Aişe ve Elçimize Atılan İftira

Bir kaç gündür bi kanalda yine Aişe ve Elçimize atılan uydurma iftralardan konuşulduğu ve adı konu olan kişi ve kanala tepkilerden bahsedilir oldu…

Bu adamlar bunu dile getiren ilk insanlarda değil son da olmayacak….hem bu tür uyduruk konular müslümanım diyenlerin zaten bilip inandığı şeyler değil mi….bunca asır herkes böyle inanmadı mı…neden kimse kendini kınamadı….neden kimse sorgulamadı….sakallı cübbeli amcalar söyleyince inanılır ama askılı elbiseli dile getirince v.s…hiç adil değil….önce bi kendimiz arınmalıyız bunlardan….

Yaş dokuz, altı yada iki de olur herşey de olur insanların lanet uydurmalarına kalınca bu işler…. nitekim tevrattada peygamberin kızlarıyla olan lanet uyduruk iftiraları var…hiç Allahlı bi insan böyle bi şey yapabilir mi bi de bu Allahın elçisi….ve Allah böyle emirler verirmi….ama bunları din diye asırlardır insanlar yemiş yutmuş….

Bu konuyu gündeme getiren kişileri taşlayıp recmetmek yerine kaynak orda duruyor…onu temizlemeli önce…bunlar gider diğerleri gelir….onlar bunu sadece hatırlatıp dile getirmişlerken bu kadar iğrenç bakılıp tepki gösterilebiliyor da ya buna inananlara kendimize neden hiç bi tepki yok….suçluyken neyi temizliceğimize dikkat etmeliyiz…nerden başlıcamıza……

Hakkında hiç bir delil indirilmeyen konular hakkında atıp tutmak inananlara yasaklanmıştır….Rabbimizin indirdiği hangi bilgi yada vahiyde böyle bi konu var….neden kimse çıkıp bunlar uydurma yalanlardır diyemiyor açıkca….hepsi yalan….deliliniz mi varr…nasıl bu kadar kolay atılıp tutulabiliyor….

Nuhun karısı tuza döndü ve asiydi bilgisinden başka bildiğimiz bi şey var mı… hayır….öyleyse Aişe hakkında hiç bi delil de yokken nasıl inanılır tüm bunlara….bi türlü şu iftira temizlenmicek mi….ayetlerle konuşsun artık insanlar….uydurma iftiraları silip kaldırın artık….yok dokuzdu yok on sekizdi….Aişe istemese boşanır giderdi….

Biz inandık diyenler, hakkında delil indirilmeyen konularda konuşmaktan vazgeçmeli artık……

Ayşe toprak.


About the Author
Author

ayse

Comments (2)
 • Avatar

  TekGemidenGelenler Apr 3 2012 - 17:52 Reply

  Nahl:
  125. Rabbinin yoluna, hikmetle, güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin, kendi yolundan sapanları en iyi bilendir. O, doğru yolda olanları da en iyi bilendir.
  126. Eğer ceza verecekseniz, size yapılanın misliyle cezalandırın. Eğer sabrederseniz, elbette bu,
  sabredenler için daha hayırlıdır.
  127. Sabret! Senin sabrın ancak Allah’ın yardımı iledir. Onlardan yana üzülme. Tuzak kurmalarından dolayı da sıkıntıya düşme.
  128. Şüphesiz Allah, kendisine karşı gelmekten sakınanlar ve iyilik yapanlarla beraberdir.

  Sabret Ayşe Onlar hiç bilgisi olmadıkları şeyleri söylemekteler Şeytan onlara söyletiyor çünkü Allah onlara şeytanı musallat etmiştir. Onlar Peygamberimizin eşinin adını bilmezler o zaman yaşamıyorlardı onlar hiç bir şey bilmezler delilleri ilim dışı karalamalardan ibarettir sadece bilmedikleri zanların ardından sürünürler.

 • Avatar

  Hatice Cangöz Apr 3 2012 - 21:27 Reply

  Yazınızın tamamını okudum. İnş. bu gibi densizler zamanı gelince yaptıkları itirafları misliyle alırlar…

Leave a reply

Name (required)

Website