Kadınların Örtüsü

Nedir bu zavallı kadınların çektiği….

Örtüyle oynandığı kadar oynanan eğlenceli bi konu daha bulamıyorlar insanlar. Nede olsa kadınlar, sadece magazinel konulara yarıyor. Onlar magazinlik eğlenceler….

Onların adının geçtiği konular daha konuşulur oluyor ama insan yerine konmaya gelince aptaldırlar, şeytandırlar, aşağılıktırlar, lanetlidirler… Bırakın artık şu kadınların yakasını ya…

Her iki tarafın da erkekleri suçlu. Her iki taraf da kadına sadece cinsiyet olarak bakıyor o kadar.  Birbirlerinden hiç de farkları yok. Örtünmesi gerektiğini söyleyip, açıkta kalana sineklerin üşüştüğü pislik muamelesi yapılması ile sokaklarda amerikanvari en üryan dolaşanlara da gösterilen muamele aynı. Kadın  hep suçlu obje. Açılırsan sineklerin üşüşmesi doğaldır. Suçlusu sensin. Zavallı erkekler masum. Üşüşmek onların görevi…

Kadınlarla konuşma…!!  Uzak dur….!! Hep cinsel kalsın gariban. Ya bi köşede ya da ortalıkta. Tek başına yaşasın.  Konuşmasın. Hayatında, her problemin altından da tek başına kalksın. Elinden tutulmasın, yanında olunmasın. Sadece gerektiğinde aransın ve hemen ardından atılsın. Ne dırdırı, ne şahsiyeti,  ne sorunları….

Oysa onların tek bi problemi var. Var olmak.  İnsan yerine konulmak. Sevilmek.  Beğenilmek.  Erkekler onlardan ne bekliyorlarsa genelde o görünümde oluyorlar. Süslenmesinin tek nedeni beğenilmek ve masallar aleminde ki sevgileri yakalamak . Çok komik  dimi. Elbette. Çünkü gerçekten varlığı ile duyguları ve benliği ile hiç kabul görmedi….

Rahat bıraksınlar kadınları artık….Çıplak kalıp ölmüş birine de üşüşücekler nerdeyse….Bu kadar mı aciz yarattı YARADAN zavallı sinekleri…..

Oysa, birazcık şefkat ve merhamet örtünüp korunmaya yeticektir….

Ayşe Toprak.


About the Author
Author

ayse

Comments (2)
 • Avatar

  aysu Apr 4 2012 - 23:47 Reply

  Yazıyı yazmak için sarfettiğiniz emek için teşekkürler. Ama tüm erkek ve kadınlar aynı kefeye konulmuş sanki. Erkekler ve kadınlar takva sahibi olanlar ve olmayanlar olarak ayrılıyorlar. Bence kadın da olsak, erkek de olsak her iki cinse de zulmedenler çıkabiliyor. Bizler bunları umursamamalı, Allah yolunda ne kadar çalışabiliyoruz, buna bakmalıyız.

  Kadını insan yerine koymayanlar zaten Kuran’dan nasiplerini almamışlar demektir. Niye umursuyoruz ki onları? Yani her iki cinse de zulmedenleri? Kadınları sırf cinsel bir obje olarak görmeyen pek çok tanıdığım erkek kardeşlerim var. Hepsi tamamen o gözle bakmıyorlar kadına. Bence genellemeyelim. Ayrıca erkekler kadınları, kadınlar da erkekleri cinsel bir obje olarak hiç mi görmezler peki? Elbette görürler, takva sahibi olsalar da görürler. Yoksa ne evlenilir, ne üreyebiliriz, ne de cinsellik yaşanabilir. Yazınız bazı okuyuculara biraz sert gelebilir. Selamlar.

 • Avatar

  ayşe Apr 6 2012 - 23:13 Reply

  selamlar

  Zaten bütün bunlar takva sahipleri olmadığı için var.Takva sahipleri olsaydı ortalarda acının nevalesi de olmazdı. Herkes huzur ve barış içinde güvenle yaşardı.

  Cinsellik elbette olucak.Ama sınırları belli. Helallenip yaşasınlar. Kim karışır.

  Takva sahipleri hep çok az olmuş ne hikmetse. Sizin güzel arkadaşlarınız varsa ne mutlu size. Ama herkes şahit olamıyor. Neden demekki çok ama çok azlar. Onlarda isim isim yada ayırıp tenzih ederek belirtilecek kadar bi çokluk oluşturmadığından genelin içinde zikretmek anlamsız. Yok gibi kalınca yüzdelik hesaba vurmak imkansız. Ama elbette temiz olanlara selam olsun ve helal olsun…Allah hepsini hediyesini hakkıyla vericektir…

  ve ayrıca sert olduğunu düşünmeniz yerine çekilen acının ve ızdırabın dozunu hissetmenizi beklerdim…çünkü durum gerçekten çok fazla vehamet….

Leave a reply

Name (required)

Website