Kuran Yeter!

 

54/22 Yemin olsunki,biz,kur’anı öğütve ibret için kolaylaştırdık,Fakat düşünen var mı?

87/10 içine ürperti düşen öğüt alır

74/36 insanlar içinbir uyarıçıdır

80/11,12 Hayır ,hiçde öyle değilO.bir düşündürüçüdür.Dileyen onu düşünüp öğüt alır

73/19bu bir ğüt veriçi düşündürüçüdür dileyen rabbine doğru bir yol edinir

69/48 Gerçek şuki o sakınanlar için tam bir uyarıçı ve düşündürücüdür

38/1Sad zikir/öğüt/uyrı dolu olan Kurana yemin olsun ki

81/27O alemlere bir öğütten başka birşey değildir

bu kadar ayette Kuranın okunması için anlaşılması için gönderdiğini söyleyen Rabbim oku diye başlıyor bilim adamları labaratuvara girerken ALLAHI dışarda bırak derler

bilmeden doğruyu söylemektedirler bilim ALLAH katındaki kitapta olanları anlamaktır ALLAHIN neyi nasıl neden yaptığını öğrenmektir yani ön yargıyla dine uyuyormu diye düşünmeyin labaratuvardan cıkan sonuçlar ALLAHIN ayetidir H2O sudur dünya yavaş dönse bir gün 24 saatten fazla olacaktır v.s Kuranıda okurken kulaktan dolma fikirleri düşünmeden okuyalım ALLAH nasibimiz olan bilgiye bizi ulaştıraçaktır esirgeyen bağışlayan duaları kabul edendir O


About the Author
Author

ugur

Comments (1)
  • Avatar

    G. Feb 10 2012 - 20:12 Reply

    Teşekkürler, çaba edenleri de Allah görüyor. Sanırım siz de benim önceden yaptığım gibi telaş içinde insanları kurtarmak istiyorsunuz bazı günahlarından ancak yazınızdan soluk soluğa olduğunuz bana göre belli bu yüzden yazdım bunu.

    Bizlerin hata etmesi ve bizleri üzülmesi bizleri üzmesin, sıkmasın her şey Allah’ın izni ile gerçekleşmekte. O yüzden kendimizi üzmeyelim, her konuda çünkü Allah’ın saptırdığını kimse doğru yola iletemez Allah istemedikçe o yüzden Allah’ın izni ile sakin olalım, paniğe kapılmayalım.

    Allah’ın bize aydınlık günler ve bereket, acıma gösterdiği nice nice mutlu günlerinizin olması dileğiyle sağlıklıca kalın..

Leave a reply

Name (required)

Website