YALNIZLIK ÖMÜR BOYU

Mazhar Alanson’un bir şarkısıdır bu: Yalnızlık ömür boyu…


Yemin olsun, sizi ilk yarattığımızdaki gibi yapayalnız bize geldiniz. Size verip hayaline daldırdığımız şeyleri de sırtlarınızın arkasında bıraktınız. Sizinle ilgili hususlarda ortaklar olduklarını sandığınız şefaatçılarınızı da yanınızda görmüyorsunuz. Yemin olsun, koptu aranızdaki tüm bağlar ve uzaklaşıp kayboldu yanınızdan o bir şey sandıklarınız.
Enam suresi-94

Aslında sadece bu ayet bir çırpıda her şeyi anlatıyor. Allah’ıyla her ortamda başbaşa olduğunu sıklıkla unutan insan, öylesine aciz ki hep Allah’tan başkalarını arıyor.

Göklerde ve yerde bulunan herkes, Rahman`a kul olarak gelecektir.
Yemin olsun, O onların hepsini kuşatmış ve tamamını tek tek saymıştır.
Ve onların hepsi kıyamet günü O`na tek tek gelecektir.
Meryem suresi-93-95

Madem nihayetinde Allah’ın huzuruna yapayalnız ve hiçbir şeysiz çıkacağız, bunu düşünmemiz ve ona göre hareket etmemiz gerekmez mi?

Benimle, yarattığım kişiyi baş başa bırak!
Müdessir suresi-11

Ve Müddesir suresinin devamı da bütün sureler gibi hakikaten okumaya değer.

Allah’ın karşısına okuldaki, evdeki, servisteki, işyerindeki ya da apartmandaki tanıdıklarımızla değil, yapayalnız çıkacaksak, şöyle bir şeyi iyice düşünmemiz gerekir:

BİZİM İÇİN EN ÖNEMLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ KİŞİ BİLE, EN ÖNEMLİ GÜNDE (din günü) BİZİ YALNIZ BIRAKACAKSA, O BİZİ HİÇ YALNIZ BIRAKMAYAN KUDRETİN PEŞİNE DÜŞELİM, BİZE YARATANA KULLUĞUMUZU EFENDİ GİBİ EN GÜZEL ŞEKİLDE YERİNE GETİRELİM…

Yazar : Nurseli

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Leave a reply

Name (required)

Website