GÖRECELİK KURAMI

GÖRECELİK KURAMI. KİME NEYE GÖRE…….

İNSAN ZEKASI İNANILMAZ AÇILIMLARA SAHİP………. !
ZİHNİMİZ ALGILAYABİLDİĞİ VE RESMEDEBİLDİĞİ HERŞEYİ GERÇEK ZANNEDEBİLİYOR… ZİHNİNDE RESMEDEMEDİĞİNİ DE YOK ZANNEDİYOR. …. DOĞRU ZANNETİĞİ OLGUYU SİSTEMATİKLEŞTİRİP HELE BU OLGU, DÜNYANIN HER YERİNDE DOĞRU OLARAK ALGILANABİLİRSE ÇARK DÖNMEYE BAŞLIYOR TA Kİ ….. SİSTEM ONU ATANA KADAR ……. GÜNÜMÜZE KADAR BİRÇOK DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLARIN OLDUĞUNU……. GÖRDÜK……ve….. ÖĞRENDİK…

BU HER KONU İÇİN GEÇERLİ -FELSEFE –MATEMATİK -FİZİK. KENDİ KURDUĞUMUZ. SİSTEMİN TAPINICISIYIZ. SONRADA BİRİLERİMİZ…….. BULDUKLARIMIZI KUR’AN’A GÖRE DEĞERLENDİRİYOR. KUR’AN’I KENDİ BULUŞLARIMIZIN TASTİKÇİSİ yapıyoruz…… KURDUĞUMUZ SİSTEMİMİZİ KUR’AN’LA TASTİKLENDİRİYORUZ. TERS DÜZ EDİYORUZ HERŞEYİ.

KUR’AN’NIN TASTİĞE İHTİYACI VARMIŞ GİBİ. ……….. KUR’AN, DAHA FAZLA AÇILIMLARA SEBEP OLABİLİRDİ. ŞAYET, İNSANOĞLU HEP ANA KAYNAKTAN VE NEREDEN GELDİĞİNİ BİLEREK BESLENSEYDİ……………………

FELSEFE AYNI…………. ALLAH’I DELİLLENDİRMEYE ÇALIŞAN BAZI AKIMLAR GİBİ……….. OYSA ELÇİLER ALLAH’IN VARLIĞINI DELİLENDİRMEK İÇİN DEĞİL BİZE YARADILIŞ GERÇEĞİMİZİ VE VERDİĞİMİZ SÖZÜ HATIRLATMAYA GÖNDERİLDİ. (İLK YARADILIŞ)YARADANIN VARLIĞININ DELİLLENDİRİLMEYE İHTİYACI YOK…ELÇİLER, BİZİ İKAZ İÇİN VAR OLDULAR…………
HERŞEYİ GÖRECELİ(İZAFİ) OLARAK ALGILAMAYA BAŞLADIK. KISACASI HERŞEYİN HAYALDEN İBARET OLDUĞUNU SÖYLEYEN AKIMLAR VAR. HATTA FELSEFELERİNDE TEK ANDA YAŞANMIŞLIK VE BİTMİŞLİK VAR. GÜZEL O TEK ANIN SONSUZ AÇILIMLARINI BANA İRADE VERİP ŞANS TANIYAN GELECEĞİMİ KENDİ YAPTIKLARIMIN SONUCU OLDUĞUNU BANA YAŞATAN RABBE ŞÜKÜRLER OLSUN. SONSUZ MERHAMET IŞIĞINDA BANA BU ŞANSI TANIDIĞI İÇİN. ŞU ANI YAŞAMAMA İZİN VERDİĞİ İÇİN ……….. BEN VARIM! GERÇEKLİĞİNE……..

EİNSTEİN’İN RELAVİTE(GÖRECELİK)KURAMINI KEŞFETMESİ, ŞU ANDA BAZI AKIMLARIN YAYGINLAŞMASINA SEBEP OLDU. KENDİLERİNE BİLİMSEL DAYANAK BULDULAR….
OYSA 1400 YIL ÖNCE BU BİZE BİLDİRİLMİŞTİ. EİNSTEİN, RELAVİTE’Yİ RABBİMİZİN BİZE BAHŞETTİĞİ AKILLA KEŞFETTİ. SİSTEMİ OKUDU ……….. BU SIR OLAN BİR BİLGİ DEĞİLDİ…… VAR OLANI ANLAMAKTIR SADECE………

ZAMAN EVRENDE HEP GEÇMİŞTEN GELECEĞE DOĞRU. AKAR …. AKAN DERE DEĞİL SUDUR. SU, SABİT DURAN ÇEVREYE GÖRE HAREKET HALİNDEDİR………. TAŞKIN TUNA /OKU/299
OLUŞTURDUĞUMUZ TAKVİM SİSTEMLERİ(JULYEN, GREGORYEN)ANTİK TAKVİM SİSTEMLERİ CABASI……. AYIN EVRELERİNİ YARADAN ZAMANI HESAPLAMAMIZ İÇİN EMİN YOL OLARAK SUNARKEN……..

