Resule Nasıl Uyacağız ??

Bazı Güruhlar sürekli Kuranda RESULE uyun dedi RESULE uyun ayeti var RESULe uymamız lazım diyorlar………. Şayet bu İDDİAlarda ;(rivayetlere uyun anlıyorsanız )

Peygamberimiz Bu emre ya itaat etmemiş ya uymamışl. (şöyle = Yüzyıllar sonra insanlar bana nasıl uyacak ? ben o zaman benim yaptıklarımı ve uyguladıklarımı yazayım diye bir ESER bir KİTAP yazar ve geriye MİRAS bırakırdı yada katiplere yazdırırdı değilmi ? varmı böyle bir eser ? – Yok ..

Çünki Kuranda RESUL

E nasıl uyulacağı belirlenmiş. Peygamberimiz zaten Kuran dışı bir eylemde yada hükümde bulunamazki ? Sizin uyduklarınız ne? Birileri birine bişi demiş oda diğerine bişi demiş diğeri 7 şahit getirmiş miş… miş. miş.

Yüzbinlerce RİVAYET uydurulduğunu ve bunların yüzbinlercesinin elendiğinden haberiniz varmı ? geri kalanların uydurma olmadığının garantisini kim veriyor ?? Kesin olarak bu söz peygamberin diye bana bir KANIT getirebilirmisiniz ? Yada bakın şu 50 tane HADİS peygambere aittir yüzde yüz diye ALLAH ADINA YEMİN edebilirmisiniz ??

Peygamberimize ait bir KİTAP yada ESER varda biz onumu İNKAR ediyoruz söylermisiniz ve samimiyetle düşünürmüsünüz. peygamber bu emre neden uyup yüzyıllar sonraki bu ÇELİŞKİLERE sebep verdi sizce yoksa İleriki Yüzyıl insanlarına ( Kuranda Allahın anlattığı peygamberemi uymamız istendi ?)


About the Author
Author

metafizik199

Comments (6)
 • Avatar

  tarafsiz Oct 5 2012 - 08:22 Reply

  Söylediklerinizde haklılık payı var hakkaten ama biraz geniş düşünelim dediğiniz gibi samimiyetle.
  Mesela KİTAP VERİLMEYEN PEYGAMBERLER var.Onların vefatından sonra Ona inananların kafalarına göremi yaşamaları gerekiyordu.Size göre Kitabın yazdıkları dışında herşey serbest.

 • Avatar

  ugur Oct 5 2012 - 11:01 Reply

  resule uymak ilimde ileri gitmektir.ne kadar çok ilim sahibi isek kuranı daha iyi anlarız.kuranın yolunda gidersek resulu anlamış oluruz.geçen cuma vaazda özürlülerle ilgiliydi
  ab birliği özürlülerin eğitimi için parayı verdi bir sürü okul açıldı değer verildi özürlülere.hemen vaazda peygamberimiz özürlülerle ilgisi anlatıldı sahtekarlar bunu daha önçe bilmiyormuydunuz şimdiye kadar aklınız neredeydi özürlülerle ilgili diyanet ne yaptı milyarlarça liraya hükmediyorsunuz penisilin iğnesi yüzünden bir sürü çocuk sakat kaldı ilim ilerledi bunun penisilinden olduğu görüldü en uçuz antibiyotik penisilindi şimdi kullanılmıyor.ilimde ileri gitmezseniz çocuk ateşliyken iğneyi yer sakat kalır ALLAHIN imtihanı
  yada kaderder boyun eğersiniz yada ilim öğrenir ALLAH’I suclamaz bizim hatamızdersiniz her şey LEVF-İ MAHFUSDA YAZILIDIR

 • Avatar

  metafizik199 Oct 6 2012 - 11:17 Reply

  Tarasız nickli arakadaşım Allah kuranda herşeyi açıkladım diyor halk için. Evet Kuranın haricinde yasaklar sizi yada yasaları bağlar. Allah kurandaki Hükümlerle bizi SORGUYA çekecektir. Şöyle demişsiniz =Size göre Kitabın yazdıkları dışında herşey serbest.
  Şimdi o zaman kitapta olmayan ama yasak olan bir kaç örnek verirmisiniz ? Allah kitabında yazmadığı bir şeyden neden bizi sorumlu tutsun ? Allahı yasak ve Haram kıldığı şeylere dikkatli bakınca milyonlarca hatta milyarlarca insaanın MAĞDUR kaldığı şeylerdir. ( içki,kumar,zina,faiz, uyuşturucular. vs. ) Yani allah balı,muzu yasaklıyabilirdi değilmi ama yasaklamaz. Çünki yasakladığı her şey insanlığa ZARAR veren şeylerdir.
  Örneğin sıgarayı yazmamış diyebilirsiniz ama aslında yazmıştır. (Kötülüklerden sakınanlaraa cenneti hazırladım ) der Kuranda sık sık.Amaç kötü şeylerden arınma ve uzaklaşmadır.

 • Avatar

  Gökhan Oct 16 2012 - 16:38 Reply

  Delili isterseniz bazıları diyecek ki sen Kuranı ispatla… işte o zaman ipler kopuyor malesef elbette lafı çevirir

 • Avatar

  ufuk yıldız Jul 31 2013 - 14:09 Reply

  Kur’an’ı ispatla sözünü hiç bir müminin diyeceğini sanmıyorum.Çok büyük bir laf bu.Bu lafı sadece inanmayanlar ya da farklı dindekiler söyleyebilir sanırım.Ki bu konu da apayrı bir tartışma konusu olur…

Leave a reply

Name (required)

Website