Psikoloji ve İslam

Mü’minlere selam olsun. İslam batıl rantçıların en büyük korkusudur.

Günümüzde dinden uzak yaşamanın sebep olduğu bir takım hastalıklar psikolojik sorun diye yine bilimsel olarak söylendi. Psikolog isimli kuruluşlara yönlendirmeler yapıldı ama kimsenin sonuçları sorgulama şansı yoktu çünkü mahallede bilim adamı yok. Peki dünya da olan her bir şeyi nasıl bilecektir insan? Doğrusu Allah bize şans tanımadı mı?

Bilim için adamlar yapıyor anlayışı , adamlar uzaya bile gitti derler ya iyide o zaman neden her yerde baz istasyonu var o olmadan telefon çekmiyor :) ? Her şey uzayda değil hava ve su ve toprak(yer çekimi) burada dolayısıyla tüketiciler ve ele geçirilmesi gereken topraklar da. Elbette en iyi bilen Allah’tır yoksa ülkeler devasa para çıkışlarını nasıl izah ederler..

Kur’an-ı Kerim’de “Allah’ın kalplerindeki hastalığı inançsızlıktan dolayı Allah’ın arttırması” olarak geçen kontrolsüzlükler ve sinir hastalıkları vardır. Kur’an-ı Kerim ‘in Türkçesi de okuyup anlamak isteyenler içindir. Elbette Kur’an-ı Kerim’de daha nice ibretler var.

38. Yeryüzünde yürüyen hayvanlar ve (gökyüzünde) iki kanadıyla uçan kuşlardan ne varsa hepsi ancak sizin gibi topluluklardır. Biz o kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Nihayet (hepsi) toplanıp Rablerinin huzuruna getirilecekler.

2009 verilerine göre psikoloji uzmanı olan kişiler 150-200 tl yi bir seans denilen sürede (1 saatte) kazandıklarını okudum, hatta kimisi ününe göre daha da çok kazanabiliyormuş. (Ünlülerin gittiği)

Ben şimdi bu konuyu hazırlarken birçok kişinin ekmeğine mi mani oluyorum elbette hayır. Onlar bir kişiye Kur’an-ı Kerim’i doğru yolu öğütlerse o kişi bir daha oraya gitmezdi. Bununla da sınırlı kalmazdı oraya gidenler gitgide günden güne azalırdı ve yaptığı oyalamacadan da olurdu.

Yaptıkları çok ahlaksızca bir davranıştır bana göre, ancak her işte bir hayır vardır. Allah’tan değilde kulundan yardım umanlar da böylece kaybetmektedirler. Herkes cezasını bulur Allah isterse.

Okullarda daha çocukken rehberlik dersi adı altında bunlar kişilere kakılmaktadır ve kişiler ilerde ünvan sahibi olduklarında onların istedikleri yolda bocalamaktadırlar.

Gerçekten çok ilginçtir ki, bu psikolog denilen insanlar çözüm üretirler ancak tam tamir yapmayan teknik servisten farksızdırlar çünkü asla Kur’an-ı Kerim’e yönlendirmezler. Bütün sırlarınızı öğrenirler ve sizi af ederler kendilerince rahatlık verirler. İçlerinde de misyonerler olabileceğinden de şüpheliyim psikologların girdikleri yerde bu gibi misyonlar artış göstermektedir.


About the Author
Author

TekGemidenGelenler

Comments (2)
Leave a reply

Name (required)

Website