İşte Kuran’dan Uzaklaşan İslam’ın Geldiği Nokta!

Bugün gazete de okuduğum haber karşısında şok oldu

m. Habere göre Mevlit Kandili’nde Hz. Muhammed’e saygısızlık ifadesi içeren bir tweet atan 23 yaşındaki Suudi genci, ülkesinde başlayan kampanya sonunda kâfir ilan edilmiş. Malezya’ya kaçmasına rağmen yakalanmış. Suudi Arabistan’da başı kılıçla kesilerek idam edilecekmiş.

Gencin adı Hamza Kaşgari, daha 23 yaşında. Kandil gecesinde attığı tweet’te şöyle yazmış: “Senin hakkında sevdiğim şeyler de var nefret ettiğim şeyler de… Ayrıca senin hakkında anlayamadığım çok şey var. O yüzden senin için bu gece dua etmeyeceğim.”

Haberin başlığını okuduğumda gencin çok ağır hakaretler ettiğini düşünmüştüm ama haberi okuyunca islamın bu ülkelerde geldiği durum karşısında çok üzüldüm.

İslam bu ülkelerde o kadar geleneksel yaşanıyor ki gercek islam dışı ne varsa her şey var. Ayet cımbızlama ve tahrif teknikleriyle Her şeyi de Kuran’a uydurmaya çalışıyorlar.

Peygamberimiz zamanında kendisine hakaret eden hiç kimseyi öldürtmemiştir. Ayrıca bir hakaret de görünmüyor yazdığı yazıda. Onunla ilgili sevdiği ve nefret ettiği şeyler oldugunu yazmış. O ülkede peygamberimizi nasıl tanıtıyorlar kim bilir. Uydurulmuş hadislerine ayetten daha çok inananlar olduguna eminim. Peygamberimizle ilgili uydurulmuş o kadar çok şey var ki; bu kişinin peygamberimizle ilgili anlamadığı şeyler olması çok normal. Hatta peygamberimiz tarafından yapıldığı iddia edilen sünnet olan şeyleri zorunlu göstererek insanları isyan ettirenler de var o ülkelerde. Türkiye’nin şu haliyle bile (çok daha güzel olabilir tabi ve olmalı) diğer tüm müslüman ülkelerden daha cok islama uygun yaşadığını düşünüyorum. Allah islamın doğru anlaşılması için tüm insanlığa yardım etsin.

 


About the Author
Author

ibrahim

Comments (1)
Leave a reply

Name (required)

Website