“MAYA”sız Marduk

Nihayet başardık! Gözünüz aydın, Dünya batıyor. Sonumuz geldi. Tarihi´de belli …

2012 diyorlar.. Günüde 12 aralık.

Yani dünya 12 aralık, sene 2012 de bitiyor, yani batıyor, yani yok oluyor, birnevi kayboluyor, yani ne karın ağrısı olacaksa o oluyor. Kahin felan da değil bunu diyenler ha.. , yaşı başı yerinde bilim adamları. Ne yani, şimdi bilim adamı yalan mı söyleyecek Bu bilim adamlarının tanımlamasını da hep karıştırım gerçi…, hani bir Astronomlar var birde bu işin bilimsel kahinleri astrologlar var. Marduklara bakıp bakıp gelecekten bahs ediyorlar. 12 gezegen var ya, bu 12 gezegenden artik işine geldiği gibi oku babam oku. Kısmetine ne çıkarsa …

Yani diyeceğim Marduk geliyor, Maya´lar bir takvim yapmış bundan bilmem kac bin yıl önce, Adamlar takvimin sonunu getirmesini unutmuşlar. 3600 yıl kadar sayabilmişler, gerisini unutmuşlar mı yoksa art niyetlerinden mi hesap etmemişler orasını kestiremiyorum. Iste bu Maya´lılar var ya, bu mayalılar, başımıza bir kıyamet senaryosu bıraktılar. Şahsi düşüncem, iki kafadan kontak Mayalı bilim adamı oturmuştur, biri

– Yahu Hocam, takvim 3600 yıl oldu daha hesaplim mi? ? …deyince, öteki:
– Yok usta yeter, o kadar yıl zaten kim yaşayacak.. Gerisini de mayasızlar tamamlasın…. !

demiştir.

Haklı adam, ben olsam bende hesaplamazdım. Bana ne 3600 yıl sonra ne olacağından, değil mi ama.

Işin kötü tarafı Maya´lı halkı yok oldu gitti, yani kendilerini mayasızlardan kurtaramadılar. Onlar kendi kıyametlerini yaşadılar. Kendi dünyalarını yok ettiler, yetmedi şimdi birde bizim başımıza musallat oldular. Art niyet ben buna derim arkadaş. Yahu kendi dünyanı yok ettin, benim dünyamdan ne istiyorsun mayasız Maya´lı!…

Gerçi alıştık kıyamet senaryolarına. Aklım yetti yeteli her birkaç yılda bir kıyamet oldu olacak diye bekliyoruz. Kuyruklu yıldızı hatırlar mısınız? 1986 mıydı neydi. Hani gelince dünya batacak dedilerdi. Yıldız geldi, şöyle bir tur attı dünya etrafında. Baktı ki sistem tıkırında, sessiz sedasız çekti geri gitti. Yani dünya batmadı!

Sene 2000 dediler, bekledik …Eee batmadı soyha…
Boş dururlar mı? Hemen yeni tarih belirlendi, çarçabuk 2001 dediler. O da geldi geçti, dünya mıh gibi mübarek gene batmadı… Ardından bir Yahudi çıktı, oda:

– Herkes bir tarih belirliyor bende belirlim mi la? …dedi

Evet demeye kalmadı o da 2006 senesini seçti…Bekledik, bekledik, bekledik dünya gene batmadı. Tabi bilim adamları boş dururlar mı, onlar da bir Maya takvimi buldu, hemen hesaplara başladılar. Bir bilim adamı çıktı:

– Hesap ettim sene 2012de, büyük güneş patlamalarından dolayı dünya yok olacak!.. dedi

Bir başka bilim adamı bunu duyunca beğenmedi:
– Yok la, güneş müneş patlaması değül, gökten taş yağacak başımıza. Marduk taşlarını sen duymadın mıydı hiç.. ! deyiverip kitledi.

Bu kadar bilim adamı konuşur da kahinler susarmı, içlerinden bir akıllı çıktı:
– Melekler, cinlerle görüştüm.. Ufolar gelecek bizi uzaya götürecek.. dedi (nereye götüreceklerse artık… inşallah Mayalılar nerdeyse oraya götürürler)
Hemen hocalarımız, ilahiyatçılarımız kızarak:

– Mehdi gelmeden olmaz, olmaaaaz.. Önce Isa´yı getirecüh sonra Mehdi´yi. Öyle mayalı mayasız işlerle olmaz bu iş!.. diye bağırdılar.

Elin gavuru naptı? Sustu adam paşa paşa, oturdu senaryo çizdi, film yaptı. Dün baktım, bakınca da çoştum, hayretler içinde

– Vay anasını, kıyamet böyle olacak hemi…dedim

Şimdi para verip kiyametin yalancığıni seyredeceğiz hep beraber Sinemalar´da. Kazanan kim olacak? Senaryoyu yazan kişiler. Hayır yani şunu düşünüyorum. Madem biliyorsun 2012 bu dünya yok olacak, ne diye daha film yapıyorsun be adam.
Peki 2012de kıyamet kopmazsa napacağız? Hiç birsey yapmayacağız, hayat devam ediyor diye, bir daha ki kıyameti bekleyeceğiz. Nasıl olsa bizim takvimin Mayalılarda olduğu gibi bir sonu yok. Ebediyete kadar yolu var soyhanın. Artık her üç beş senede bir film çıkarır çıkarır baktırırlar bizlere.
Işin ne, otur evinde Kıyamet senaryosu seyret.

Uzun lafın kısası; Paralar şahane, bizim Maya bahane…

Mustafa Çelebi

Yazar : Mustafa Çelebi

 


About the Author
Author

Dini Yazilar

Leave a reply

Name (required)

Website