Diri diri gömülene sorulacak..

81 – Tekvir 8: Ve diri olarak toprağa gömülene sorulduğu zaman.

9: Hangi günah sebebi ile öldürüldü?

 

3 – Al’i İmran 78: Ve muhakkak ki onlardan bir grup mutlaka, onu kitaptan zannetmeniz için kitabı okurken dillerini eğip bükerler oysa o kitaptan değildir. O, Allah’ın katından olmadığı halde: “O, Allah’ın katındandır” derler. Ve onlar Allah’a karşı bilerek yalan söylüyorlar.

 

Diri diri toprağa gömülen sadece genel bir anlamdır, geniş bir anlamdır. Şirk işleyerek onu kitaptan sanmanız için dillerini eğip bükenler yaptıklarını gizlemek ve Allah’ın ayetini gizlemek peşindedirler. Şirk dolu hadislerini dine sokmak ve dini açıklıyormuş gibi göstermek istemektedirler.  Kelime anlamı kız çocuğu olan kelimeyi alın ve arayın göreceksiniz bu kadar kısa ayeti uzatmakta yani olmayan bir kelimeyi kitaptan sanmanız için uzatanlara Allah yaptıklarının hesabını soracak olandır.

Günümüzde bu yapılıyor geniş bir anlam var. Kadınlar tüm mezheplerin ortak kabulü olan recm yani taşlama ile öldürmede gömülür, Suriyede erkekler gömülerek öldürüldü ve çocuklar ve bebekler de Allah şimdi onların hesabını sormayacak mı? Sadece cahiliye dönemi ayeti mi bu yani?

 


About the Author
Author

Gokhan_X1

Comments (4)
Leave a reply

Name (required)

Website