Mantık ile Rivayetler Yalan Olabilir mi?

Yahudiler zübeyir Allahın oğlu dediler. hristiyanlarda MESİH Allahın oğlu dediler. neden ?

^^ Yahudiler: “Üzeyr, Allah’ın oğludur.” dediler; Hıristiyanlar da: “Mesih, Allah’ın oğludur.” dediler. Kendi ağızlarının sözüdür bu. KENDİLERİNDEN ÖNCEKİ İNKÂR EDENLERİN SÖZLERİNE BENZETME YAPIYORLAR. Allah onları kahretsin! Nasıl da yüz geri çevriliyorlar!^^
(Tevbe 30)

Çünkü Peygamberleri hep yüceltmek vardır inananlarda. Fakat o kadar yüceltmişlerdirki en yüksek mertebe olan Allahlık sıfatı bile vermişlerdir. daha ötesi olabilirmi. ?

Aynı hatalar Son peygamberde yaşanmasın diye ona ait acaba herşey yasaklanmış olabilirmi ? Peygamber şöyle bir şey diyebilirmi ? Benden evvelki peygamberleri çok yücelttiler ve aynı hataların benim ölümümden sonrada yaşanmasını istemiyorum bunun için ben öldükten sonra bana ait yazı,eşya ,resim, heykel, olmıyacak. bana ait tek çöp dahi kalmamalıki insanlar yüceltipte onu KUTSAl saymasın.

Onun için bana ait tek söz tek eşya kısaca herşeyin unutulması ve bunu gelecek çocuklarınıza hatta torunlarınıza daha anlatmıyacağınıza bana Allah adına söz ve YEMİN verirmisiniz demiş olmasın. Çünki yazı yok,resim yok, heykel yok. Peygamber öldükten sonra onun sözüne uydular ve aradan geçen yıllar yıllar sonra tam herşey unutulmuşken.
yeni gelenler hep isa ve musanın mucizelerini duydu ve kendi peygamberlerine ait bir şey bulamayınca başladılar peygamberimiz şunuda yapmıştı buda vardı hatta şöyle demişti diye sözler uydurmaya ve tam 200 yıl sonrada Hadis altında o söylentiler toplanmaya başlandı ama ondan evvel verilen SÖZ ve AKİT lerden haberleri yoktu çünki ondan öncekliler yeminlerine uymuşlar ve Peygambere ait tek söz getirmedikleri gibi peygambere ait herşeyi yok etmişlerdi.

Ahiret günü peygamber şahit olarak gelipte ben, benden sonra bana ait herşeyi yasaklamadım mı deyince sahabi diyecekki =vallahi biz tek söz etmedik bizden sonra uydurulmuş olmalı ve uyduranlar tek tek ortaya çıkınca ne yapacaksınız. Bizde o yalancıların peşinden gittik ve kimin tarafından söylenildiğini bilmediğimiz yazılara RAĞBET ettik tüh bize keşki onlara uymasaydık demiyecekmisiniz )


About the Author
Author

metafizik199

Comments (2)
Leave a reply

Name (required)

Website