BİZ, GÜNDÜZ GECE GEÇİŞLERİNİ BİLE BİR HESABA GÖRE UYARLAMAK ZORUNDAYIZ(!)ASLINDAN KOPARILMIŞ BİRŞEKİLDE………. ……………….

(GREGORYEN-JULYEN) TAKVİMLER YÜZÜNDEN, ARTIK YILLARIN OLUŞU BU ÇAĞ TAKVİMLERİNDE YERİNİ BULMUŞ……(Artık yıllar, Şubat ayının 28 yerine 29 gün çektiği yıllardır. Bu uygulama, dünyanın güneş çevresindeki bir turu 365 gün değil, yaklaşık olarak 365 gün ve altı saat sürmesi nedeniyle her sene sonunda artan 6 saatlik süreleri bir tam güne çevirmek için oluşturulmuştur. )
GERÇEKLİK ÇOK BASİTTE BİZ KENDİ BAĞIMSIZ SİSTEMİMİZİ OLUŞTURMAK İSTİYORUZ.. TAKİ O GERÇEKLİK KENDİ ASLINA DÖNENE KADAR. DÖNÜP DOLAŞIP ASLINA GERİ DÖNÜYOR. HERŞEY……….. EBEDİLİĞİ YAKALAMAK İSTEYEN İNSAN OĞLUNUN GERÇEKLİKTEN KOPYA EDEREK ÜRETTİĞİ İNSAN YASALARINI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIRKEN BİRDENBİRE…….. KARŞISINDA DURAN İLAHİ YASA……. ENTROPİ YASASI İŞLİYOR……….

EVRENİN GENİŞLEMESİ YİNE BİLİMİN ÜSTÜN BULUŞLARI ARASINDA GÖSTERİLMEYE ÇALIŞILMAKTA OYSA KUR’AN’DA BU VAR ZATEN ANCAK KONUNUN MERAKLILARI TARAFINDAN BİLİNEN BU GERÇEK TÜM DÜNYAYA AÇIKLANMALI……. 1400 YIL ÖNCE DE BU BİLGİLERE SAHİPTİK DİYE……KAVRAMSAL OLARAK BU GERÇEĞİ İDRAK ETME YETİSİNE SAHİP İNSANOĞLU ZATEN. TEFEKKÜR EDEN İNSAN ZİHNİ BU BİLGİYİ KAVRAR….. EİNSTEİN NASIL KAVRADI……HUBBLE NASIL KAVRADI….. YARADAN BUNU YAPABİLECEĞİMİZİ SÖYLÜYOR……. BİZİ GAFLETE DÜŞÜREN NE? … … … … … FAKAT BİLİM DELİLLENDİRMEDİĞİ HİÇBİRŞEYE İNANMIYOR YA…………….. YARADAN İÇİMİZDE VE DIŞIMIZDA BİZE GÖSTERECEK GERÇEĞİ…………………………. EN SONUN DA GÖRECEĞİZ. 3 BOYUTLU OLAN HERŞEYİ. GAZABA UĞRAYANLAR……YOLDAN SAPANLAR ….. DOĞRU YOLDA OLANLAR……….

BİNG BANG EVRENİN YOKTAN VAR EDİLMESİ………. ZAMANIN DA BU YARATILIŞ ANINDAN İTİBAREN BAŞLAMASI………. BİNG BANG….. BİR PATLAMA MIYDI ………YOKSA FATIR YARILMA MIYDI….. BİR ÇEKİRDEĞİN YARILMASI GİBİ ÖNCE ŞARTLAR OLUŞTURULMUŞ SONRA ÇEKİRDEK…….. MAKRODAN MİKROYA HERŞEY….. ÇEKİRDEKTE SAKLI……. EVREN….. DÜNYA …. İNSAN……TÜM KODLAR………BU BİR ANLAMDA PARALEL EVRENLER ……. HERŞEY KENDİNE HAS ÖZELLİKTE….. YAN YANA TEK VUCUT OLMAMIZI SAĞLAYAN KUDRET……BİZİM BİR ARADA GÖRÜNMEMİZİ SAĞLAYAN KUVVET ……KUDRET……ÇEKİM KUVVETİ ……. TEK BİR ÇEKİM YASASININ ZAMANIN İZAFİ OLMASI GİBİ FARKLI ORTAMLARDA AZ YADA ÇOK OLARAK ALGILADIĞIMIZ FARKLI, ÇEKİM KUVVETLERİ…….. (Bir gün bilim tek bir çekim yasasına tabi olduğumuzu keşfeder inşallah. Heryerin kendi koşullarına göre işleyen yasa ALLAH hiçbir şeye kaldıramıyacağından fazlasını yüklemez. Ne muhteşem yaradılış. Aynı yasanın sonsuz açılımları)İNSAN ZEKASININ SINIRLARINI ZORLUYOR.

