Kurtul ‘Put’lardan?!

Sence ”Put” sadece tapılan bir taş mıdır? Bilmelisin ki : ”Hayır” kesinlikle değildir.. Dünya üzerinde çok önemsediğin ve (Allah için) vazgeçemeyeceğin ne varsa o senin Put’undur!.. Sevgili?? Alkol?? Para?? Cinsellik?? İş?? Makam?? Hırs?? Eğlence?? Hangileri senin Put’ların?! Bezen Allah yolundan çeviren önemli! bir dizi, bazen de abdest almana mani olan vazgeçemediğin… basit bir ojedir Put’un!..

Sen şimdi seviyor musun Allah’ı? O nasıl soru yaa! elbette çok seviyorsun!.. Eee hani NAMAZ?? Hani KUR’AN?? Hani SÜNNET?? Hani EDEP?? Hani KORKU?? Bugüne dek yarım yamalak öğrendiğin, ordan burdan duyduğun bütün ”klişeleri” unut!! Net olarak bil ki : ALLAH’ı sadece lafta seviyor, kalbinde zerre kadar sevgi hissetmiyorsun!.. ‘O’ndan zerre kadar korkmuyor ve her gün ‘Put’a tapıyorsun!!!

Haydi korkma itiraf et! Et ki ”Müslümanlığa” ilk gerçek adımını atabilesin! Et ki ilk kez gönlün yanarak LÂ İLÂHE İLLALLAH diyebilesin! Et ki ”Müslümanlık” sadece kimliğinde yazan bir kelime olmasın, zirâ kabre girdiğinde kimliğin ”Kalbin” olacak! Seni azaptan sadece kalbindeki samimiyet kurtaracak!..

Haydi kardeşim, Allah aşkına bırak artık Put’ları! Ne olur farkına var korkunç azâbın ve geç olmadan sarıl Namaz ile Kur’ana!!!


About the Author
Author

Celil Ozatamer

Comments (3)
Leave a reply

Name (required)

Website