JET İMAM JET FATİHA

Çoğunlukla ramazan aylarında ,gazetelerde veya televizyonlarda görmüşüzdür ;bilmem nerede şu imam şu kadar dakikada teravi kıldırdı.İmamda çok önemli bir iş yapmışcasına boy boy poz verir.Oysa namaz için en önemli olan,onun huşu içinde kılınmasıdır.Biryerlere yetişiyormuş gibi hızlı ve nedediğini anlamdan namaz kılmak ne kadar doğrudur.İnsan namazında ne dediğini bilmeli,ona saygılı olmalı,yapmış olmak için yapmamalı.Kimseyede ben şu kadar sürede namaz kılarım yada kıldırırım diye caka satmamalı.Namaz ,insanların kendi aralarında ne kadar kısa sürede kılınıcak diye yarışsınlar nedeniyle indirilmedi.

Aynı sorunla insanlar Kuran`ı ezbere okurkende karşılaşırız.Fatiha suresi ki hemen hemen herkes tarafından ezbere bilinir,namazlarda,cenazelerde,açılışlarda,birçok yerde okunur.Nedendir bilinmez O`da sanki okunmuş olmak için okunur.Yoksa o kadar anlam yüklü bir sure 4-5 saniyede çabucak okunurmu.Birşeyi en çabuk yapmak herzaman en doğrusu değildir.Çok jet imam olmak istiyorsanız 100 mtere yarışlarına hazırlanırsınız,orada jet imam olursunuz.

Yazar : DUYGU KARLIOVA

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (1)
  • Avatar

    G. Feb 14 2012 - 19:48 Reply

    Memurluğun en güzeli imamlık. Namazlardan 20 dakika önceden camide olunması gerektiği halde bırakın ona uymayı, diğer görevlerini dahi önemsemeyenler oluyor. İmamlık ciddi bir iştir bedelli askerler ile imamlar aynı maaşta çok ama çok farklı şartlarda yaşıyorlar, tek dileğim hakkını versinler, doğru vaaz versinler kaynaklarını belirtsinler.
    Allah görüyor..

Leave a reply

Name (required)

Website