Hz. Muhammed’in Mucizeleri Var da, Bizim mi Haberimiz Yok?

Hz. Muhammed’in Mucizeleri Var da, Bizim mi Haberimiz Yok?

Ehli sünnetten bazı arkadaşlar Hz. Muhammed’in mucizeleri vardı diye tutturuyorlar da tutturuyorlar. Hz. Muhammed’in mucizeleri var da bizim mi haberimiz yok? Bu mucizelere acaba neden Kuran’da yer verilmedi? Peki Hz. Muhammed’in mucizeleri olayına, bakalım ALLAH ne diyor:

Enam
35. Eğer yüz çevirip gitmeleri sana ağır geldiyse, haydi gücün yetiyorsa, yerin içinde bir delik yahut gökte bir merdiven ara da onlara bir mucize getir. Allah dileseydi onları doğru ve güzelde birleştirirdi. Artık cahillerden olma.

(Allah, cahil olma diyor Hz.Muhammed’e. Ben sana mucize vermiyorum, gücün yetiyorsa sen kendi kendine mucize yarat bakalım yaratabiliyorsan diyor.)

Enam
37. Dediler ki: “Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!” De ki: “Kuşkusuz, Allah bir mucize indirmeye Kaadir’dir. Fakat çokları bilmiyorlar.”

(Enam 37.ayetten de anlaşılacağı gibi Hz. Muhammed hiçbir mucize getirememiş. O nedenle kafirler “Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!” diyorlar.)

Yunus
20. Şöyle derler: “Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!” De ki: “Gayb, Allah’ın tekelinde. Hadi bekleyin; sizinle birlikte ben de bekleyenlerdenim.”

Rad
7. Küfre sapmış olanlar şöyle derler: “Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!” Sen sadece bir uyarıcısın ve her topluluk için doğruyu ve iyiyi gösteren bir önder vardır.

Rad
27. Küfre sapanlar derler ki: “Rabbinden ona bir mucize indirilseydi ya!” De ki: “Allah dilediğini/dileyeni saptırır. Doğruya yöneleni de kendisine iletir.”

Enbiya
5. Şöyle de dediler: “Saçma sapan rüyalar bunlar! Belki de uydurduğu bir yalandır. Belki de bir şairdir o. Hadi bir mucize getirsin bize, öncekilere gönderildiği gibi…”

Rad
38. Hiçbir resul, Allah’ın izni olmadıkça herhangi bir mucize getiremez.

(Ayetler gayet açık… )

Ankebut
50. Dediler ki: “Ona Rabbinden mucizeler indirilseydi ya!” De ki: “Mucizeler Allah katındadır. Bana gelince, ben açıkça uyaran biriyim. Hepsi bu.”

(Bakın, Hz. Muhammed kendisinden mucize bekleyenlere nasıl cevap veriyor? Ağzından daha hiç ehli sünnetin iddia ettiği gibi, ‘En iyi peygamber benim, işte bunlar da benim mucizelerim!’ diye bir laf çıkmadı.)

Hz.Muhammed’in kendisinden mucize isteyenlere nasıl cevap verdiğine bakmayı sürdürelim:

De ki: “Size Allah’ın hazineleri yanımdadır demiyorum, gaybı da (algılanamayanı da) bilmiyorum ve ben size bir meleğim de demiyorum. Ben bana vahyedilenden başkasına uymam.”
Enam suresi 50

Başka Peygamberlerin mucizelerine yer veren Kuran, Hz. Muhammed’in mucizeleri varsa eğer onlara neden yer vermedi acaba?

Bırakın mucizeyi, Hz. Muhammed, HİÇBİR MUCİZESİ OLMADIĞI İÇİN KENDİSİNİ ÇARESİZ GÖRMEKTEDİR.

Israrla Hz. Muhammed’in en yüce, en üstün, mucizelerle lütuflandırılmış bir Peygamber olduğunu iddia eden arkadaşların, öncelikle yukarıda saydığım ve onlar gibi birçok ayeti daha inkar etmeleri, ondan sonra Hz. Muhammed’i en yüce Peygamber ilan etmeleri gerekmektedir.


About the Author
Author

evirgenorhan

Comments (4)
 • Avatar

  ahaali Jan 20 2012 - 19:06 Reply

  Güzel tespitler yapmışsın Allah razı olsun ama bu şekilde cevap verilince hemen hadis inkarcısı ya da vahhabi diye suçlamalar yapıyolar islam alimlerinin ittifak ettiği hususlarda nasıl aksi görüş söylersin sen onlardan daha mı iyisin diye itirazlar geliyor malesef hadisleri Kuranın önüne aldıklarının Kuran kadar güvenilir gördüklerinin farkında değiller

 • Avatar

  nazan Jan 21 2012 - 13:21 Reply

  paylaşımlarınız çok güzel.yazılarınız insana ışık tutuyor.ama sizinde dediğiniz gibi bu yazıları ehli sünnet arkadaşlara okuttukmu bizi kafir olmakla ve dinden çıkmakla suçluyorlar..oysaki kendileri kör ve sağır yaşayıp gitnektedirler farkında değiller…birde diyorlar ya bu dünya ve bu evrendeki bütün canlılar hz.muhammedin yüzü suyu hürmetine yaratılmıştır!!!ahhh peygamberimiz bunları duysa ne der acaba!!!

 • Avatar

  ferhat Jan 22 2012 - 00:57 Reply

  cok guzel yazi Allah razi olsun. sitemizin takipcileri icinde de belli ki gelenekci, mezhepci dusunceye sahip kardeslerimiz de var. cunku bu yazi gibi ya da Kuran`da peygamberin mirac olayinin olmadigi gibi veya Kuran`a gore namazin gelenekci, mezhepci kaliplara uymayan yonlerinin anlatildigi kafalardaki kaliplara uymayan yazilarin puanlari bu tip konulara girilmeyen yazilara gore daha dusuk oluyor genelde. ne olursa olsun bizlerin gorevi Allah`in ayetlerini ve dinini anlatmaktir. bunu begenenler oldugu gibi begenmeyenler de olacaktir elbet…

 • Avatar

  dektif Jan 22 2012 - 23:32 Reply

  A’RAF 188. De ki: “Ben, Allah’ın dilediğinden başka kendime herhangi bir fayda veya zarar verecek güce sahip değilim. Eğer ben gaybı bilseydim elbette daha çok hayır yapmak isterdim ve bana hiçbir fenalık dokunmazdı. Ben sadece inanan bir kavim için bir uyarıcı ve müjdeleyiciyim.”

Leave a reply

Name (required)

Website