Sadece Gerçek Olan Konuşsun!

 

İyiliği sonsuz, ikramı bol Allah’ın adıyla
Fatiha (Açılış) Suresi 1. Ayet

 

Bakara (Sığır) Suresinde Kuran’a Dair Ayetler

 

Erdemliler için yol gösterici, kuşku içermeyen bir kitaptır bu.
2. Ayet

Kulumuza indirdiğimizden kuşku içinde iseniz, buna benzer bir sure getirin. Allah’tan başka tüm tanıklarınızı da yardıma çağırın, doğru sözlü iseniz.
23. Ayet

Ayetlerimizi yalanlayıp inkâr edenler ise ateşe mahkûmdur; orada sürekli kalacaklar.
39. Ayet

Yanınızdakini doğrulayıcı olarak indirdiğime inanın. Ona karşı çıkanların ilki olmayın. Ayetlerimi değeri düşük şeylerle değişmeyin; sadece benden çekinin.
41. Ayet

Bile bile gerçeği yanlış ile karıştırmayın, gerçeği gizlemeyin.
42. Ayet

Aralarında ümmiler var ki kuruntu ve söylentilerin dışında kitabı bilmezler; bildiklerini zannederler.
78. Ayet

Kitab’ı elleriyle yazdıktan sonra onu ucuz bir fiyata satmak için onun Allah’tan olduğunu söyleyenlerin vay haline. Ellerinin yazdığından dolayı vay haline onların. Kazandıklarından dolayı vay haline onların!
79. Ayet

Sana apaçık ayetler indirdik. Yoldan çıkmış olanlardan başkası onları inkâr etmez.
99. Ayet

Kendilerine verdiğimiz kitabı gereği gibi izleyenler buna inanır; inkâr edenlerse kaybeder.
121. Ayet

Bu, Rabbinden gelen gerçektir; artık kuşkulanma.
147. Ayet

İndirdiğimiz açık delilleri ve kitapta insanlara apaçık gösterdiğimiz hidayet yolunu gizleyenlere hem Allah hem de bütün lânet ediciler lânet eder.
159. Ayet

Allah’ın indirdiği kitaptan bir şey gizleyip onu az bir değere değişenler, karınlarına ateş tıkınıyorlar. Diriliş Gününde Allah onlarla konuşmaz ve onları arındırmaz. Onlara acı verici bir azap var.
174. Ayet

Böyledir; çünkü Allah gerçeği içeren kitabı indirmiştir ve kitap hakkında tartışanlar ise doğrusu derin bir anlaşmazlık içindedir.
176. Ayet


Kuşku içermeyen, yol gösterici, bir benzerinin olmadığı ve olamayacağı, apaçık olan, açıklanmış ve sadece gerçeklerin olduğu bir tek kitap vardır: Kuran’ı Kerim.

En büyük ve yüce olan Yazarın son eseri olan bu kitabın eşi ve benzeri kıyamete kadar dahi yazılamayacaktır.

Peki, neden bu inat? Neden görmüyoruz bu ayetleri? Neden bu esere kıymet vermiyoruz? 10 sayfadan oluşan beşerin yazdığı makalelere dahi günlerimizi, yıllarımızı harcarken, Her şeyi Bilen Rabbimizin kitabına niye vakit bulamıyoruz? Bir yatırım yapmak için her türlü fizibilite araştırmaları yaparız, 10-50 yıl ilerisi hakkında tahminlerde bulunuruz ve buna göre projeler hazırlarız. Neden büyük gün için hiçbir hazırlık yapmıyoruz? Neden bir vizyonumuz yok bu konuda? Dünya da bulunma misyonumuzu mu kaybettik yoksa?

İşte açık ayetler, sadece bakara suresinde Kitabı doğrulayıcı, yeterli olduğunu anlatan 13 ayet var. Bunlar sadece kitap ile ilgili olanlar, birde bir konudan bahsettikten sonra ‘biz bu şekilde açıklarız’ şeklinde kaç tane ifade vardı saymadım doğrusu.

 

Bu, Rabbinden gelen gerçektir; artık kuşkulanma.
147. Ayet

 

Ayet ne güzelde ifade ediyor, kuşkulanma bunlardır asıl gerçekler. Bırak çelişkilerle dolu ciltlerce beşer kitabını. Gerçek din Kuran’daki dindir, gerisi bizi ilgilendirmez. Hiçbir işimiz olmaz Kuran’a uymayan, Kuran dışı kalan dinlerden.