GEOMETRİ İLMİ……… YER MERKEZLİ GÖZLEMLE OLUŞTURULMUŞ ……. GÜNEŞİN HERGÜN ZODYAK BURÇLARININ ÜZERİNDEN 1 DERECELİK KAYMASIYLA GÖZLEMLENEN VE ZODYAK ÜZERİNDE YILDA 360 DEFA KAYARAK DAİRE OLUŞTURMASI………GEOMETRİ İLMİNİ oluşturmuş ve YAŞADIĞIMIZ ŞARTLARA GÖRE SİSTEMATİKLEŞTİRMİŞİZ. HESABIMIZI KİTABIMIZI BU ÖLÇÜMLER OLUŞTURMUŞ. DÜNYA SİSTEMATİĞİNDE UYGULANABİLİR OLMASI GERÇEK YASALAR OLDUĞUNU KANITLAMAZ. DÜNYAMIZI GEOMETRİK ŞEKİLLERE GÖRE SÜSLEYEBİLİRİZ…….. BU KONU DURAĞAN EVREN MODELİNE GÖRE BAZ ALINMIŞ BİR KONU Kİ BİLİM BUNU DA ÇÜRÜTÜYOR.

TAŞKIN TUNA /OKU/298 SAYFA EVRENİMİZİN BİR MERKEZE SAHİP OLMAMASI DEMEK, EVRENİN HİÇBİR GEOMETRİK ŞEKLE BENZEMEMESİ DEMEKTİR. BU SONUÇ İNSAN ZİHNİNİN KAVRAYAMAYACAĞI KADAR ÇARPICIDIR.. ÖYLE YA EVRENİ NEYE VE NEYLE NİSBET EDİP BENZETEBİLİRİZ? KÜRE Mİ, SİLİNDİR Mİ, KÜP MÜ, PRİZMA MI HANGİSİ EVRENİN HİÇBİR GEOMETRİK ŞEKLE GİRMEMESİ ONA AŞAĞI YUKARI, YÖN, DOĞRULTU, MERKEZ, KENAR VE KÖŞE GİBİ KONİK GELEN SÖZCÜKLERLE KARAKTERİZE EDİLMESİNİN HİÇ Mİ HİÇ YAKIŞMADIĞI ANLAMINI TAŞIR……………………………..

ZAMANI ÇİZDİK. ÖLÇÜYÜ FORMÜLÜZE ETTİK. ZİHNİMİZİ ŞARTLI KOŞULLARA BAĞIMLI KILDIK. OYSA GERÇEĞE ACABA KAÇ ADIM YAKLAŞTIK………………İZAFİLİK (HAYAL) KURDUĞUMUZ SİSTEMLER MİDİR? …………KAİNATTAKİ İZAFİLİK GERÇEKLİK HERYERDE ELLE TUTULUR GİBİ GERÇEK…. SUPHANALLAH….. GERÇEKTEN İNSANOĞLU ACİZLİĞİNİ ANLAYINCA KIYAMET KOPACAK HERHALDE…….. BU AÇILIMLAR BİZİM SINAV VESİLEMİZ KENDİMİZİ KENDİ YASALARARIMIZA KİTLİYECEK MİYİZ……. YOKSA TESLİM Mİ OLACAĞIZ…………

Benim izafiyetten anladığım her yerin fizik kuralının kendi ortamına göra Geçeklik ve farklılık gösterdiği ………….. Yoksa hayallllllll değil………. BU TEORİ HERŞEYİN HAYALDEN İBARET OL….. MASI TUZAĞINA DA SÜRÜKLÜYOR İNSANI ………. HERŞEY İZAFİ OLUNCA İYİLİK-KÖTÜLÜK…….. VARLIK-YOKLUK……VS……. HEP İZAFİ KALIYOR. SUPHANALLAH.

BİRİ İNSAN YASASI İZAFİYETE (HAYALE) SÜRÜKLÜYOR İNSANI……BİRİ İLAHİ YASA GERÇEKLİĞE SÜRÜKLÜYOR İNSANI……
BEN VARIM! GERÇEKLİĞİNE……..

Yazar : MÜRÜVVET ÇALIŞKAN

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Leave a reply

Name (required)

Website