Yalnız KUR`AN diyebilenlerin başlarına gelecekler

Kıymetli kardeşlerim. Allah rivayetlerden sıyrılıp ayetlere iman etmiş müminlerin karşılaşacakları tavırlar ve işitecekleri sözlerden örnekler verir kitabında. Bunu sizlerde yaşıyorsunuzdur. Sadece Kur`an diyemeyenlerin incitici sözleri bazen ağır gelir. 2-3 dakika şoktasınızdır. Ya Rabbi ! dersiniz ne kadar zor sadece Kur`an diyemeyen, atalarının dinlerine tabi olan insanlara bir şeyler anlatabilmek. İnsan mahzun oluyor. Bir haber sitesinde çıkan haberlere yapılan farklı yorumlar hasebiyle atalarına tabi olanlara bir çift sözüm olmuştu. İsim önemli değil, coşkuyla Allah yolunda hizmet ettiklerini zanneden bir cemaat bağımlılarına `iyi güzel hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyorsunuz da iman ettik dediğiniz KUR`AN `dan bihabersiniz. Atalarınızdan gelen rivayetleri terkedip Allah`ın ayetlerine dönmedikçe hizmetleriniz Allah katında muteber olmaz`, demiştim. Emin olun işitmediğim söz kalmadı. Kendi cemaat liderlerinin (ilahlarının)eserlerini okumaktan başka işleri olmayanlar. Sen kimsin? Sana mı kaldı bu işler? gibi muhatabın kariyer ve niyetini kavramadan, çiğ tavırlarla karşı çıkıyorlar. Kur`andan haberdar olanlar bu tavırları zaten bekler. Bu öyle ince bir mesele ki Allah diyorsunuz hoşlanmıyorlar. Kur`an diyorsunuz hoşlanmıyorlar. Normalde mutlu olmaları gerekirken neden böyleler söyleyeyim. Kalplerindeki ŞİRK. Rabbimizi sadece Kur`an ile andığımızda hoşlanmıyorlar. Allah ile birlikte başkalarını anmadığımızda hoşlanmıyorlar. Atalarına dokununca çıldırıyorlar. İftiralarla dolu hadis olgusuna yorum getirdiğinizde Sünnet düşmanı, peygamber düşmanı olmakla suçluyorlar. Oysa onlar iftiraları peygambere isnat etmekle O`na karşı en büyük suçu işliyorlar. Güya peygamberimizi seviyorlar. Yalan! İşte onlar müşriklerin ta kendileridirler. Onlara Allah`ın apaçık ayetlerini okuduğunuzda ille de atalarımız diyorlar. Onlar uydurduklarını KUR`AN `da bulamayınca Kur`an ı yetersiz gören küfür zihninin ateşli takipçileridir. Varsın hizmet ediyoruz, dünya bizi takdir ediyor gibi avunmalarla oyalanıp dursunlar. Amellerinin boşa gidecekleri güne kavuştuklarında iş işten geçmiş olacak. Sonuç HÜSRAN!

Biz uzaydan gelmedik, bir süre öncesine kadar onlar gibi düşünüyorduk. Yüzlerce yıldır anlatılan dinden şüphe içinde değildik. Hatta o din için şehit olmayı göze alan mücahidlerdik. Ne zaman Rabbim lutfetti rivayetlerden sıyrılıp sadece KUR`AN`a iman ettik. Her sözü dinledik, en güzeline uyduk akla kara ayan beyan karşımıza çıktı. Kendi kaynaklarından bile bihaber bu insanlar. Açsınlar baksınlar yıllarca birikip karşımıza sunulan eserlere. Binlece çelişki ile yamalı bohça gibi bir din. ALLAH`ın dini böyle olur mu?
ALLAH SAMİMİ KULLARINI RİVAYETLERİN ELİNE BIRAKMAZ. ONLARIN İMANI KOPMAK BİLMEYEN İPE SARILMAKLA HER GEÇEN GÜN ARTAR.
Ben 20 yıldır Kur`an yeter diyenlerdenim. O günlerden bu günlere çok güzel gelişmeler oldu. Şimdi bu sitede hanif kardeşlerimin yazılarını okudukça sevinç gözyaşları döküyorum. E-mail adresim drserdarka mynet. com
Hepinize kucak dolusu sevgiler.
Emin olun tüm hücrelerim tirtir titriyor.

Yazar : serdar karadede

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (1)
Leave a reply

Name (required)

Website