Sadece Gerçek Olan Konuşsun!

 

İyiliği sonsuz, ikramı bol Allah’ın adıyla
Fatiha (Açılış) Suresi 1. Ayet

 

Bakara (Sığır) Suresinde Kuran’a Dair Ayetler

 

Erdemliler için yol gösterici, kuşku içermeyen bir kitaptır bu.
2. Ayet

Kulumuza indirdiğimizden kuşku içinde iseniz, buna benzer bir sure getirin. Allah’tan başka tüm tanıklarınızı da yardıma çağırın, doğru sözlü iseniz.
23. Ayet

Ayetlerimizi yalanlayıp inkâr edenler ise ateşe mahkûmdur; orada sürekli kalacaklar.
39. Ayet

Yanınızdakini doğrulayıcı olarak indirdiğime inanın. Ona karşı çıkanların ilki olmayın. Ayetlerimi değeri düşük şeylerle değişmeyin; sadece benden çekinin.
41. Ayet

Bile bile gerçeği yanlış ile karıştırmayın, gerçeği gizlemeyin.
42. Ayet

Aralarında ümmiler var ki kuruntu ve söylentilerin dışında kitabı bilmezler; bildiklerini zannederler.
78. Ayet

Kitab’ı elleriyle yazdıktan sonra onu ucuz bir fiyata satmak için onun Allah’tan olduğunu söyleyenlerin vay haline. Ellerinin yazdığından dolayı vay haline onların. Kazandıklarından dolayı vay haline onların!
79. Ayet

Sana apaçık ayetler indirdik. Yoldan çıkmış olanlardan başkası onları inkâr etmez.
99. Ayet

Kendilerine verdiğimiz kitabı gereği gibi izleyenler buna inanır; inkâr edenlerse kaybeder.
121. Ayet

Bu, Rabbinden gelen gerçektir; artık kuşkulanma.
147. Ayet

İndirdiğimiz açık delilleri ve kitapta insanlara apaçık gösterdiğimiz hidayet yolunu gizleyenlere hem Allah hem de bütün lânet ediciler lânet eder.
159. Ayet

Allah’ın indirdiği kitaptan bir şey gizleyip onu az bir değere değişenler, karınlarına ateş tıkınıyorlar. Diriliş Gününde Allah onlarla konuşmaz ve onları arındırmaz. Onlara acı verici bir azap var.
174. Ayet

Böyledir; çünkü Allah gerçeği içeren kitabı indirmiştir ve kitap hakkında tartışanlar ise doğrusu derin bir anlaşmazlık içindedir.
176. Ayet


Kuşku içermeyen, yol gösterici, bir benzerinin olmadığı ve olamayacağı, apaçık olan, açıklanmış ve sadece gerçeklerin olduğu bir tek kitap vardır: Kuran’ı Kerim.

En büyük ve yüce olan Yazarın son eseri olan bu kitabın eşi ve benzeri kıyamete kadar dahi yazılamayacaktır.

Peki, neden bu inat? Neden görmüyoruz bu ayetleri? Neden bu esere kıymet vermiyoruz? 10 sayfadan oluşan beşerin yazdığı makalelere dahi günlerimizi, yıllarımızı harcarken, Her şeyi Bilen Rabbimizin kitabına niye vakit bulamıyoruz? Bir yatırım yapmak için her türlü fizibilite araştırmaları yaparız, 10-50 yıl ilerisi hakkında tahminlerde bulunuruz ve buna göre projeler hazırlarız. Neden büyük gün için hiçbir hazırlık yapmıyoruz? Neden bir vizyonumuz yok bu konuda? Dünya da bulunma misyonumuzu mu kaybettik yoksa?

İşte açık ayetler, sadece bakara suresinde Kitabı doğrulayıcı, yeterli olduğunu anlatan 13 ayet var. Bunlar sadece kitap ile ilgili olanlar, birde bir konudan bahsettikten sonra ‘biz bu şekilde açıklarız’ şeklinde kaç tane ifade vardı saymadım doğrusu.

 

Bu, Rabbinden gelen gerçektir; artık kuşkulanma.
147. Ayet

 

Ayet ne güzelde ifade ediyor, kuşkulanma bunlardır asıl gerçekler. Bırak çelişkilerle dolu ciltlerce beşer kitabını. Gerçek din Kuran’daki dindir, gerisi bizi ilgilendirmez. Hiçbir işimiz olmaz Kuran’a uymayan, Kuran dışı kalan dinlerden.

 

Dinlerini parçalara ayırıp grup grup olanlarla senin hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi ALLAH’a kalmıştır; sonra onlara durumlarını haber verecektir
En’am (Davar) Suresi 159. Ayet

 

M. Özyurt


About the Author
Author

Dini Yazilar

Comments (2)
Leave a reply

Name (required)

Website