Bu ne inat!

Ramazanın içersindeyiz. Ekranlarda dini içerikli programlar arttı. Bu arada rivayetlerden sıyrılmış KUR`AN`a iman etmiş insanlara da göndermeler var. İnsanın feryat edesi geliyor.


Hele bir tanesi var ben ona masalcı dede diyorum. Konuşma tarzıyla, insanlara öyle uydurmalar anlatıyor ki siz de anlamışsınızdır kimi kastettiğimi. Dün bu masalcı dede ne dedi bizler için. `Onlar peygambere sen şöyle kenarda dur, karışma` diyormuşuz. Allahım, Ya Rabbim nasıl da anlamamak için direniyorlar. KUR`AN diyen mü`minler peygambere böyle der mi? Ona saygısızlık eder mi? O`nu en iyi anlıyanlar olarak böyle bir tavır sergiler mi?
İşte o an haykırasım geldi. Onu yerin dibine batırmak istedim. Siz Dayanaksız, delilsiz uydurmalarla O`na karşı alabildiğinizce suçlu duruma düşmüşsünüz. O`nun sıfatlarını, misyonunu kavramamışsınız. O`nu ilah edinmişsiniz, Şirkin içinde yüzüyorsunuz haberiniz yok.

Şunu biliniz ki Biz KUR`AN diyenler O`nu Allah`ın şerefli elçisini o kadar çok seviyoruz ki, O`nu o kadar iyi tanıyoruz ki anlayamazsınız. Onun adına düzülen iftiraları O`na dayandırmanın sizlere nelere mal olacağını söyleyeyim mi? Cehennnem. (Allah daha iyi bilir)

Aklımız başımızda. Biz Allah`ın vahyinin O`na indiğine inanan insanlar olarak O`nun konuşmaya en ehil kişi olduğuna inanıyoruz. Allah`ın ayetlerini kavrama noktasında sahabiye destek verenin de o olduğunu biliyoruz. Bu düşüncelerimiz bizi onun adına söylenen her sözün doğruluğunu KUR`AN ile sağlama almadan kabullenmek ruhsatı vermez. Ne çabuk unuttunuz munafıkların çabalarını. Diyorsunuz ki o meseleler halloldu. Hadisler yüzyıllar içinde ayıklandı. Öyle mi? Oysa Allah kitabında insanları Allah`ın adını kullanarak yoldan çıkaranların olduğundan söz eder.

Şu ayet sizlere karşı tavrımızdır.
İnsanları masallarla oyalayın bakalım.

Enam
(81) “Allah`ın, size, hakkında hiçbir delil indirmediği şeyleri ona ortak koşmaktan korkmuyorsunuz da, ben sizin ortak koştuğunuz şeylerden ne diye korkayım? Öyle ise iki taraftan hangisi güvende olmaya daha layıktır? Eğer biliyorsanız söyleyin. “

Yazar : Serdar Karadede

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (2)
 • Avatar

  Gökhan Feb 25 2012 - 10:58 Reply

  (9)-Tevbe-32. Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa kâfirler hoşlanmasalar da Allah, nurunu tamamlamaktan başka bir şeye razı olmaz.

  Allah’ın her işinde bir hayır vardır. Allah’ın Adını Yüceltenler, Allah’ın sözlerini Yüceltenler var çok şükür. Allah kimseye de muhtaç değildir ne yaparsak iyiliğimize olur.

  (17)-İsrâ-111-Ve şöyle de: “Hamd o Allah’a ki, hiçbir çocuk edinmedi; O’na mülkte bir ortak da olmadı; O’na aczi yüzünden bir yardımcı da olmadı.” O’nu tekbir ile büyükle de büyükle!

  Allah en büyüktür ! Ondan başka da İLAH yoktur!

 • Avatar

  Fikret Arman Aug 7 2013 - 10:05 Reply

  Gönlüne sağlık Kardeşim… Sözün bittiği yer derler ya! Orası işte… Allah kimseyi Kuran’dan ayırmasın.

  Selam ve Dua ile,

Leave a reply

Name (required)

Website