Kurtul ‘Put’lardan?!

Kurtul ‘Put’lardan?!

Sence ”Put” sadece tapılan bir taş mıdır? Bilmelisin ki : ”Hayır” kesinlikle değildir.. Dünya üzerinde çok önemsediğin ve (Allah için) vazgeçemeyeceğin ne varsa o senin Put’undur!.. Sevgili?? Alkol?? Para?? Cinsellik?? İş?? Makam?? Hırs?? Eğlence?? Hangileri senin Put’ların?! Bezen Allah yolundan çeviren önemli! bir dizi, bazen de abdest almana mani olan vazgeçemediğin… basit bir ojedir Put’un!..

Sen şimdi seviyor musun Allah’ı? O nasıl soru yaa! elbette çok seviyorsun!.. Eee hani NAMAZ?? Hani KUR’AN?? Hani SÜNNET?? Hani EDEP?? Hani KORKU?? Bugüne dek yarım yamalak öğrendiğin, ordan burdan duyduğun bütün ”klişeleri” unut!! Net olarak bil ki : ALLAH’ı sadece lafta seviyor, kalbinde zerre kadar sevgi hissetmiyorsun!.. ‘O’ndan zerre kadar korkmuyor ve her gün ‘Put’a tapıyorsun!!!

Haydi korkma itiraf et! Et ki ”Müslümanlığa” ilk gerçek adımını atabilesin! Et ki ilk kez gönlün yanarak LÂ İLÂHE İLLALLAH diyebilesin! Et ki ”Müslümanlık” sadece kimliğinde yazan bir kelime olmasın, zirâ kabre girdiğinde kimliğin ”Kalbin” olacak! Seni azaptan sadece kalbindeki samimiyet kurtaracak!..

Haydi kardeşim, Allah aşkına bırak artık Put’ları! Ne olur farkına var korkunç azâbın ve geç olmadan sarıl Namaz ile Kur’ana!!!


About the Author
Author

Celil Ozatamer

Comments (3)
 • Avatar

  ugur Jan 13 2012 - 23:06 Reply

  yobazlar anlamaz benim dilimden
  taklittir yaptıkları bütün işleri
  üç kuluvalla bir fatiha kılar namazı
  ackalınca tuttuk sanır orucu
  yoktur üzerlerine kılıf örmekte
  cennete girmek için günah üstüne
  ribanın adını koydu kar payı
  zina yapmaz kıyar mute nikağı
  düzyoda bile şaşırır yolu
  imanı taklıt namazı taklit orucu taklit

 • Avatar

  G. Jan 21 2012 - 11:20 Reply

  Allah’ın her işinde bir hayır vardır kardeşlerim ben bilemem ancak yinede Kur’an-ı Kerim’in öğütleri dışında hareket edersek sapmış oluruz. Lütfen daha sakin bir üslupla belirtiniz.
  Böyle yaparak her kul ancak kendisinden sorumludur Ayetini göz ardı etmeyiniz, Allah’a şükür iyi ameller yapmaya da çaba sarf ediyorsunuz hem yani endişe etmenize gerek yok benim önceden ettiğim gibi ünlem ile.

  Allah Kur’an-ı Kerim’de kesin zaferini delil ile açıklamıştır. Endişelenmemenizi size tavsiye ediyorum. Allah razı olsun iyide bir yazı olmuş.

 • Avatar

  Çetin Feb 27 2012 - 16:29 Reply

  Ne putu bildiğin oscar töreni işte mutluluk gözyaşları, övünç kaynağı hayat madalya ve plaket yarışı değil insanlara kazanmak-örnek adı altında amaçlar altında toplanmak isteniyor..

Leave a reply

Name (required)

Website