 

Dinlerini parçalara ayırıp grup grup olanlarla senin hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi ALLAH’a kalmıştır; sonra onlara durumlarını haber verecektir
En’am (Davar) Suresi 159. Ayet

 

M. Özyurt


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (2)
 • Avatar

  Gökhan Apr 27 2012 - 20:08 Reply

  Allah dilerse bir gün tamamen öyle olacaktır inşAllah. Türkiye’de anayasayı bilmeden yaşayabiliriz, başımız sıkışırsa bize gereken açıklama yapılabilir aracı edinebilir kendimizi kurtarabiliriz. Ancak Allah’ın kanunu görmezden gelmemeli ve kendimizi kurtarmalıyız, çevremizi de bilinçlendirmeliyiz bireysel ya da bir kaç kişi birlik olarak en güzel yol ile mücadele vererebiliriz.

  Yasaya uymaz isek ölünce devlet bizi bulamaz. Ancak Allah bizim yaptıklarımızı görmekte aracı kabul olmayacak başka yasa edinmek-sünnet edinmek bizi kurtarmayacaktır, ellerimiz ile önceden gönderdiklerimizi bilmektedir. İlerde inşAllah yasalar da Kurana uygun hale gelecek cinayette “namus içindi” diyene indirim yapılmayacaktır çünkü Kuran öldürün de-mez evlenirlen dikkat etmeyen öldürürkende dikkat etmiyor döverken de..

 • Avatar

  ugur Apr 28 2012 - 00:30 Reply

  hepimiz kurandaki din diyoruz ayetler diyoruz falan ayet filan ayet oku
  diyor ilk ayet düşün diyor sonra problem burda birileri bizim için düşünüyor nasıl olsa, bir gazetede ayetleri yorumluyor kominisim manifestosu sanki bir başkasında ALLAH akıl dağıtrken bunlar neredeydi diyorsun anlatırken doğruyu söyleyen uygularken işine gelmiyor söylem başka uygulama bam başka en basiti diyorumki kadere iman kuranda yok
  kuran aramada iman yazın meleklere kitaplara ALLAHA peygamberlere yazıyor kadere iman yok bir sürü ayetten örnek bunu demek istiyor diyorlar bu kadar zormu bazı şeylerde anlaşmamız İMAN nedir soruyorum cevapyok kelime manasını biliyoruz benim kafam fazla çalışmaz ben ufak tefek şeylerle uğraşıyom namaz kılıyoruz hoça arkadan dua okuyor ben gülümsüyorum hoca arapça okuyor anlamıyoruz namazı kılıyoruz şartları yerine getirdik sonra dua namaz zaten dua otururken ayakta seçdede dua ediyorum birdaha ne demek oluyor anlayamıyorum ayette cehennemi tasvir ettikten sonra diri diri toprağa gömdüğünüz çocukların suçu neydi diye sorulaçak diyor rabbim kafama takılıyor ufaçıçık çocukları para için evlendirenler kız çocuklarını evlattan saymayıp adını bile bilmeyen babalar kadın sanki tek başına yapıyor kadını öldür erkeğin elinin kiri kız doğurdu diye karısını hastanede bırakanlar çocuk olmuyor erkek suçlu günam keçisihazır kadın kısır bu zihniyet imkanı olsa kızları diri diri toprağa gömer her sualın cevabını bulursunuz kitapta
  çennet cehennem öbür dünya varsa yoksa bunlarla ilgili her şeyi ezbere biliriz kuranda
  binlerce müridi var bilimi islamlaştırlım diyor kimse sen nediyorsun diyemiyor bilim ALLAHIN neyi nasıl yaptığıdır onu öğrenirsin ALLAHIN ilmini bile islamlaştıraçaklar her kes kuranı okuyor yazılara bak ayetlerden örnekler imam bile bugün vaazda insana demiyor müslümana diyor müslüman kardeştir yardımlaşın vs önçe hiç olmazsa ALLAHIN halifesi insandır ALLAH için bir şey yapmak istiyorsak buradaki vekili insana yapalım insan haklarında ileriye gidelim önce bu dünyanın değerini bilelim her konuda fikir sahibi olalım
  davar sürüsü gibi güdülmeyelim duygularımızı sömürerek bizi soymalarına müsade etmeyelim evlatlarımızın bizim için fitne olmaması için onları iyi yetiştirelim onlara yaşayabilecekleri güzel bir dünya bırakmaya çalışalım atalarımızın bizim için ölüme nasıl koştuklarını unutmayalım onlara layık olalım müslüman ALLAHTAN başkasına kuluk etmeyen
  kendinden emin olunan ayakları üzerinde durabilen alan elden çok veren el olmayı isteyen onurlu şerefli kimsenin malında ve namusunda gözü olmayan insandır

Leave a reply

Name (required)

Website