TELEVİZYON’DA UYDURMA PEYGAMBER ANLATISI

 

Adam kalkmış televizyonda anlatıyor. Sanırsınız ki peygamberin yaveri idi. Hep onunla idi ve her şeye şahit oldu. Öyle ince detaylar anlatıyor ki peygamberimiz şunu yapmıştı, bunu yapmıştı diyerek. Aslında anlattıkları masaldır, uydurmadır, gerçek dışıdır. Mahşer günü Peygamberlerin sorgu esnasında ŞAHİT olarak gönderileceğini söylüyor Allah. Peki ahirette Peygamberimiz gelip de: “Yoo ben böyle bir söz söylemedim”. Ya da: “Yoo ben böyle bir hareket ve davranışta bulunmadım derse ne yapacak bu MASAlcılar?”

Peygamberimiz kendi hayatı ile ilgili bir KİTAP yazıp bırakmamış ki. Ya da yanındakiler kayıt yapıp peygamberimizin hayatını yazmamış ki. Peki ne olmuş? Bir kıyamet Rivayet ve söylenti gelmiş ve Peygamberimizin ölümünden yaklaşık 200 yıl sonra toplanmış. Peki o 200 yılda ne oldu? Ayrıca peygamberimizin hayatı bilinmesi istense idi Kendisi yaşıyorken hayatı yazılmaz mı idi diye düşünmeden bu gün Müslümanların çoğuna önüne bir de KUTSAllık verme adına Kudsi hadis eklemeleri yapılarak sunulmuştur. Bir çok saf ve temiz vatandaşımızda bunları gerçek sanmakta ve bir de televizyonlarda gerçek diye anlatılmaktadır.

Tek DOĞRU SÖZLÜ Allah’tır ve anlatısı Kuran’dır. Kuran ayetlerini kainat ayetleri ile eşleştirmeyen Müslümanlar bu uydurmalar yüzünden gerçek DİNi değil hayal ve uydurma bir DİN in etkisi altında yaşamaktadırlar.

Yani Yaşanan DİN ve hayallerdeki DİN ile gerçek DİNin zerre kadar alakası yoktur. Bize de O dini öğrettiler gençliğimizde, Kuran’ı okuyup anlamaya çalışana ve asıl gerçekleri görene kadar. Hala da o uydurma din yaşanıyor. Ya Kuran’dan haberi olmayanlar ne yapacak? Hristiyanlar, Museviler, Ruslar, Çinliler, Kuran’ı okuduğu halde uydurma rivayetlerin doğru olduğunu sanan ve hayatını o uydurma dine göre yaşayan müslümanları da katarsak inanın Dünya açısından gerçekten çok kötü bir dönemden geçiyoruz

Peki ne yapacağız? DİN diyerek Kuran haricinde konuşanlara itibar etmeyeceğiz. Kuran’ı değil masalları ve rivayetleri anlatıyorsa kafamızı çevireceğiz ve de uyaracağız ki açıp Kuran’ı okusun anlamaya ve anlatmaya çalışsın. Peki yanlış mealleri nasıl anlıyacağız?

Bir çeviri şayet Allah’ın sünnetinin dışına çıkan bir tarif yapıyorsa dur demelisiniz. Allah’ın sünnetinde asla değişim olmaz demelisiniz. Yani ölçümüz Allah’ın hüsnasına ve sünnetine uygun olmalı. Şayet değilse bir sorun vardır. Ya meal yanlış ya da çeviri anlaşılamamış ki bunun sebebi uydurma rivayetlerdir.


About the Author
Author

metafizik199

Comments (10)
 • Avatar

  Berat Bilgin Apr 7 2013 - 19:05 Reply

  Sonunda! Tebrikler.

 • Avatar

  Gökhan Apr 8 2013 - 11:16 Reply

  Mesela yasak meyveyi yeme bölümünü okuduklarında “işte elmayı yedikleri yer” diyeiblirler fakat Kur’an da o meyvenin ne olduğu belirtilmez bu da bir sınav vesilesidir….

 • Avatar

  Vedat Apr 12 2013 - 08:11 Reply

  Merhaba.

  Asıl masalcı başı Nihat Hatipoğlu’dur. Yukarıdaki kareye onun fotoğrafını da ilave etmek gerekir.

 • Avatar

  metafizik199 Apr 13 2013 - 08:14 Reply

  Yazının yazarı olarak (isim vermeden adam diyorki) diye yazdım. Amacım tek tek
  insanları hedef almak değil toplumu aydınlatabilmek. Yukarıdaki resimler sitenin
  uygun gördüğü ve koyduğu resimlerdir.

 • Avatar

  metafizik199 Apr 13 2013 - 11:43 Reply

  KURAN’a UYMAYANLAR neyi ÖNEMSİYOR :
  Kurana uymayan bir yazıyı nerede görürsünüz? Bakın , hemen ardından ”peygamberimizde bunu demişti ” yada peygamberimizde bunu yapmıştı” denen Ya bir rivayet yada Hadis okursunuz.

