Allah Var mı? Yok mu? Analizi

Allah Var mı? Yok mu? Analizi

Selamun Aleyküm kardeşlerim,

Çok Şükür Müslümanım ama Allah’a inanmayanlara kısa bir yazı yazmak istedim.

Dünyaya baktığımızda aslında Allah’ın çok merhametli bir yaratan olduğunu görürüz. Çünkü insanoğlu akıl yani düşünebilir varlıktır. Peygamberlerin insanlara gelip Allah’ın dinlerini öğretmesi bile, Allah’ın noksansız merhametindendir. Çünkü Peygamberler olmasaydı insanoğlu bu dünyayı yaratan olduğunu anlayabilecek kapasitedir. Neden mi?

1-Erkekler ve Kadınlar gerçek mucizelerdir. Erkeğin spermi olmasa, ne kadın çocuk doğurabilir ne de dünyada çocuk olabilirdi. Erkek ve kadın o kadar eşsiz yaratılmış ki, cinsel organların uyumu bile bu eşsizliğin bir kanıtı. Doğan yavrunun ağlaması ve annenin sütünü emeceğini bilmesi gerçek bir mucizedir. Hiç bir bebek bunları bilmese, insanoğlu dünyada olmazdı.

2-Dünya ve gezegenler birbirlerine o kadar uyumlu yaratılmış ki, aralarında yaptıkları basınç kuvvetleri bile noksansız değerdedir. Hatta insanoğlu 20 hz ile 20 khz arasındaki sesleri duyar, dünyanın kendi etrafında dönmesi 200.000 milyon hz kadar. Eğer insanoğlu bu frekans aralıklarında duysaydı, şu anda kulaklarımız bu sesten çoktan patlamıştı. Ayrıca dünyanın hem kendi çevresinde hem de güneşin etrafında dönmesi aslında oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir. Kendi etrafında 1.600 km hız ile güneş etrafında ise 105.00 km hız ile dönüyor, Bu hızları insanoğlu algılayamıyor. Yaratanın evreni kusursuz yarattığının apaçık gerçeği.

3-Beni en çok etkileyen meyve karpuzdur. Neden mi? Sımsıcak havada, su bulunmayacak yerde olsanız bile, bir tohumun toprağa değmesi ile, kocaman bir tabakanın oluşması, bu tabakanın içinde onlarca sıvı içermesi, Mucizenin üstünde olduğu aşikar etmez mi?

4-5 duyu organımızın kusursuz biçimde yaratılması. Neden mi? İnsanoğlunun göz mercekleri ve beyinle olan iletişimi o kadar kusursuz ki, Dünyada 1 milyon farklı rengi algılayabilecek kapasitedir. Beyin, 5 duyu organımızı hiç birinden ayırt etmeyecek kadar donanımlıdır. Düşünün tüm dünyayı kontrol edebilecek sistem var mıdır? Hayır yok. İnsanoğlunu dünya gibi görün. İçinde omuriliğinden başlayıp beyine kadar giden o kadar iletişim kanalı var ki? Hepsi birbirinden bağımsız ve beynin bir sinyalini beklemekte.

Allah’a inanmayan insanlar nasıl olur da Dünyanın bu kadar mucizelerle dolu olduğunu görmezlikten gelir?

Yani kardeşlerim, Haşa Kuran’da saçma gördüğünüz ayetlere inanmayabilirsiniz. Ama evren bu kadar mucizelerle dolu. Aslında biraz Kur’an okusanız Kur’an’ında bir mucize olduğunu görürsünüz. Belki de bizden daha çok okumuşsunuzdur ama bu kadar dünyada gerçekleşen mucizeleri görmeyip Kur’an’da geçen mucizeler mi sizleri aldatıyor? Eminim sizler çok akıllısınız. Sadece en başta dediğim gibi kendinizi kandırıyorsunuz. Size inanmamak hiç bir şey kazandırmayabilir ama gerçekten Allah var ise öldükten sonra sizlere çok şey kazandıracak. Bunu düşünseniz bile inanmayı tercih etmenizi beklerim.


About the Author
Author

kutays

Comments (2)
Leave a reply

Name (required)

Website