Mescitlerde Temiz ve Güzel Giyinmek…

 

Ey ademoğulları! Tüm mescitlerde süslü, güzel giysilerinizi kuşanın.
7 Araf Suresi Ayet 31

Ayette özellikle mescitlere/camilere gidildiğinde temiz ve güzel giysilerin giyilmesine dikkat çekilmiştir. Mescitler genelde toplu halde ibadet edilen yerler olduğundan bu ayet aynı zamanda sosyolojik olarak da önemli bir noktaya dikkat çekmektedir. Müslüman söz ve davranışlarıyla olduğu gibi kılık kıyafet ile de topluma örnek olmalıdır. Toplu halde bulunulan yerlerde ve içinde bulunduğumuz sıcak günlerde insanları rahatsız etmeyecek şekilde temiz olunmalı ve müslümana yakışan hassasiyeti  hayatın her alanında olduğu gibi temizlik konusunda da göstermeliyiz.

About the Author
Author

ED

Comments (3)
 • Avatar

  ugur Aug 29 2012 - 11:56 Reply

  camiler sevgiliyle buluşma yeridir temiz güzel giyineçeksin güzel kokaçaksın en çekiçisi aklını kullanaçaksın yüz yıllar önçesinin o ağır kokuları elbiseleri yerine modayıda takip etmelisin. Birde sevgilinle konuşurken birilerinden ezberlediğin şekilde hitap etme samimimi ol içinden geldiği gibi yalvar korkma O seni senden daha iyi anlayaçaktır.selam muhabetle kal

 • Avatar

  Metin Aug 29 2012 - 16:17 Reply

  Selam.

  Özellikle ıslak ve çıplak-çorapsız ayaklarla camilere girilmemesi gerekir.

  Esenlikler dilerim.

 • Avatar

  seyda Sep 2 2012 - 20:57 Reply

  Ne de guzel bir ayettir bu. Tek tip giyim tarzi yaratip bunu Islam diniyle ozdeslestirmek isteyen zihniyete karsi cok guzel bir cevaptir. Sinirlari asmamak kaydiyla guzel ve suslu seyler giyilmesi, hatta bunu mescit gibi insanlarin kadinli erkekli toplu olarak bir arada bulundugu ortamlarda yapilmasinin tesvik edilmesi ne kadar da dusundurucudur.

Leave a reply

Name (required)

Website