BU SİTENİN 7000 HAYRANI VAR, YAZILARI NEDEN MAKSİMUM 200 KİŞİ OKUYOR?

Yazmak pek meşakkatli bir iş olduğundan yazarların çoğu hassastır. Çünkü ortaya konmuş büyük bir emeğe karşılık önemsenilmemek tatsızdır. Tabii buna benzer emek harcanan başka işler de vardır. Misal, annemiz koca gününü harcamış bize yemekler hazırlamıştır. Akşamleyin yemeği beğenilmezse veya eve tok gelinirse, bize küsmesi doğaldır. Aynı şekilde, anne ve babamız bizim için emek sergilemişler bizi büyütmüşlerdir ve tarafımızdan önemsenilmediklerini farkederlerse bu onları oldukça rahatsız eder.

Allah’a çok şükür ki, herkesin bilgisayarı var, interneti var, böyle güzel bir site kurulmuş ve çalışan insanlar bile evlerine geldiklerine din adına güzel şeylerden burada bahsedebiliyorlar. Yararlı olmak istiyorlar. O nedenle 7000 hayranı olan bir sitedeki yazılara daha fazla önem verilmesinin daha iyi olacağı kanaatindeyim. Bütün yazılara ayrı ayrı değer verelim. Okumadan geçmeyelim. Her yazılan yazıdan bir ayet okusak bizim kârımızadır. Her yazılan yazıyı 7000 kişiden 3000 kişi okusa ve bu okuyanlardan 300’ü ders çıkartsa çok çok iyi bir şeyi başarmış oluruz Allah’ın izniyle.

Aklıma takılan şu: 7000 hayranı var buranın, yazıların altında ise o yazıyı kaç kişinin okuduğu yazıyor. Genelde 100 veya 200’ü anca buluyor. Peki diyorum kendime, geri kalan 6800 hayran ne yapıyor? Hangi daha önemli işlerle uğraşmaktalar da buradaki yazılar okunmuyor?

Neyse, inşaallah daha çok okuyucuya ulaşılır. Tabi ki güzel güzel yazılar yazmanın altın kuralı da daha çok Kuran okumaktan geçmekte. Bu sitede emeği geçen kardeşlerime teşekkürler Allah razı olsun hepinizden, selametle.

Yazar : nurseli

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (1)
Leave a reply

Name (required)

Website