Ne İçin Yaşıyoruz?

Ne İçin Yaşıyoruz?

 

Dünya hayatı…Her şey kurgulanmış bir oyun.Ne kadar da gerçekçi duruyor aslında her şey.Muhteşem bir imtihanın içindeyiz. Rabbimiz bizleri nasıl da her an sınıyor, çoğu zaman farkında bile değiliz.

Öylesine yaşıyoruz işte…Öylesine yiyoruz , içiyoruz, yaşıyoruz.İnanıyoruz…Fakat farkında olamıyoruz. Neye inandığımızın, inancımızın ciddiyetinin.Dünya hayatıyla aldanıp, oyalanıyoruz.Her gün bir imtihanda olduğumuzu unutarak, imtihanın kurallarının , bilgilerinin olduğu kitabımızı da unutarak yaşıyoruz üstelik.Öylesine…

Etrafımıza bakalım. Çoğu insanın imtihandan haberi bile yok.Dünyada oyuna aldanmış.Gerçek sonsuz ahiretten bihaber.

Ya inananlar! Dünya hayatının yanında biraz da ahiret için mi çalışıyoruz? Ne dersiniz? Allah rızası için yaşıyor olmamız gerekmez mi? Dünya hayatı sadece bir imtihan değil mi? Yarın ölecek olsak gerçekten bu halimizden, yaptıklarımızdan memnun olarak mı öleceğiz? Günahlarımızı terk edip ,Allah rızası için gerekli amelleri sergiledik mi?Ailemizi, akrabalarımızı, arkadaşlarımızı uyarıp gerçeğe çağırdık mı? Hazır mıyız ölüme? İmtihanımızın bitmesine? Ciddiyetin farkında mıyız?

Artık durup, düşünüp , silkelenelim. Ve gerçek hayata hazırlanalım.Bize vakit kaybettirecek işlerden,boş konuşmalardan yüz çevirip Allah rızasını kazanmak için yarışalım.

Bir imtihan oluyoruz ve en büyük başarı Allah’ın rızasını kazanmak!

‘Şu iğreti dünya hayatı, bir eğlence ve oyundan başka bir şey değil. Ahiret yurduna gelince, asıl hayat işte odur. Ah, bilebilselerdi!’
(Ankebut 29/64)

‘Yaklaştı insanlara hesapları! Ve onlar hala gaflet içinde yüz çevirip durmadalar.’
(Enbiya 21/1)

 


About the Author
Author

Seda

Comments (2)
Leave a reply

Name (required)

Website