Hz. Yusuf ve KATARAKT

Bir önceki yazımda bahsettiğim üzere bazen Kuran okurken aklınıza yatmayan bir husus kafanıza takılır yada o an mantıksız gelebilir fakat o konu hakkında zamanı gelipte bilgi sahibi olunca hayata bakış açınızda farklılaşır.


Örnek mi:
Yakup peygamber en küçük oğlu Yusufu çok sevmektedir. Diğer oğulları onu, (yusufu) kıskanır ve yusufu bir kuyuya bırakırlar. ve babalarına yalan söylerler
Onu öldü diye bildirirler. (kısaca anlatıyorumki o ayetleri isteyen Kuran meal yada tevsirinden okuyabilirlar. )

Babasınında üzüntüden gözlerine ak düşer.

Elmalılı Hamdi Yazır
Yusuf suresi
84-Ve onlardan yüzünü çevirdi de: “Ey Yusuf’un üstünde titreyen tasam!” dedi ve üzüntüden gözlerine ak düştü; artık yutkunuyor, yutkunuyordu.

Sonra yusuf kuyudan kurtulur sonra hapiste yatar haksız yere ve rüya tabiri ile ünlenir ve bu sayede Firavuna yol gösterir ve mısırda saygı duyulan bir adam olur vede babasının haberi olmadan kardeşleri ile görüşür ve onlara şöyle der.

Süleyman Ateş
Yusuf suresi
93. Şimdi benim şu gömleğimi götürün, babamın yüzüne koyun da gözü açılsın. Ve bütün ailenizle birlikte bana gelin.

Süleyman Ateş
Yusuf suresi
96. Müjdeci gelip de (Yusuf’un gömleği)ni (Ya’kub’un) yüzüne koyunca, derhal (gözü açıldı), görür oldu: “Size demedim mi ben, Allah’tan sizin bilmediğiniz şeyleri bilirim?” dedi.

Şimdi bu ayetleri okurken aklınıza şöyle gelebilir. Gömlek yüze sürmekle
adamın gözü nasıl açılır. İnanan insanlar Allahın mucizesi der. İnanmayanlarda bu uydurmadır der.

Şimdi gelelim yüzyılımıza. 1000 adet linkten sadece bir tane örnek veriyorum dileyen hz. yusuf ve katarakt yazarak o sayfalara ulaşabilir.

http: //muhammedkaya. 8m. com/alintiyazilar/kuran_ilaci. htm

Yusuf Sûresi, katarakt tedavisine ilham kaynağı oldu!

Kur’an ilacı

Mısırlı bir doktor tarafından bulunan ve Kur’an-ı Kerim’den ilham olarak, görmeyi kısmen veya tamamen engelleyen katarakt perdesini ameliyatsız ve bir saat içinde giderecek olan ve insan terinden elde edilen “Kur’an İlacı” adlı bir ilaç, şimdi bir İsviçre firması tarafından üretiliyor.

Katar’da yayınlanan Ar-Raya Gazetesi’nde yayınlanan habere göre; Mısırlı Dr. Abdulbasıt Muhammed tarafından insan terindeki terkipten elde edilen ve yüzde 99 başarı sağlayan, üstelik hiçbir yan tesiri bulunmayan ilaç, biri Avrupa diğeri Amerika olmak üzere iki yerden onay aldı. Söz konusu yeni göz ilacının, sıvı ve göz damlası şeklinde bir İsviçre şirketi tarafından üretime başlandığı ifade edildi.

YUSUF SURESİ’NDEN İLHAM ALDI
Haberde; ilhamını Yusuf Sûresi’nden aldığını belirten Dr. Abdulbasıt Muhammed, adına “Kur’an İlacı” dediği ilacın buluşu hakkında şunları söylüyor: “Bir gün sabahleyin Yusuf Sûresi’ni okuyordum. Aklım 84. ve onu takip eden âyetlere takıldı. Âyette, oğlu Hz. Yusuf’un başına gelenlerden dolayı şiddetli hüzün ve kederle ağlayan Hz. Yakup’un gözlerine akların indiği ve daha sonra, Yusuf Peygamberin babası Yakup’a gönderdiği gömleği, babasının gözlerine sürmesiyle gözlerinin iyileştiği ve eskisi gibi görmeye başladığı ifade ediliyordu. Burada düşünmeye başladım. Hz. Yusuf’un gömleğinde ne olabilirdi? Sonunda gömlekte terden başka bir şeyin bulunmadığı kanaatine vardım. Düşüncemi ter ve terkibi üzerinde yoğunlaştırmaya başladım. Laboratuar çalışmalarına başladım. Tavşanlar üzerinde deneyler yaptım. Sonuçlar oldukça olumlu çıkıyordu. Daha sonra gözünde katarakt bulunan 250 gönüllü şahıs üzerinde günde iki defa olmak üzere iki hafta süreyle tedavi uygulamaya başladım ve sonunda yüzde 99’luk bir başarı elde ettim ve buna ‘işte Kur’an mucizesi’ dedim. ”

DOKTORUN ŞARTI
Onay için, ilaçla ilgili araştırmasını Amerika ve Avrupa’daki yeni buluşları tescille ilgili yerlere gönderdiğini söyleyen Abdulbasıt, yapılan inceleme ve deney sonunda ilaca onay çıktığını ve ilacı üretmeye talip bir İsviçre şirketiyle, üzerinde “Kur’an İlacı” ifadesini koymak şartıyla anlaştığını ve şirketin de bunu kabul ederek üretime geçtiğini ifade etti.

DİLEYEN İNANIR İBRET ALIR.
DİLEYEN İNANMAZ YOLUNA DEVAM EDER….

Yazar : metin durali

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (2)
Leave a reply

Name (required)

Website