Gören Gözlerin Maskarası

Direkt Allah’a Bağlanan Şeytana Bağlanır!!!

Modern televizyon kanallarının bile değişmez bilir kişisi, büyük din alimimiz(!) olan bir büyük zat(!) diyor ki: Evliyayı, müçtehidleri devreden çıkarıp direkt Allah’a bağlandım diyenler, şeytana bağlanırlarmış!!! Direkt Allah’a irtibat kuran bir din olur muymuş!!!

Şeytanın peygamberimizin kılığına asla giremeyeceği(!) kabulüyle kendilerine rivayete dayalı bir dayanak tutup, Resulullahı rüyasında gördüğünü ve yüzünün kendi efendi hazretlerinin(!) yüzünün aynısı olduğunu iddia edenler şeytana bağlanmıyor!!!

Allah’ın ete kemiğe bürünüp (Yunus misali) Ma……t olarak göründüğünü iddia edenler de şeytana bağlanmıyor!!!

Cebrail’in Allah’ın perdesinin arkasına çaktırmadan bakıp Resulullahın zaten orada olduğunu gördüğünü ve vahyin aslında Muhammed’den alınıp Muhammed’e götürüldüğünü iddia edenler şeytana bağlanmıyor!!!

Ma……t Efendisinin Azrail’e “ben şimdi gelmek istemiyorum” diyerek ecelini elinin tersiyle reddettiğini ve bunun her peygambere ve evliyaya verilen(!) “ister gel ister gelme” özgürlüğü olduğunu iddia edenler şeytana bağlanmıyor!!!

Allah’ı zuhurda gördüğünü iddia edip, kuluna şifa ayetlerini tabağa veya  kağıda yaz, suyunu çıkar, çocuğuna içir, dediğini iddia edenler şeytana bağlanmıyor!!!

Şirki hiçe sayıp, namazsızlık dışındaki hiçbir günah kâfirlikle eşit değildir, yedi günahın içinde boşuna arama diyenler şeytana bağlanmıyor!!!

Yetiş ya Resulullah, yetiş ya evliya, yetiş ey Allah’ın dostları, yetişin gavsler kutuplar diyerek, cemaatine sözde dualar haykıranlar şeytana bağlanmıyor!!!

Allah’tan başka yaratıcı olmadığına inanıyorsan maddi manevi her yardımı ölüden de diriden de istersin diyenler, insandan efendilerinin önünde diz çöküp, türlü icazetler arayanlar şeytana bağlanmıyor!!!

Deve sidiğini sünnet, peygamber kanını ve necasetini içmeyi cehennem ateşinden dokunulmazlık kazanmak sayanlar, cezbeye tutulduğunda Allah olduğunu nida etmeyi makul bir davranış görenler şeytana bağlanmıyor!!!

Evliyaların yüzlerce fersah civarına şefaat hakkı veren, Nakşi tarikatine mensup normal bir müridin bile bir fersah etrafına şefaat edebileceğini iddia edenler şeytana bağlanmıyor!!!

Kabirdeki azaptan çok korktuğunu ama mahşerdeki kalabalıkta Ma…..t Efendisinden şefaat alabileceğini, hesap günü birinden mutlaka bir şekilde fayda sağlayabileceğini iddia edenler şeytana
bağlanmıyor!!!

Berzah âleminde “peygamberimiz halen hanımlarıyla zevkleniyor ve hayattaki zevkten ve tasarruftan bile daha kuvvetli bir halde bunu yapıyor” diyenler şeytana bağlanmıyor!!! Saçmalamıyor!!! Sapmıyor!!! Sapıtmıyor!!!

Biz hiç kafamızı yormayalım! Bize ne, hadis sahihmiş, uydurmaymış, biz sadece cübbeli hocaların bize anlattığını din olarak dinleyelim!!! Bırakalım ayetleri hatta!!! Bu kadar alimler hocalar evliyalar yanılıyor olamaz!!! Biz değil ancak alim hocalarımız Allah’la direkt irtibat kurabilirler!!! Hatta o kadar direkt ki Kuran’ı bile devre dışı bırakabilirler! Ama bizler Kuran’ı rehber edinmiş olarak dinimizi direkt Allah’ın sözlerinden öğrenmeye çalışırsak şeytana bağlanırız!!! Haberiniz olsun!!! Aman yanlış yapmayın!!!

Direkt Allah’a irtibat kuran bir din olur mu!!! Hoca aslında çok haklı!!! Direkt olmaz. Arada vahiy (Kuran) olmalı. Onu devreden çıkartırsanız Allah öyle bir şeytan sardırır ki, üzerinize cübbe diye aldığınız, kafanıza takke diye taktığınız, şeytanın maskesi olur ama gören gözlerin de maskarası olursunuz.

43-Zühruf 36, 37 Her kim Rahman’ın zikrinden (Kur’an’dan) körlük edip görmemezlikten gelirse Biz ona bir şeytan sardırırız, artık o ona arkadaş olur. Bu şeytanlar onları yoldan saptırırlar. Onlarsa kendilerinin hâlâ hidayet üzere olduklarını sanırlar.

kalemzade.net

twitter.com: @kalemzade


About the Author
Author

Kalemzade Kamil

Comments (4)
Leave a reply

Name (required)

Website