İslam Dinimiz ve Astroloji (Fal)

İslam Dinimiz ve Astroloji (Fal)

Bildiğimiz üzere geleceği bilmek yalnızca Allah’a mahsustur.
[Gayb’ı (bilinmeyeni,geleceği..) yalnızca Allah bilir.]

Sözde geleceğinizi gördüğünü söyleyen ve bizleri saptırıp gelir elde etmeye çalışan kişiler vardır. Birtakım yaptıklarını bir şeylere dayatmaktadırlar amaç insanları saptırabilmektir. Günümüzde bir çok insan bu fal denilen haram’a merak sarmış ve alışkanlık edindi.

Kur’an-ı Kerim’de yıldız kelimesi geçmektedir derler ama kafir de sapkın da denmiştir.

Zeki insan araştırıp bulacağını düşündü “internetten arayıp bulmak” dahice bir fikir miydi?

Evet öyle yapıp, bulduğu sonucu Kur’an-ı Kerim’den karşılaştırmaksızın beğenenler oldu sanki. İslam’ın kaynağı internet değildir, internet hatırlatıcı ve yanıltıcı olabilir. Batıl barındıran bir kaynaktır. O yüzden sadece onu öneren / hatırlatan olarak görmeliyiz ve kendimizi ateşe sunmamalıyız.

Çünkü özenle hazırlanmış birçok yalan ve gerçeklini ispatlayamayacakları birçok sözün yanı sıra sözde dinde varmış (kendilerininde dolayısıyla geleceği söyleyeme hakkı varmış gibi) gibi gösterilmiş ve hatta bazı yerlerde, Kur’an-ı Kerim Ayetlerinden işlerine geleni alarak sanki sözlerini doğruluyormuş gibi gösterilmeye çalışılmıştır aslında o Ayetleri sırası ile okuyup anladığınızda kesinlikle öyle bir anlam çıkmamaktadır.

Böyle şeylere inanarak ancak kendinizi ateşe atmaktasınız. Tüm “haber” veriyorum diyen yerlerde batılcılık olabilmektedir.

Haber , Vahiy demektir dolayısıyla siz kimden gelen sözlere inandığınıza dikkat ediniz. Tek Vahiy Kitabımız Allah’ın Ayetlerinin bulunduğu Kur’an-ı Kerim’dir. Okumak,anlamak gerekir.

Neden mi Kur’an-ı Kerim okuyup, haberdar olmalıyız?

YÂSÎN SURESİ
70- Bu Kur’an-ı Kerim Diri olanları uyarsın ve kafirler cezayı hak etsin diye (indirilmiştir.)
70-(Aklen ve fikren) diri olanları uyarması ve kâfirler hakkındaki o sözün (azabın) gerçekleşmesi için Kur’an’ı indirdik.

Anlamak ve uygulamak önemlidir.


About the Author
Author

TekGemidenGelenler

Comments (3)
 • Avatar

  Güray TEKİN Jan 31 2012 - 18:02 Reply

  ASTROLOJİ FAL BAKMAK DEĞİLDİR.ASTRO;YILDIZ,LOJİ;BİLİM DEMEKTİR.ATROLOJİ; YILDIZLARIN VE GEZEGENLERİN KONUMLARINDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİN İNSANLARIN KARAKTER YAPILARINA VE DAVRANIŞLARINA OLAN ETKİLERİNİ İNCELEYEN BİR BİLİM DALIDIR.MAKALENİZDE ”FAL BAKMA,GELECEĞİ GÖRME” GİBİ YORUMLARI YAPMADAN ÖNCE ASTROLOJİ BİLİM DALINI İNCELEMENİZ, BİLGİ SAHİBİ OLMANIZ VE SONRA DA FİKİR SAHİBİ OLMANIZ GEREKİRDİ.

  • Avatar

   fikret cem Dec 20 2013 - 08:12 Reply

   Bilim olan astronomidir, astroloji degil. Mümin insan yani akli basan insan burclara yani yildizlara inanir ama bunlarin falina ya da gelecekten haber getirdigine inanmaz yani Kuran’in dedigi gibi “bos islerden uzak durur”. Allah şeytanin bu pisliginden insanlari uzak tutsun, yildizlardan medet umup tek kilavuzdan, Kuran’dan uzaklasanlari islah etsin. Kuran okumak onda ne yazdigini anlayip onda yazana nifak sokmamak cok mu zor

 • Avatar

  Gökhan Feb 2 2012 - 08:23 Reply

  Sonradan uydurulmuş, yasal olmayan davranışları savunanlar muhakkak cezasını çekeceklerdir size de yaptığınızdan muhakkak pay olur çünkü Kur’an-ı Kerim bunu söyler, Allah en iyi bilendir en iyi bilgilendirendir, hükmü de ancak Allah verecektir..

  Maide;
  90-Ey iman edenler, içki, kumar, putlar ve kısmet çekilen zarlar, hep şeytan işi, murdar bir şeydir. Onun için siz ondan kaçın ki yakayı kurtarasınız.
  Ali İmran Suresi
  4-Allah’ın ayetlerini tanımayanlara şüphesiz şiddetli bir azap vardır. Öyle ya, Allah’ın izzeti var, intikamı var.

Leave a reply

Name (required)

Website