğin elindeki sopayı alırlarda birgün cehenneme odun ederler, tabi senide yanında cumburlop yuvarlayı verirlerse hic şaşmam…. Kuranı kerimi okumuş olsa idin bunları bilirdin… Ama okuyamazsın, işine gelmez Şeyhim, işine gelmez! Bütün dalaverelerin tek tek ortaya çıkar, tüm pisliklerin meydana serilir, Tarikatdaki kandırdığın zavallılar farkına varırda, elindeki Cennet anahtarı dediğin sopayı başında kırarlar..

Utanmadan birde kimin cennette kimin cehenemme gireceğine karar vermeye kalkışıyorsun… Bir daha ” YUH” sana!

Enbiya Suresi 29
İçlerinden her kim, “Ben O`nun dışında bir ilahım” derse böylesini cehennemle cezalandırırız. Zalimleri işte böyle cezalandırırız biz.

Seni Firavun kopyesi, seni… Kendin Cennete girmezsin, girmek dileyenleri de engellersin, yarın bunun hesabını nasıl vereceksin bakalım?

En`am Suresi 46
De ki: “Düşünün bakalım; Allah, işitme gücünüzü, gözlerinizi alsa, kalpleriniz üzerine mühür bassa, Allah`tan başka hangi ilah onları size geri verecek? ” Bak nasıl türlü türlü açıklıyoruz ayetleri, yine de yüz çeviriyorlar!

Hangi ilahini yardıma çağıracaksın Şeyhim? Amerikadaki George Bush´ u mu acep? Korkarım ki o seninle beraber cehennem ateşine atılırda ” medet Şeyhim ” diyecegine” ALLAH senin gibisinin belasını vere” diye bağrışır…
Gerçi demez, oda kendini ilah ilan ettiydi ya.. Ayni ailedensiniz zaar !?

Neyse uzun lafın kısası…

Meryem Suresi 37
Kendi aralarından çıkan hizipler ihtilafa düştüler. Büyük bir günün tanıklığından ötürü vay o inkârcıların haline!

Zühruf Suresi 65
Böyle iken, aralarından çıkan hizipler ihtilafa düştüler. Korkunç bir günün azabından vay haline o zulmedenlerin!

Zariyat Suresi 60
O vaat edildikleri günlerinden dolayı vay kâfirlerin haline!

Fussilet Suresi 6
De ki: “Ben sadece sizin gibi bir insanım. İlahınızın bir tek ilah olduğu bana vahyediliyor. O halde şaşıp sendelemeden O`na yönelin ve O`ndan af dileyin. vay haline ortak koşanların!

Sözünüz şu; ”Vatikan temsilcisi George Maroviç peygamberimizi övücü sözler sarf etmişler, kendilerini tebrik ediyorum Ve soruyorsunuz Marovic cennete girer mi? Tabiî ki cennete girer, o girmezde kim girer? ”(Nihat Hatipoglu)

Iyi vatikan temsilcisini de cennete sokdunuz, artık gözünüz aydın….

Çelebi (Muhabbetçi)

Yazar : Mustafa Celebi

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (1)
Leave a reply

Name (required)

Website