  Bu Konu ile ilgili bir yazıya itiraz edin hemen ardından şu itirazlar gelecektir.
  (Sen kim oluyorsunda peygamberimiz hakkında konu…şuyorsun) Adam sanki peygamber dönemine gitmiş görmüş,duymuş ,yaşamı gibi.

  Soruyorsun = Yahu arkadaşım ya ahirette Peygamberimiz ŞAHİT olarak gelince ^^Yoo ben böyle bir söz etmedim derse ne yapacakın? Kaçacak yerin varmı ?^^

  Bakıyor verecek cevabı yok başlıyor diğer sözlerini sıralamaya sizi kafirlikle suçlamaya ve size cehennemi hak görmeye kadar iftiralar,hakaretler devam ediyor.
  Peygamberimiz kendi hayatını yazıp bir Kitap bırakmamışki. Yanındaki inananlarda peygamberimizin hayatını yazmamışki peki ne olmuş ? peygamberin ölümünden yaklaşık 200 yıl sonra bazı rivayetler toplanmış. Peki o 200 yılda ne oldu biliyormusunuz ?

 • Avatar

  metafizik199 Apr 13 2013 - 11:45 Reply

  HADİS savunanları diskalifiye edecek cevabımı söyliyeyim arkadaşlar. ( Bu HADİS in gerçekten peygamberin ağzından çıkan sözler olduğuna dair cenneti feda etmek bahasına yemin edebilirmisiniz ) deyin ya kaçıyorlar ya o yazıyı okumamış gibi lafı değiştiriyorlar. Şu ana kadar yemin eden çıkamadı Birde sizler deneyin bakalım . ( Ben o rivayetlerin en az yüzde 80i uydurma diyorum peygamberin sözler değil diyorum ve HADİSÇİLERE sizde yüzde 35 için yemin edin size bak oldukça yüksek AVANS verdim diyorm. Yemin ederim daha bir kişi çıkmadı DOĞR diye yemin edecek. Yahu her sözü HAK ve DOĞRU olan KURAN sözü varken ben daha ne arıyacağım ?

 • Avatar

  MURAT EMLİK Apr 13 2013 - 19:28 Reply

  BEN SADECE BU AYETLERİ YAZIYORUM, ANLAYAN ANLASIN. ELBETTE PEYGAMBERLER ŞAHİTLİK EDERLER, BUNDAN GOCUNMAK NİYE Kİ ?
  26.
  O gün gerçek mülk/yönetim Rahman’ındır. Ve o, kâfirler için çok zorlu bir gündür.

  27.
  O gün, zalim, ellerini ısırarak diyecek ki: “Ne olurdu, resulle birlikte bir yol tutsaydım!”

  28.
  “Ah, ne olurdu, falancayı dost edinmeseydim!”

  29.
  “Zikir/Kur’an bana geldikten sonra, o saptırdı beni ondan. Şeytan, insan için bir rezil edicidir.”

  30.
  Resul de şöyle der: “Ey Rabbim, benim toplumum, bu Kur’an’ı terk edilmiş/dışlanmış halde tuttular.”
  FURKAN SURESİ

  117 – Ben onlara, senin bana emrettiğinden başka birşey söylemedim. (Sadece şunu dedim) : “Benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah’a ibadet edin!.” Ve ben, onların arasında bulunduğum müddetçe onlara şahid idim. Fakat sen beni vefat ettirince, onlar üzerine sen gözetleyici oldun. Sen, herşeye şahidsin.
  MAİDE SURESİ :AYET:117

  • Avatar

   MURAT EMLİK Apr 13 2013 - 19:33 Reply

   SADECE BİRİLERİNİ KÖTÜLEMEK İÇİN BAZI GERÇEKLERİ DE GÖRMEZLİKTEN GELMEK NE KAZANDIRIR Kİ ? BİZLER MÜSLÜMANIZ VE HURAFELERDEN UZAK BİR DİN OLAN İNDİRİLMİŞ DİN OLAN İSLAM’A UYMAK ZORUNDAYIZ. ANCAK ALLAH’IN KİTABINDA NE VARSA BİLMEK LAZIM.
   BİLMEDİĞİMİZ KONUNUN CAHİLİ, BİLDİĞİMİZ KONUNUN HOCASI OLACAĞIZ. BİLMEDİĞİMİZ KONULARDA TEBLİĞ YAPMAK UYGUN DÜŞMEZ BİZE.VESSELAM

 • Avatar

  Atila Bakar Apr 14 2013 - 08:51 Reply

  Sadece televizyonda değil, bu haftaki cuma hutbesinde de (Çankaya/Ankara 12-4-2013) konu başından sonuna kadar “Bir gün peygamberimiz …” diye başladı devam etti, bitti! Ardından bir başkası başladı: “Bir gün peygamberimiz …” diye ve hutbe bitene kadar böyle devam etti. Eğer ben o olaylar olurken peyamberimizin yanında olsaydım ve olan biten her şeye şahit olsaydım, inanın olayları hutbedeki kadar kesin ve net anlatamazdım.

 • Avatar
Leave a reply

Name (required)

Website