Ramazan Müslümanı Olmak!..

”Ramazan Müslümanı” mısın? Yoksa bayramdan bayrama mı hatırlarsın Mevla’yı? Belki de cumadan cumaya ”müslümanım” diyorsun, o da birileri hatırlatırsa.. Hatırlamak demişken ; Seni ve her şeyi ‘YARATAN’ ne demişti sana Kur’an ve Peygamberi ile?

”Mazeretsiz günde 5 defa NAMAZ ve dua ile gel bana kulum ; KUR’AN ile gel ; VİCDAN ile gel ; Alkol alma! , Zina yapma! , Hak yeme! , Dedikodu etme! ve günahların olsa da samimi bir TÖVBE ile gel..”

Tüm bunları göz ardı ederek ne kadar yaşayabilirsin? Daha ne kadar kaçabilirsin? Tahmin bile edemeyeceğin sonsuz bir azap bekliyor ahmakları!.. Aç artık gözünü! 2 kadeh rakı için, zevkin için, hırsın için mahvolma!.. NAMAZ ve KUR’AN olmadan asla kurtulamaz kimse o azaptan!.. Dinleme artık ”sarhoşken de geçerim” diyenleri, yattıkları yerden konuşabilselerdi ”YAPMA!” derlerdi!.. ”Benim kalbim temiz” diyerek kendini kandırma! Kalbin temizliği senin sandığın gibi bir şey değil!..

Ölmez de yaşlanabilirsen eğer, ”o zaman yaparım” diye aldatma kendini!.. YAŞLILIK : Hormonların ölüşü ; Hırsların bitişi ; Sağlığın gidişidir ; Kısacası Nefsin çöküşüdür ve şimdi yapmadığın ibadetleri, uymadığın emir ve yasakları o zaman yapmanın sana bir faydası olmayacak!..

Hala fırsatın varken kurtul zincirlerinden, kulak ver Yüce ALLAH’a!!!


About the Author
Author

Celil Ozatamer

Comments (5)
Leave a reply

Name (required)

Website