YETER ARTIK

BENİM MASALCI DEDE DEDİĞİM ZAT YİNE DÜN AKŞAM İFTAR PROGRAMINDA BİLMEM NE KANALINDA YİNE SAÇMALADI.


GÜYA AHİRETE İNTİKAL EDENLER DÜNYADAKİ YAKINLARINDAN HABERDAR OLUR, ONLARI TAKİP EDER, HATALARINDAN, GÜNAHLARINDAN DOLAYI HÜZÜNLENİRLER GİBİ KURÂNÎ KERİMİN BİR ÇOK AYETİYLE DERHAL REDDEDİLECEK BİR KONUYU İNSANLARA HADİS ADI ALTINDA ANLATTI YA EL İNSAF. KİM SUSTURACAK BU DİN BEZİRGANLARINI
RABBİMİZ AYETLERİNDE NELER BUYURUYOR BİR BAKALIM;

FURKÂN suresi 58. ayet

Hiç ölmeyecek diriye, o Hayy olana dayanıp güven, O`nu överek tespih et. Kullarının günahlarından O`nun haberdar olması yeter.

BAKARA suresi 277. ayet

İman edip hayra ve barışa yönelik değerler üreten, namazı kılan, zekatı verenler için Rableri katında kendilerine özgü ödülleri vardır. Korku yoktur onlar için. Tasalanmayacaklardır onlar…

ŞİMDİ RABBİNE KAVUŞMUŞ İNSAN EĞER RABBİ KATINDA MÜKAFATI HAKETTİ İSE BU AYETE MUHATAP. BU AYETTE ONLAR ÜZÜLMEYECEKLER, HÜZÜNLENMEYECEKLER DİYOR.
DÜNYADAKİLERİN HALLERİ ONLARIN HÜZÜNLENMELERİNE NEDEN OLMAYACAK ZATEN HABERDAR DA OLMAYACAKLAR. HABERDAR OLMALARINA GEREK YOK ZATEN BİLMESİ GEREKEN VE BİLEN YÜCE ALLAH HÜKMÜN SAHİBİ. O BOYUTTAKİ İNSANLARA BÖYLE BİR GÖREV VE/VEYA BİR SIFAT YÜKLEMEMİŞ.

DAHA BİR ÇOK AYET İLE BU MASALLARA KARŞI GELMEK LAZIM.
İNSANIMIZA SURETİ HAK^TAN GÖRÜNÜP ATALAR DİNİNİ ŞIRINGA EDEN SÖZDE ALİMLERİN İPİNİ PAZARA ÇIKARMA VAKTİ ÇOKTAN GELDİ VE GEÇİYOR.

Yazar : KADİR KARA

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Leave a reply

Name (required)

Website