Steve Jobs’un Ölüm Üzerine Sözleri

“Hiç kimse ölmek istemez. Cennete gitmek isteyenler bile, oraya gitmek uğruna ölümü göze almak istemezler. Oysa ölüm hepimizin ortak sonu.

 


Şimdiye dek hiç kimse ölümden kaçamamıştır… Bunun böyle de olması gerekir, çünkü ölüm hayatın en güzel icatlarından birisi. Hayat’ın değişim ajanı. Yenilere yer açmak için, eskilerden kurtulmanın tek çaresi…

Şu an için yeni sizsiniz, ama günün birinde, üstelik pek yakında siz de eskiyecek ve aradan çıkarılacaksınız. Bu kadar acımasız olduğum için üzgünüm, ama gerçek bu.

Zamanınız kısıtlı… Bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün, kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin.

Ve en önemlisi, kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler… Bunun dışındaki her şey ikinci planda. ”

Steve Jobs

Yazar : Oguzhan

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (1)
  • Avatar

    kuran müslümanı Feb 11 2015 - 08:49 Reply

    Pek de özel bir şey söylememiş sıradan insanlarında her gün tekrarladığı sözler bunlar. Mesele böyle süslü laflar etmek değil gerçeği herkes biliyor zaten. Asıl marifet hakkı kabul edip bunu hayatına uygulayabilmek. Örneğin Steve Jobs. Bu şahıs herkes tarafından ateist olarak bilindi bu konuda en ufak yalanlaması olmadan öldüğüne göre bunun gibilerin sözleri bize referans olabilir mi? Kendine faydası olmayandan mı öğrenecez ölüm nedir? Kuranda yazıyor ölüm ve sonrası nedir.

Leave a reply

Name (required)

Website