WORLDPUAN

Birçoğumuz kredi kartı sahibidir, artık nakit paradan çok onunla alışverişimizi yapıyoruz. Bu kartlardaki en son moda puan kazanma sistemi ki böylelikle insanlar daha çok tüketime yönlendiriliyorlar. Yapılan her alışveriş artı olarak hanesine yazılıyor, karşılığında çeşitli hediyeler alıyorsunuz. Geçenlerde tam kartı kullanırken aklıma geldi, aslında bizimde Allah için yaptığımız herşey Alah katında bize artı olarak yazılıyor. Dünyada alışveriş için aklımıza gelen daha çok daha çok, çok daha fazla yapıyım ki karşılığında iyi birşeyler kazanayım fikri iş ahiretle ilgili olunca ben ne kadar az şey yapsam da şu cehennemin azabından kurtulabilseme dönüşüyor. Bunun en büyük nedeni bence dünyevi yapılan şeylerin karşılığının peşin alınmasından geçiyor. Bu ülkede kimse Kuran okumuyor mu? Onda Allahın cenneti tanımlamasını görmüyor mu. Allah için ve onun yolunda yaptığımız herşeyden kazandığımız artı puanlar bu dünyada hiçbir şeyle ölçülmez.

Yazar : birol

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (1)
  • Avatar

    G. Mar 19 2012 - 22:27 Reply

    Bazen işimize geldiği gibi düşünmüyoruz biz evet,

    misal inanan insanlar varken gidip kim ortak koşan bir kimseden mal almak ister ki istemez halbuki siz malı alarak batıla arka çıkacağınızı dolayısıyla haktan saparak ona destek olabileceğinizi düşünürsünüz.

    Ancak faiz yemeyin denen bizler, faiz dağıtan haram bir ağacın meyvelerini yemekten çekinmiyoruz krediler, sigortalar, kartlar ve bir çoğu zararda olan biziz aslında sadaka edeceğimiz tutarları savurup durmaktayız. Herkes bir kalkan taşıyacağına onunla 10 ekmek alıp 10 fakire dağıtsaydı kendisine ne saldırılmasından ne de madur olmaktan korkardı ancak gelelim görelim ki elini taşın altına sokanlar iyilikte önde gidenler oluyor işte diğerleri de onları izleyerek sonlarını bekliyorlar hala..

Leave a reply

Name (required)

Website