Kuran’ı Arapça Okumak…

Kuran okumak ve anlamak için Arapça bilmek şartmı ?

Arap ülkelerinin hepsi arapça biliyor yani Kuranı okumak için başka bir LİSAN bilmelerine gerek kalmıyor. Peki kuranı arapça okumak Kuranı anlamak için yeterli olsa idi bu ARAP ülkelerinin uygulamalarnı,yaşantılarını beğeniyor musunuz? Örneğin Kuranda olmadığı halde kuranda ZİNAnın cezası belirlendiği halde RECM uygularlar ve (allahü ekber ) nidaları ile taş atarlar mıydı ? Ya o Şeyhler topraklarının altına ALLAH bir servet bırakmış ve bu toplumun refahı için kullanılması gerekirken neden halkı aç ve çaresiz ?

 

İnanın Kuranı okumamış biri olsaydım ve şayet bir başka ülkede örneğin bir hristiyan olarak doğsa idim ve bu arap ülkelerinin uygulamalarını görüp de hayatta İSLAMİYETE gelmezdim.

Kuran kelimelerinin nasıl okunduğunun önemi yoktur. Yada çok azdır. Önemli olan oradaki yazıların ANLAMI yani MANA sıdır. Manadan noksan okunan Kuran ancak yaptıkları gibi ölülere okunan kurandır hemde kuranda ölülere okunması ile ilgili hiç bir AYET yokken…. Kuran Dirilere hayatının ROTASını çizsin ve yaşasın ve cenneti hak etsin diye KILAVUZ olarak indirilmiştir. Amel defteri kapatılan Ölülerin Kurana ihtiyacı yoktur.

 


About the Author
Author

metafizik199

Comments (4)
Leave a reply

Name (required)

Website