İlahi Adalet Nutukları Atarken…

Meydana gelen bir felaketi “ilahi adalet” olarak değerlendirmenin birden çok sakıncası vardır. Bunlardan ilki ve kuşkusuz en önemlisi Allah tarafından bize yaşatılan şeylerin nedenini asla bilemediğimiz ve bilemeyeceğimizdir. Yani bu ister kişisel, ister toplumsal bir olay olsun, bu olaylar bize neden yaşatılıyor, Allah neden bize bunu yaşatmayı uygun görmüş bilmemiz mümkün değildir. Kuran okuyan birisi bilecektir ki insanın başına gelen, (daha&helliip;)

Ülke Olarak Başımız Sağolsun!

Ülkemiz in doğu bölgesi olan Van ve çevresi, yine tabi afet olan deprem ile sarsıldı. Tüm ülke olarak yastayız, başımız sağolsun. Burada ölen vatandaşlarımızın, din kardeşlerimizin ailelerine baş sağlığı dilerken, acılı ailelerine Rabbimden sabırlar dilerim. Bizler doğusuyla, batısıyla bölünmez bir bütünüz. Van da canı yanan bir kardeşimizin, bacımızın acısı bizlerin de acısıdır. Bizleri bölmek ve parçalamak isteyenler, bunu asla başaramayacaklarını, (daha&helliip;)

Kaddafi’ye Yapılanların Gerçek İslam’a Verdiği Korkunç Zarar!

Siyasi bir yazı yazmıyorum. Dinle alakalı belli başlı birkaç şeye değineceğim. Kaddafi’nin linç edilmesi olayı, Kaddafi nasıl biri olursa olsun üzücüdür. Tüm dünyanın film sahnesi gibi acıyarak izlediği olay aslında genç Müslüman çocukların “Allahuekber” sesleri eşliğinde 70’lik bir ihtiyarı döverek öldürmeleridir. Orada Allahuekber diye nara atanların gerçekte Müslümanlıkla alakalarının olup olmaması ya da gerçekleşen isyanlar neticesinde varılacak yerin zannettikleri yer (daha&helliip;)

Kur’an-ı Kerim’e Yaptığımız Saygısızlığın Farkında mıyız ?

Bizler İslamiyeti yaşamaya başlarken,takip ettiğimiz yol,acaba Allahın bizlere emrettiği ve istediği yol mu? İslamiyeti yaşamaya,doğru bir noktadan mı başlıyoruz? Bilgi aldığımız kaynaklardan,ne kadar eminiz? Bilgilerin korunduğu,emin kaynaklardan mı faydalanıyoruz? İşte bu soruların cevabını gelin birlikte arayalım,fakat aklımızı da bir kenara bırakmadan?* Çünkü Allah,rehberinde yüzlerce kez aklımızı kullanarak düşünmemizi emrediyor. Allah bizlere Kur’an ı gönderirken,acaba nasıl göndermiştir? Bizler Kur’an dan mı (daha&helliip;)
Televizyonun Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Televizyonun Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Çağımızın en önemli iletişim araçlarından biri olan televizyon, bilinçli ve amaca uygun kullanıldığında hem yetişkinler hem de çocuklar için büyük fayda sağlayabilir. Ancak günümüzde televizyon programlarına baktığımızda farklı amaçlara hizmet eden yayınlar dikkati çekmektedir.

Read more

Daha Çooooook Bekleriz !

Daha Çooooook Bekleriz !

Ne geldiyse başımıza, yaptıklarımızdan geldi deriz bazen, kendi kendimize hayıflanırız. Adeta yaptığımız yanlışları kendimize itiraf ederek, nefsimizi rahatlatmaya çalışırız.

Acaba inancımızı, imanımızı yaşarken, yaptığımız yanlışları da Allah ın önerdiği yöntemle araştırıp, düşünüp akıl yürütüp, görmeye çalışıp, aynı yöntemle kendimize itiraflarda bulunup, Rabbimden bağışlanma dileyebiliyor muyuz? Read more